AVR do 25 - 30k Kč

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 19. 8. 2015 12:55

Zdravím. Bohužel, nemám místo ani prostředky, abych si zbudoval zvlášť stereo a zvlášť 5.1 k filmům, tak že to musím řešit v jednom. Momentálně mám sestavu:

AVR: Onkyo TX-NR535
Repro předek: Focal Chorus 714 new + Focal Chorus 700 centr
Repro zadní: Tannoy Mercury VRi
Woofer nemám.
Propojený je to zatím jen obyč audio dvoulinkou 2×4mm, ale taky plánuju k těm Focalům 714 něco lepšího.

Je mi jasný, že to Onkyo je zvukově asi dost pod možnostma Focalů, tak že se dívám po něčem kvalitnějším. Bohužel ale sestavu využívám také na filmy z DVD a BD, a nechci přijít o prostor. Hudbu mám z větší části v elektronický podobě: Něco v HD Flac až 196/24, ale převážně CD ripnutý přes Exact audio copy. Záběr mám dost široký od Klasiky přes Jazz až třeba po Rolling Stones nebo Beatles, tak že hledám něco s co nejneutrálnějším přednesem.
Zatím mi to vychází na nějakej slušnější AVR 5 nebo 7.1 a cenově do max. 30 000,-
Jde mi spíš primárně o kvalitu zvuku, než o 1000 technických zbytečností, ale je mi jasný, že AVR je prostě mít budou, tak že hlavní otázka: Jakej AVR hraje zvukově podle vás nejlíp?
Díky za návrhy.
Vojta
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 8. 2015 14:28

No, tvoje přední bedny jsou rozhodně svýma kvalitama nad současným AVR. V daný ceně podle mě nekoupíš takový NOVÝ receiver, který by z beden dostal jejich potenciál.
Z mého pohledu jsou tedy při snaze o co nejlepší zvuk v rámci rozpočtu reálné dvě možnosti:

1) koupě bazarovýho kousku vyšší kategorie (tyhle dva už asi budou pryč)
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... z-sr-7009/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... vy-zaruka/

2) nechat si stávající receiver a dokoupit k němu stereo koncák, kterým bys krmil přední repro. Tzn. receiver by pro stereo poslech fungoval jako předzesilovač / DAC / procesor.
Něco jako CA 651W, NAD C275, Vincent SP 331, Audiolab 8200P, Marantz MM7025...


A otázka na okraj: co tě vedlo k pořízení surroundů od jiné značky s jiným zvukem než jaký máš centr a přední repro?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 8. 2015 15:59

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 19. 8. 2015 18:09

Dík za rady. Oba ty Cambridge Audio vypadají hodně dobře, ale mě by na nich asi chybělo USB, protože většinou hudbu poslouchám tak, že do AVR jednoduše píchnu USB disk s FLAC nahrávkama a je to. To by u Cambridge Audio bohužel nešlo. Ale jinak jsem měl přesně něco takového na mysli. Na Marantz jsem taky koukal a docela se mi líběj. Budu holt musel vybírat.
Ten nápad s přídavným stereo zesíkem vypadá dobře, ale nevím, jestli by pak fungovalo automatické seřízení repro přes microfon, kde si AVR nastavuje hlasitost.
Jiank, co se týká Tannoy jako SR repro, tak byly dokupovaný dodatečně. A vzhledem k tomu, že SR jsou vlastně hlavně efektové repro, které nemá vliv na kvalitu sterea, přišlo mi zbytečné dávat přes 12000,- za nejmenší regálovky Chorus 705. O více než 16000,-Kč za Chorus SR700 ani nemluvím, když uvážím, že za sloupkové 714 jsem dal necelých 18000,- U filmů není zvukový rozdíl mezi Focal a Tannoy znát a malé Mercury VRi za 5000,- plní svou úlohu dostatečně.
A tak mě napadá taková blbost. Proč se nedělá něco, co by umožnilo připojit jedny repro k více zdrojům? Např. právě průměrný AVR pro filmy a kvalitní stereo pro hudbu? Samozřejmě by to muselo být vyřešený tak, aby se neztratila kvalita a aby nedošlo ke zkratu na tom komponentu, který by se zrovna nepoužíval, ale neříkejte mi, že by to nikdo nějak nevyřešil. Zatím by to šlo jen přehazováním kabelů, což není zrovna ideální řešení, zvláště pro konektory. Kdyby např. v AVR bylo něco, co by fyzicky odřízlo konektory sterea od zesíků, nebo tak něco. Mě například by Onkyo na filmy úplně stačilo, ale na hudbu bych rád něco lepšího. Je to jenom pitomej návrh, ale zajímalo by mě to.
Jinak se ještě jednou dík za rady. Budu ještě vybírat a podívám se, jestli by nešel třeba ještě trochu navýšit rozpočet (O čemž pochybuju :-( )
Zatím.
Vojta
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamilo73 19. 8. 2015 20:07

Ešte sa skús pozrieť po Denonoch 4-kovej rady. Od 4310 vyššie majú aj USB aj sieťové funkcie. Nevidím dôvod prečo by kalibrácia nemala fungovať aj cez pripojený stereo zosilňovač.
kamilo73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 8. 2015 20:18

VojtaJJ píše:Ten nápad s přídavným stereo zesíkem vypadá dobře, ale nevím, jestli by pak fungovalo automatické seřízení repro přes microfon, kde si AVR nastavuje hlasitost.

Já myslím, že ano. Úroveň hlasitosti se nastavuje v předzesilovací části. Ale pro jistotu by to chtělo vyzkoušet nebo se zeptat výrobce / dovozce.

VojtaJJ píše:U filmů není zvukový rozdíl mezi Focal a Tannoy znát

Domněnka nebo vyzkoušeno ;-)? Myslím, že kdybys slyšel hrát celý set, tohle bys netvrdil.
Ale neber to jako rytí, jen to zmiňuju. Rozdíl v ceně je výrazný, to chápu.

VojtaJJ píše:Budu ještě vybírat a podívám se, jestli by nešel třeba ještě trochu navýšit rozpočet

Pokud bys uvažoval o bazarovém AVR kolem těch 30k Kč, je to myslím k tvým bednám úměrný. Pokud v budoucnu přemýšlíš o výměně hlavních repro za lépe hrající, jdi teď s AVR co nejvýš to půjde.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 19. 8. 2015 21:20

Dík za rady
Je fakt, že nevím, jak by hrál komplet set Chorus 700, ale zatím si na prostorový zvuk nestěžuju.
Jinak o lepších předních stereo repro zatím neuvažuji. Do panelákového obýváku bez akustických úprav jsou Chorus 714 více než dostatečné.
Chtěl bych se ale zeptat: Jak velký rozdíl ve zvuku by udělal stereo zesík do 30k Kč připojený k AVR jako k předzesilovači? NaTX-NR535 jsem bohužel nenašel linkový stereo výstup, tak že bych zesík mohl připojit jen k normálním výstupům a pak bych zesiloval jenom nekvalitní výstup AVR, což mi přijde zbytečné.
Jinak ve výběru celého AVR zatím vede asi Marantz, popř. ten Denon.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 8. 2015 21:35

VojtaJJ píše:Jak velký rozdíl ve zvuku by udělal stereo zesík do 30k Kč připojený k AVR jako k předzesilovači?

Obecně řečeno, zvuk by zřetelně získal na kontrole, pevnosti basů, výkonu, stabilitě při vyšších hlasitostech, snížilo by se zkreslení. V závislosti na konkrétním koncovém stereozesilovači by se nejspíš částečně změnil i charakter zvuku.
Na druhou stranu, základní vlastnosti jako prostorovost, stereo zobrazení, základní charakter zvuku, rozlišení, zkreslení by stále byly určovány tvým stávajícím receiverem.

Ačkoliv to nemám podloženo vlastním poslechem konkrétních kombinací, tak ze svých obecných zkušeností s různými zesilovači bych si troufal tvrdit, že s bazarovým AVR s původní cenou kolem 60 tis. bude zvuk celkově na vyšší úrovni než pokud bys použil stávající AVR a k němu stereo koncák.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 19. 8. 2015 21:43

To jsem si myslel. Tak že to vypadá na nějaký starší, co nejlepší AVR. Škoda, že ty Cambridge Audio nemají ani jeden USB vstup. Protože jinak se mi líbí z téhle nabídky nejvíc. Nemají Bluetooth, WiFi a podobné zbytečnosti, umí všechny formáty prostorového zvuku včetně DTS HD-Master a Dolby TrueHD, mají - pokud jsem pochopil - nastavování pomocí mikrofonu... Prostě až na to USB ideál. Ale jak jsem napsal, já mám většinu kvalitních nahrávek jako FLAC v počítači a přehrávám je přímo na AVR z USB disků. A to nevím, jak by to u CA šlo. Škoda.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 8. 2015 22:37

Dle mého je kritérium USB vstupu naprosto nesmyslné omezení při výběru na úkor kvality zvuku jaký můžeš mít. Navíc filmy taky nebudeš pouštět přímo z USB vstupu, ale nějakého "zdroje" jako je MMC nebo DVD player, HTPC ap. Ale dělej jak myslíš ;). Jinak provozoval jsem kombinaci AVR Denon 2808 a Focal Chorus 715 a hrálo to poměrně slušně, otázka jaký žánr posloucháš.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 20. 8. 2015 00:26

No, asi by to šlo tak, že bych USB flashdisk s hudbou strčil do BD/DVD přehrávače a nastavil to tak, že by do AVR posílal jen bitstream, který už by ale zpracovával AVR. Tím pádem by kvalita zvuku neutrpěla, protože to hlavní by probíhalo v AVR a BD/DVD by tam byl jen jako čtečka USB disku a dekodér.
Jo, jestli by to šlo takhle, tak by ten Cabridge Audio připadal dost v úvahu.
Jinak, jak jsem napsal hned v úvodu, žánry poslouchám skoro všechny, s výjimkou techna, hip-hop a podobných pseudo hudebních žánrů. Tzn, že v mé sbírce najdeš jak Smetanu nebo Dvořáka, tak Dianu Krall nebo Arne Domneruse, stejně tak jako Beattles, ABBU nebo Rolling Stones. Tak že potřebuju co nejneutrálnější zvuk.
Ale zatím ten jeden z těch Cambridge Audio vypadá dost nadějně.
Ještě si o nich něco zjistím a rozhodnu se.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 20. 8. 2015 07:31

Já mám na svém tupém MMC eGreat R6S (stálo tehdy snad 1500kč :)) možnost OUTPUT HDMI/TOSLINK na RAW = posílá dál nezměněný obraz/zvuk, tak jak požaduješ, čili předpokládám, že to budeš mít na BD playeru taky. Ono AVR ti stejně nepožvejká všechny filmové kodeky, proto je lepší pustit film/hudbu na zařízení připojeném před AVR a z něj neupravený A/V signál posílat do AVR, které má kvalitnější obvody a vše zpracuje. Dobře vyber, ale hlavně poslechem!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamilo73 20. 8. 2015 20:01

Skús sa pozrieť ešte sem:

http://audiovision.de/index.php?id=70&cat=av_2&sort=test_d

je tu zoznam dosť veľkého množstva testovaných AV receiverov. Pri niektorých si môžeš pozrieť aj kompletný test. MMC by som na posluch nedoporučoval, ja jedno mám ale napriek nastaveniu výstupu "bitstream" ma hrozne zahuhlaný zvuk. To skôr nejaké kvalitnejšie DVD/BD, ak nekúpiš receiver s podporou DLNA. Alebo nejaké HTPC s Foobarom a DACom (aj starý notebook).
DAC magic 100 + WDTV Live + Panasonic DMP-BDT361 -> YAMAHA 1067 -> Rotel RA 980 -> Dynaudio Audience 82
+ Visaton CT142 + Wd MyCloud
kamilo73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drfish 20. 8. 2015 21:41

Kdyby tohle majitel prodal za polovinu, je to výtečná koupě. http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... x-nr-5007/ Vynikající receiver a dost možná končná. V biampu to hraje moc dobře. Sám mám doma tx-nr5000.
Tento bych neváhal za ty peníze http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -nr3007-s/
drfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 8. 2015 06:48

to Kamilo73: jak to myslíš zahuhlaný zvuk? Asi jsi něco špatně nastavil, MMC ti má jen přehrát hudbu a poslat v nezměněné podobě jedničky a nuly do DACu/AVR a pokud tohle nezvládá, tak máš opravdový šunt :). Žádný "propad" kvality jsem vs. CD player, PC či jiný zdroj neslyšel a je to nesmysl, pokud MMC vše posílá v neupravené podobě dál.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků