Yamaha RX-A3040 a Heco Celan 902GT

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod danekn93 16. 4. 2016 09:39

Zdravím vlastním Av receiver Yamaha RX-A3040 a set Reproduktorů Heco Celan 902GT.Při vyšší hlasitosti např.když mám nastavenou hodnotu na cca -7dB tak Receiver zničeho nic vypne.Na to že Yamaha uvádí výkon ve stereo 2*150w do 8ohm.Při citlivosti repro 93dB což by mělo odpovídat akustickemu tlaku cca 110-113dB u jedno reproduktorů.
Ale reálně se tam ani náhodou nedostane.
Mám takový pocit že Yamaha za prvé nedorešila chlazení.Na to že to je zesilovač třídí D tak to docela mocně topí.

Chci se zeptám na vaše zkušenosti jaké máte s receiver značky Yamaha a zdali to mám reklamovat nebo se jedná o vlastnost receiveru.

Děkuji za odpovědi
danekn93
Junior

Odeslat příspěvekod ivocky 16. 4. 2016 16:06

Tak tenhle problém řeším taky,mám av Yamaha RX-V1067 a repro Klipsch Reference.Taky už jsemi to parkrát stalo,hlasitost mívám cca.od -8 do 0 ale stalo jse to pouze u tří filmu,Diabolical,nějaký scifi s Clooney název už nevím a War Pigs tady opakovaně při výbuchu granátu.
U tohoto filmu jsem si zkoušel pohrát z nastavením repro,mám nastaveno vše na velké tak jsem zkusil zadní malé ale vyplo to taky.
Co se týká teplotní pojistky tak nevím při koncertu Metalliky receiver v podstatě hoří ruku na ním neudržím a jede.
Taky jsem se dočetl že to muže zpusobit neposedný drátek na připojení kabelu na av a nebo přetížená zásuvka,tak jsem zatím přepojil receiver do jiné zásuvky a uvidím.

Jinak další rady uvítam.
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danekn93 16. 4. 2016 19:43

Zítra zkusím ho zapojít do jiné zásuvky a jinej napajecí kabel vyzkouším a uvidím.Mě to uděla pokaždé když nastavím vyšší hlasitost,tak vypne.
Receiver vlastním něco přes rok a vyzkoušel jsem ohledně nastavení snad všechno ale problem přetrváva.
Předím jsem vlastnil AV receiver Onkyo TX-SR608 a Onkyo-TX-NR807, reproduktory Magnat Supreme 1000,Heco Mythos 700 a tám to bylo v pořádka vše v pořádku Onkyo mohlo hrát několik hodin v kuse na max.a nikdy nic nevypnulo.
Tak nevím kde je problém jestli Yamahu prodat a koupit zpátky Onkyo libím se mi TX-RZ900.
Jsem z Yamahy sílně zklamanej na to že to je jejích vrcholový model.
danekn93
Junior

Odeslat příspěvekod oupee 16. 4. 2016 21:09

Zřejmě mu bude dělat problém nízká impedance tý bedny. Elektrikou tohle bejt nemůže. Každopádně je pro mě novinka že i Yamaha přešla na Déčkový zesilovače.
oupee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 4. 2016 21:18

Kde je Sands1? Jak to, ze AVR ktere je stejne kvalitni jako stereo zesik toto dela? :D

Zkusil bych tyto krasna bedniska pripojit k nejakemu plnokrevnemu stereozesiku s realnyma 150w/8ohm a myslim si, ze se zadne vypinani konat nebude :P. Holt papir s vykonama snese vsechno :potichu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 4. 2016 06:25

danekn93: Vyzkoušej, zda se ti AVR vypíná, když hraje střídavě jen do jednoho z předních L/R kanálů.
Výsledek této zkoušky napoví, zda se nemůže jednat o kusovou vadu přístroje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2016 07:07

Jiná zásuvka nebo dokonce síťová šňůra nepomůžou.
Důkladně zkontroluj propojení receiveru a kabeláž k repro a pokud je vše v pořádku, jednoznačně reklamuj. Receiver téhle kategorie prostě musí hrát a tečka. Nepovedlo se mi najít průběh impedance tvých repro, ale i kdyby měly pokles pod 3 Ohmy a výrazný posun fáze, přístroj téhle kategorie by to měl zkousnout s prstem v nose.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod danekn93 18. 4. 2016 13:38

Tak poslal jsem dotaz prodejci receiveru a takhle mi odpověděl. Ještě napíšu na autorizovaný servis a uvidím s jakou odpovědi přijdou.

hlasitost, kterou popisujete je už hodně vysoká, otázkou je jak dlouho tak hrajete? Zda přístroj do toho musí zpracovávat ještě obraz, popř. dělat další činnosti?

Obecně u těch přístrojů se nepředpokládá max. zatížení a jeho vypnutí znamená ochranu před přehřátím, poškozením přístroje z přetížení.
danekn93
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 4. 2016 13:59

Prodejce ani autorizovaný servis ti nenapíšou nic moc jiného, pokud nebudou mít informace, zda to vypínání způsobuje nadproudová nebo tepelná ochrana.
Já bych si vsadil na nadproudovou, proto jsem ti doporučil provést zkoušku střídavě jen s jedním předním reproduktorem.
Prodejce ti odpověděl z pohledu problému s tepelnou ochranou.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod danekn93 18. 4. 2016 20:05

Tak mluvil jsem s technikem z autorizovaného servisu Yamaha,tam jsem se dozvěděl že Yamaha na receiveru má dost citlivě nastaveno na koncových stupňi ochranu proti přetižení,našel jsem graf ohledně impedančního průběhů kde ty heco padaj až na 2,6ohm to už Yahama jaksi nechce ustát.
http://ulozto.cz/xCXijdw8/heco-celan-902gt-jpg
danekn93
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 18. 4. 2016 21:17

To je smutne u vyrobku za 50k Kc, zde se jen ukazuje jak moc na radne STEREO jsou AVR pristroje (ne)pouzitelne. Promin, ale nestacim se divit.

BTW: na druhou stranu dat za predni repro stejne jako za AVR (beru internetove ceny co mi to vyplivlo), musi byt selskym rozumem jasne, ze ta Yamaha je pro 902GT jasny underdog.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 4. 2016 22:33

danekn93 píše:Tak mluvil jsem s technikem z autorizovaného servisu Yamaha,tam jsem se dozvěděl že Yamaha na receiveru má dost citlivě nastaveno na koncových stupňi ochranu proti přetižení...

Stále je zde možnost závady v nastavení nadproudové ochrany jako celku nebo to může dělat jen jeden kanál a pak se také může jednat o závadu.
Bez prověření této skutečnosti je diskuse o citlivé nadproudové ochraně nebo dokonce, že AVR je nepoužitelný, něco jako účet bez hostinského.
Ostatně to ještě žádný zesilovač neměl nikdy vadnou nadproudovou ochranu?

Edit: Pochopitelně, také by neškodilo vyloučit závadu v reprobednách.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod danekn93 19. 4. 2016 11:54

O víkendu vyzkouším test jak píšeš vyzkoušet pouze s jedním přední reproduktorem.
danekn93
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2016 05:39

Na zkoušení jednoho kanálu se vykašli. Co tím zjistíš? Buď se AVR vypne nebo nevypne. Ale neposloucháš jen s jedním repro, ale se dvěma. A se dvěma se ti vypíná. Není jiná cesta než servis, diagnostiku bych nechal na něm.

Pokles impedance repro na 2.6 Ohmu je už docela extrém, zvlášť když výrobce alibisticky a nesmyslně uvádí impedanci jako 4-8 Ohm. Nicméně pro AVR téhle kategorie by ani takový pokles v části frekvenčního spektra neměl být žádný problém.

Hodně štěstí.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 20. 4. 2016 07:08

Zkouška jen s jedním reproduktorem, s každým samostatně na každém L/R kanálu, může přinést docela důležité informace. To ale někdo, kdo tomu houby rozumí, těžko ocení.
Denkez
Poslední varování

Další stránka