AV Recriver k JAMO 626

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xdanik 30. 8. 2015 17:27

Zdravím,

máme repro soustavu http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/jamo-s-626-hcs/ a hledáme k ní recriver.

Koupili jsme Pioneer VSX-S510-K (https://www.alza.cz/pioneer-vsx-s510-k-cerny-d519762.htm) a :
Zvuk plochý, zcela bez basů.
nemá žádné nastavení
nemá ani klasický EQ! - nastavení basů a výšek se na zvuku téměř neprojeví
hlavní menu vypadá jako k VHS z roku 2000
když si pustím hudbu, tak musím pokaždé ručně nastavit, aby hráli i zadní repro (aby posílal zvuk z předních repro i do zadních) a když poté pustím film, tak to musím zase manuálně vypínat, aby mi šel normálně prostorový zvuk z filmu

Když jsme ještě neměly recriver, tak jsme měli repro připojené k stereo zesilovači Pioneer A701R (přední a zadní spojené) a zvuk byl úplně jiná liga... Takový mohutný - plný.

Tedy recriver budeme vracet a hledáme nějaký použitelný jak na filmy, tak na hudbu.
Co by jste nám doporučili?
Cenová hladina 10-20 tisíc (pokud bude výrazný rozdíl ve zvuku, tak si klidně připlatím - zesilovač kupuje člověk 1-2x za život)
Budu rád, když bude nízko profilový, aby se vešel pod televizi, ale chápu, že to značně omezí výběr. :)
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 8. 2015 17:45

Pioneer A 701 R je kvalitní stereo zesilovac, tak že pokud se chceš s AVR přiblížit jeho zvuku budeš muset pokutovat po dražších modelech
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 30. 8. 2015 17:48

http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2725
nebo na zkoušku vzít a popř. vrátit
http://www.luxusni-elektronika.cz/nad-t-748-d2838

..přední sloupky mají basák ze strany. Nezkoušeli jste bedny prohodit, aby hrály woofery proti sobě/proti zdi?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xdanik 30. 8. 2015 17:53

dkdkdk píše:Nezkoušeli jste bedny prohodit, aby hrály woofery proti sobě/proti zdi?


Nezkoušel, v návodu bylo výslovně napsáno, že mají být směrem od sebe.
Vyzkouším, ale pokud je otočím, tak budou hrát "do skříně" pod televizí.

-- 30. 8. 2015 19:09 --

V jakých cenových relacích bychom se pohybovali, aby to bylo srovnatelné s tím A 701 R?
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 30. 8. 2015 18:21

Důležitý je výsledný zvuk. Když ti bude vyhovovat, tak proč ne?

U hudby (stereo) jsi měl nastavený "Pure Direct"? Zkus to, nahoď nějaký bassss song a projdi se přitom kolem obvodových zdí místnosti. Pokud se někde budou nízké tóny kumulovat, znamená to, že sestava je umí zahrát (v jakékoli už kvalitě) . Je pak potřeba šoupnout bedny jinam (i když pokud je máš u zdi, tak většinou duní nejvíc). Pokud to nejde (manželka, designová výstavka s TV pláclá u zdi, ...), šoupnout poslechové místo. ...alespoň na zkoušku. Když to nebude tímto, zkusit výše uvedený NAD nebo něco z bazaru s vyšší původní pořizovací cenou.
...nebo za ty peníze vzít sub
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... ry/?page=1
a uříznout ty Jamácké 8" basáky nastavením v AVR.
Možností je spousta. Nejdřív bych experimentoval s tím, co mám, a pak měnil.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 8. 2015 18:36

Pořizovací cena elektroniky začne klesá hned po jejím nákupu a proto se dle mého názoru vyplatí nakoupit u overenych prodejců bazarového zboží třeba jen rok starý přístroj ale za méně než poloviční cenu.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xdanik 30. 8. 2015 18:45

Repráky jsou pořád stejné a na stejném místě.
Se A701R to hrálo super a teďka to hraje hrozně.

Mám dojem, že ten recriver se snaží posílat basy pouze do subwooferu, který nemám. V nastavení mám nastavené:
Front: LAGRE (large/small)
Surround: LAGRE (large/small)
Sub: NONE (none/normal/+)

Přitom nějaké basy z toho vychází - například při výbuchu ve filmu to pěkně zaduní, ale při hudbě to prostě nebasuje.
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 8. 2015 18:54

Nastavení AVR je dobře, holt z toho více nevyloudis :-D

-- 30. 8. 2015 20:16 --

Jak ti radil dk. Kup woofer tim se to dá dohnat.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 30. 8. 2015 19:17

Nastavuješ si ty zvukové mody dobře (promiň, manuál za tebe studovat nebudu)? Není tam při stereu nějaký s automatickou úpravou signálu, který by to mršil?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xdanik 30. 8. 2015 21:24

Vše jsem znovu prošel a nic jsem nenašel.
Je tu nějaká funkce nazvaná "Advanced surround", ale mám dojem, že je to obyčejný předvolený EQ. Má volby: Action, Drama, Adv. Game, Sport, Classical, ROCK/POP, Ext.Stereo. ECO1, ECO2.

Vzhledem k tomu. že to nejde vypnout, tak používám Action (na filmy, z výše vyjmenovaných mám dojem, že to zvuk mrví nejméně) a Ext.stereo (na hudbu).
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod xdanik 31. 8. 2015 17:24

xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 31. 8. 2015 17:51

Co se na něm líbí tobě?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 8. 2015 18:09

Ten AVR má automatickou kalibraci přes mikrofon. Byla provedena kalibrace?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xdanik 21. 10. 2015 17:32

Tak Pioneer VSX-S510-K jsme vrátili a pořád hledáme nějaký funkční recriver.

Kalibrace provedena byla.

Co by jste mi doporučili? Nám trochu dojem že od běžných recriverů se v dnešní době prostě dobrý zvuk čekat nedá (alespoň v lidských cenách).
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.x.x.x 21. 10. 2015 17:46

m.a.x.x.x.x
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků