Dá se použít Genius SW-HF 6000 jako PRE OUT sub na AVR?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tominosik 21. 10. 2015 22:29

Zdravím.

Pořídil jsem si použitý DENON AVR-1610 a než se dokopu k nákupu nových beden, tak jsem si řekl, že předělám do receiveru stávající Genius SW-HF 5.1, které jsem měl doposud připojené k počítači přes cinche.

Takže PC -> HDMI -> AVR jako DVD input. Pět kanálů přišroubováno na surround speaker výstupy.

No... A co teď se subwooferem, řekl jsem si. Jelikož je to moje první seznámení s receiverem, tak jsem musel prostudovat návod. Našel jsem, že by se měl aktivní subwoofer připojit cinchem na PRE OUT výstup.

Takže AVR -> CINCH PRE OUT -> Genius SW-HF 6000 subwoofer.

Jenže nic. Ani brum. Zkoušel jsem kdesicosi v menu AVR, ale tam problém nějak nevidím.

Spíše mě napadá, a tady byste mi právě mohli odpovědět, zda se vůbec takové zapojení dá technicky provést. Neřešte prosím, že výsledek bude mít nevalnou kvalitu a tohle a tamto. Jde mi o to, zda prostě může ten Genius 5.1 fungovat čistě jenom jako subwoofer při buzením z AVR.

Díky za odpovědi.
tominosik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 23. 10. 2015 11:32

Ja si myslim, ze by mal.
cinch pre-out treba dat do niektoreho stereo in subu (napr. TV, je jedno ci lavy alebo pravy) a tento vstup pouzivat na sub. Nevidim dovod, preco by to nemalo ist, aj ked prakticky nemozem odskusat.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tominosik 23. 10. 2015 20:06

Díky za odpověď.

Musím říct, že jsem ten sub rozchodil. Trocha čtení manuálu a opravdu mi chybělo jedno nastavení v AVR. Dva tři kliky na ovladači a subwoofer si už zase pohodově brumí.

Možno locknout.
tominosik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cojevam 29. 8. 2019 13:04

Zdar, som rád že sa ti to podarilo!

riešim rovnaký p
roblém - keď si spomenieš ako si to vyriešil rád by som sa na to pozrel
cojevam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 8. 2019 18:28

Muzete napsat trochu postup? Mam tez prvni Genius :)
I kdyz nepokazi to celkove zvuk dane sestavy? Preci jen bude ten sub mene kvalitni nez nejaky poradny od jine znacky
ripper6
Junior