novostavba - dotaz k AV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trus 10. 1. 2016 21:10

Ahoj všem,

pánové, obracím se na Vás s prosbou o radu jak připravit a čím vybavit náš budoucí obývací pokoj.

Jsme ve stavu, kdy bych měl připravovat kabeláž do zdí. Rád bych při té příležitosti připravil i kabely pro repro atd...

Uvažuji o 5.1 případně 7.1/2 ? Repro můžu umístit i do stropu.

Co bych od Vás potřeboval vědět je:

* jaké kabely k repro
* udělat nějaký tunel do zdi za televizí aby nebylo vidět vedení ?

Představuji si to tak, že budu mít receiver, který mi bude dělat "domácí kino". Plus by měl umět druhou (či více) zónu, chtěl bych umístit repro i do podbití na terasu kam bych chtěl pouštět zvuk z TV, rádia či hudbu.

Doporučíte mi nějaký receiver a repro, které by vyhovovali mému zadání. Nejsem žádný audiofil, 80% filmy 20% audio.
V domácnosti máme dost Apple hraček, tak bych asi uvítal podporu AirPlay (nevím jestli je to nutné, teď to řeším přes aTV4).

Plánované náklady na receiver + repro okolo 30-35k.
Celkem se mi líbí Onkyo 646 nebo Yamaha RX-V579. Repro vůbec netuším. Koukal jsem třeba na JAMO S 626 HCS, jak jsem psal priorita filmy ne hudba.

Je to reálné ?

díky
Trusík
Přílohy
dispozice.JPG
trus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 1. 2016 22:40

Dost nešťastně situovaná sedačka vůči TV, při více lidech budou koukat přes rameno, stejně tak při poslechu nebude člověk sedět v ose mezi reprobednama, pokud bude umístění přesně jako na výkresu?
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trus 10. 1. 2016 22:54

Ahoj,

no, bude to přibližně tak jak to vidíš. Chci z toho vytěžit maximum, ale nebudu kvůli tomu "bourat" zdi. ;)

Můžu posunout krbové kamna a jeden zadní dát zprava dveří.

TrUsík
trus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 10. 1. 2016 23:09

hodně nešťastné řešení prostoru... při plánování je potřeba přizpůsobit vše ostatní DK a ne naopak
osobně bych zvažoval nedávat rohovou sedačku a dát klasickou proti TV (kus od zdi, aby se dalo projít)
no a křesla buď vyhodit, nebo je dát do pravé spodní části s nějakým stolečkem
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 1. 2016 23:20

Bohuzel musim souhlasit s ostatnima: tohle reseni prostoru kvalitnimu poslechu nepreje. Nenarocny ozvuceni aby to jakz takz hralo jo, ale pak je zase zbytecny platit 35 tis. za aparaturu.

Na kabelaz si nachystej husi krky od mista AVR k zadnim repro. Nebo aspon zvol vhodny listy k podlaze, kam se budou kabely dat strcit.
S "rourou" ve stene za TV na kabelaz pocitej urcite, ne i nic hnusnejsiho nez kabely trcici zpoza TV poveseny na zdi. I lista vypada blbe.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 1. 2016 05:55

Já osobně bych pokud není možný přemístit sedací kout, zvolil přemístění projekční plochy (jedno jestli to bude plátno nebo velkoplošná obrazovka) ke stěně, na plánku situovaný dole = kolmo ke dveřím na terasu. To okno, který je na plánku "nahoře" = situovaný za opěradlem sedačky jde vždycky poměrně jednoduše zakrejt třeba hustším závěsem, aby se na případný obrazovce nezrcadlilo - ale celá situace se sledovacíma úhlama i s poslechovým rozvržením se posune někam úplně jinam. Jde totiž taky o to, že pokud bude zobrazovací plocha přibližně v ose místnosti (a je jedno jestli ta osa je ve směru kratšího nebo delšího rozměru cimry - je to prostě uprostřed), bude i jednodušší vytvořit solidní poslechovej dojem pro ozvučovací soustavu. Když dáš obrazovku na "spodní" stěnu, můžeš pak samostatný křeslo teď namalovaný ve středu místnosti posunout k "levý" stěně (tam co máš teď nakreslenou TV) a obrátit ho o 180°proti současnýmu stavu - pak bude na druhý straně konferenčního stolku v jeho ose proti gauči a zároveň osoba v něm sedící bude směrem doprava mít možnost sledovat obraz. Při umístění zobrazovače do kouta (tak jak sis to namaloval) bys musel řešit nesymetrický nastavení hlasitosti pro možnost sledování filmu z rohovýho gauče - a zároveň by ti nepříjemně znělo ozvučení na zbytku plochy, která nebude proti obrazu = do toho spadá zhruba 2/5 celkový plochy místnosti mezi dveřma na terasu a stěnou napravo. Nebudeš tam mít ani dobrý mono, protože se ti budou hádat nejenom fáze, ale i intenzitní rozdíly ve všech realizovanejch kanálech. Když už máš možnost si úpravy nastavit při stavbě, snaž se o prostorově aspoň trochu symetrický řešení = zjednoduší se ti pozdější nastavování systému.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trus 11. 1. 2016 08:17

Ahoj,

díky všem.

vypadá to, že nemám moc vhodný prostor pro DK.
Televize jakoby do prostoru, neumím si to dost dobře představit, vše by bylo vidět, problém s kabeláží atd. Pocitově se mi to nelíbí. Ruší mi to tu otevřenost prostoru.

ke stěně, na plánku situovaný dole = kolmo ke dveřím na terasu.

Jak jsi to myslel ? Dole žádná stěna není, je to otevřený prostor spojený s kuchyní.

Pro jistotu přikládám celé dispoziční řešení.

edit : je ve hře varianta, že se dveře vedle krbu zazdí a celá místnost se otočí. Pak by byla delší hrana sedačky proti TV.

díky
Trusík
Přílohy
dispozice_full.JPG
trus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 1. 2016 09:12

trus píše:...
EKKAR píše:ke stěně, na plánku situovaný dole = kolmo ke dveřím na terasu.
Jak jsi to myslel ? Dole žádná stěna není, je to otevřený prostor spojený s kuchyní.

...
Jo milej zlatej, to CELÝ ŘEŠENÍ jsi měl postnout hned na začátku - protože z toho tvýho původního UKOUSNUTÝHO zobrazení vůbec není patrný, jestli tam něco je nebo není. To je vidět až z toho celku ...

Ale každopádně, měl by ses zamyslet nad tím uspořádáním a zvolit jinou variantu, než tu postnutou v začátku vlákna.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dusan 11. 1. 2016 09:14

U techle malych bytu/domu je tezky neco vymyslet. Ten obyvacek je mala uzka nudle. Jedine reseni co mne napada je elektricke platno na sirku cele mistnosti nahore pres okno s tim, ze sedacka pro poslech bude v prostoru u kuchynskeho stolu. Otazkou je jak to prostorove vyjde ke dverim na balkon, zadna super reseni tam nebudou. Na audio + video to chce obyvak tak kolem tech padesati metru, pak se s tim da pracovat.
Co se tyce instalace, tak kasli na kabely ty nikdy neodhadnes. Dej vsude kolem dostatecne velke listy a v hlavnich smerech natahej husi krky, pripadne podle vysky stropu zvaz montaz podhledu. Pak je byt flexibilni a lze natahat cokoliv odkudkoliv.
Standardni dvou a vice zonove reseni je naprd, protoze se neda z tech dalsich mist ovladat, bud vice zesilovacu a nebo rovnou profi reseni s centralnim rizenim zvuku po celem byte, ale to jsou jine penize a neda se to moc udelat samo domo.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trus 11. 1. 2016 10:50

EKKAR píše:
trus píše:...
EKKAR píše:ke stěně, na plánku situovaný dole = kolmo ke dveřím na terasu.

...
Jo milej zlatej, to CELÝ ŘEŠENÍ jsi měl postnout hned na začátku - protože z toho tvýho původního UKOUSNUTÝHO zobrazení vůbec není patrný, jestli tam něco je nebo není. To je vidět až z toho celku ...

Ale každopádně, měl by ses zamyslet nad tím uspořádáním a zvolit jinou variantu, než tu postnutou v začátku vlákna.

za ty dispozice se omlouvám.

přikládám pracovní verzi dispozic. Sedačka nebude naražená zeď, berte to s rezervou. ;)

vrátím se k "rouře" za TV. Stavební firma mi nabízí zazdít klasickou průchodku 60mm. To je OK nebo existuje nějaké sofistikovanější řešení ?

zóny tedy vypustím.

díky
Trusík
Přílohy
dispozice_v2.JPG
trus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 12. 1. 2016 08:57

Idealny priestor na DK to veru nie je. Ale:
Aku velku uhlopriecku TV uvazujes?
Napr. pre 50 palcov je idealna pozorovacia vzdialenost cca 2,3m. Takze ak by ti stacil takyto maly TV, dalo by sa to vyriesit ako uz navrhol leroj. Sedacku dat blizsie k TV a dat ju opacne "L". 50' TV ma 120 cm sirku, takze ti po bokoch zostane cca 90 cm na L a P repraky. Asi by bolo dobre riesit nieco na stenu (nieco na styl Xavian Bonbonus C, Delizia C). Dozadu staci dat nieco este mensie na stenu. V takto malom priestore 7.1 urcite nebude mat zmysel.
Ak budes mat 7.1 AVR, zostavajuce 2 kanaly mozes pouzit na ozvucenie terasy. Da sa takto pustat iny zdroj v obyvacke, iny na terase - takze aj to je riesenie.
Přílohy
avmania.jpg
avmania.jpg (31.86 ) Zobrazeno 1717 krát
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 12. 1. 2016 11:28

jj tak jsem to myslel, jen jsem byl línej to kreslit :)
jen jsem vyhodil tu L sedačku kvůli přístupu k oknu (ale samozřejmě by tam mohla být)
ta TV by tam mohla být i větší - 55" určitě a osobně bych se nebál ani 60". prostor na bedny by stačil a pro HD by to blízko nebylo.

taky by při tomto řešení bylo možné (a vhodné) oddělit při sledování TV ten prostor vlevo závěsem - prospělo by to akustice a vznikla by skoro ideální místnost pro DK
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 12. 1. 2016 12:36

50" pri 2,1-2,3 m sledovacej vzdialenosti. Ak by dokazal mat 3m, urcite aspon 60" :)
sozi
Mírně pokročilý