5.1 zvuk z notebooku do av deceivera

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yanci12 31. 1. 2016 18:19

Dobry den,

Tak najprv technicke zalezitosti.

Notebook Msi ex610 - GRAFIKA ati mobility hd 2400
Av receiver yamaha rx-v 673
Prepojene hdmi kablom.

Otazka teraz znie, ako nastavit notebook a av receiver aby mi siel 5.1 zvuk.

Z nastaveni v notebooku to vyzera tak, ze posiela do hdmi len stereo zvuk aj ked je to dvd film s 5.1 stopou. Takze do receivera sa dostane 2.0 a ten dokaze z toho urobit 5.1? Ak ano co treba zapnut v receiveri? Z toho plynie dalsia otazka. Ak toto dokaze receiver nestaci pustat akykolvek film s 2 kanalmi namiesto drahsich dvd filmov?

Dakujem
yanci12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luda9sl 31. 1. 2016 19:59

v první řadě musíš zjistit jestli ti notebook dokáže poslat přes HDMI 5.1 ven.Připoj notebook k receiveru a dole vpravo na ikonce repraku dej pravím a zařízení pro přehrávání.pak klikni na ten receiver a dej konfoígurovat pokud se ti zobrazí konfigurace 5.1 tak to umí poslat ven přes HDMI v PCM.Dále potřebuješ nějaký program který ti pošle Bitstream zvuku ven.já třeba používám MPC-HC u toho to nastavíš v nastavení nebo třeba Mirillis,ale ten musíš mít koupený aby ti to dokázal poslat ven
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 1. 2. 2016 08:34

Tuto sa to riesilo, pekny navod:
viewtopic.php?f=1709&t=1244526

K otazke o konverzii 2.0 na 5.1:
Su 2 moznosti:
1. bud mas zapnuty tzv. "virtual stereo" alebo kazdy vyrobca AVR to moze nazvat inac a vtedy to co je v prednych 2.0 ide aj do zadnych 2.0. Takze sa zda, ze aj ked mas 2.0 signal, ze ide z 5 kanalov. Ale 5.1 to nie je.
2. zvuk je zakodovany v Dolby Digital 2.0. V takomto zdroji je fazovym posunom zakodovany v 2.0 signale signal pre zadne repro. AVR takyto signal rozpozna a rozkoduje ho do 5.1. Toto uz je naozajstne 5.1. 5.1 signal ma vsak more formatov a kvalit, zacina DD 2.0, potom DD 5.1, DTS 5.1, potom ich HD formaty (7.1, Atmos...). DD je komprimovany stratovy format, DTS bezstratovy. Ked mas film s obidvoma stopami - DD 2.0 aj DD 5.1 a prepnes medzi nimi, vtedy citis ze DD 5.1 je este o malicko presnejsia a jasnejsia vo lokalizacii v priestore.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yanci12 3. 2. 2016 10:55

Ahojte,

nainštaloval som si mpc-hc a ac3 filter. Po nastavení ac3 mi receiver už namiesto PCM zobrazuje digital. Stiahol som z netu http://www.demo-world.eu/download-sd-tr ... _check.jpg testovacie zvuky a reproduktory sa krásne ozývajú ako majú.


VĎaka za pomoc.

Inak keď dám konfigurovať reproduktory tak mi cez hdmi output ukazuje sále len stereo ale keď dam konfigurovať speakers tak tam mám možnosti stereo, kvadrofónny a 5.1.
yanci12
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků