AV set, nebo individual

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod solaris1 30. 5. 2016 19:13

Ahoj,

hledam vhodne reseni ozvuceni pro TV & BR prehravac. Zda jit cestou nejakeho setu napr. Onkyo HT-S3505 a nebo vzit AV receiver a nejake repro. Zda 2.1, nebo 5.1. Chtelo by to neco mensiho, kolem tv neni moc mista. Cenove do cca 10 tis.

Diky
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 30. 5. 2016 19:48

lepší je AV + repro
ovšem vše za tu cenu? možná něco z bazaru...
2.1 nebo 5.1? to ti nemůže nikdo radit, ale píšeš, že nemáš prostor, tak z toho 5.1 asi moc nebude -přední asi hned vedle TV a kam dáš zadní repra? máš na ně místo?
takže by ti asi ten set stačil, pokud ho máš kam nacpat,ale jak (a jestli) hraje nevím
nestačilo by např. něco takového?
http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/microlab-solo9c/
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod solaris1 30. 5. 2016 19:57

diky, na zadni repro misto je, spise na predni neni moc mista. Primarne to bude na kino.
Microlab neznam, ty bedny jsou hodne hamatny, chtelo by to nejakou mensi regalovku, opt. v bile barve

mozna neco takoveho jako HKTS 16
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 2. 6. 2016 10:19

co z bazaru DENON AVR-X1100 + CANTON - Movie CD?
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod vr91 2. 6. 2016 20:01

určitě: "vzit AV receiver a nejake repro."
vr91
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 3. 6. 2016 16:19

díky, co jsem koukal tak v bazarech regálovky nejsou moc k mání, takže bych asi podpořil českého výrobce a šel bych do repra bonbonus, jenom nevím zda jsou vhodné pro domácí kino 2.0 a k tomu AV z bazaru, ale netuším jaký :(
Co ten DENON AVR-X1100? Nevím na co se u AV soustředit aby uživili ty bonbonus repro. Našel jsem nějaký bazar zde a zde

moc díky
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 3. 6. 2016 18:30

no je tady pár otázek:
kolik do toho chceš vrazit? (bedny stojí deset a to byl celý limit)
potřebuješ AV receiver? (předpokládám, že ty bedny kupuješ dvě)
nestačil by stereo zesilovač? (např. v tom bazaru DENON PMA-720AE)
potřebuješ síťové připojení? (např. pro rádio)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod solaris1 4. 6. 2016 10:25

repro bude pro ozvučení TV 50% a pak poslech 50%.
BR přehrávač bude sloužit na pouštěni CD pro receiver poslech hudby. Receiver opt. do 10 tis., z bazaru i levněji, prostě co uživí a je schopen poslat kvalitní signál do bonbon repre a využit jejich potencionálu. V budoucu možná sub a střed. Síťové připojení je bonus.
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 4. 6. 2016 11:27

stereo receiver s výstupem na sub, usb pro mp3, a vším, co bys mohl potřebovat:
http://www.hifimarket.cz/harman-kardon-hk-3700-p4692
a pokud trváš na 5.1, tak třeba ten Denon z bazaru... ale věřím, že ten HK ho přehraje
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod solaris1 4. 6. 2016 13:53

ok diky, na toho Harmana kouknu, i po tom Denonu, zkusím i Onkyo. Nevím co ještě Yamaha.

Jinak co repro Wharfedale Diamond 121, nebo spíše 122? Ten má dle recenzí přesnější, dynamičtější basy.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 4. 6. 2016 19:37

jako, pokud budeš mít Subwoofer, tak Wharfy si opriti bonbónkům ani neškrtnou, to je opravdový lowend, ty Bonbonusdy jsou takové malé, ale co se týče kvality na středech je to o několik tříd výše. Za mně rozhodně bonbónky a sub.

ty hliníkové kmitačky, ty jsou ňami ňami. Lehoučké a rychlé, ve spejení s papírovou membránou středy snů. plus kvalita zpracování je uplně jiný level. Bez subu by mohly chybět basy, ale se subem není co řeshit.

a ještě líp, bych se praštil přes kapsu a vzal tohle
https://www.xavian.cz/produkt/xn-125-junior/

to jsou opravdové Hi-End bedny s cenou střední třídy.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 5. 6. 2016 13:17

@mistr Oizo díky, jde o to aby Bonbony stíhali i kinořez, na poslech co jsem četl jsou spíše pro klidnější reprodukci (jazz, instrumentálky), jak jsem psal bude to i v rámci kina. Zkusím je někde v Brně sehnat na poslech. Juniory jj, ale ta cena, to je u mě již trochu moc :) Jinak jaký sub bys k tomu doporučil? Klidně i bazar. Místnost má tak 4 x 4 m, nic velkého :)

Ok, takže do 10 tisíc nic lepšího jako Bonbonusy není, dobrá a teď čím to nakrmit :)

Prosím můžete napsat tip co bych měl vzít nejlépe z bazaru za AVR, na co se soustředit? Co by prostě využilo kvalit Bonbonů na max. V budoucnu tedy zapojení sub, a případně středu. Zapojení repra bi-amp. CD budu přehrávat z Blu-ray přehrávače. Finančně bych to viděl do 10 tisíc, takže asi bazar.

Moc díky
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 5. 6. 2016 14:06

hm, tak to je problém, já myslel, že sub bude automaticky, bez suba jsou bonbonusy bez šance na kino. Dobré subwoofery jsou drahé a k těm bonbonusum by je asi bylo třeba mít zaplé i na hudbu.
asi bych vzdal snahu o nějaké ultra fidelity, v té ceně to nění reálné
kup si tyhle mordaunty
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3027

to nejsou vůbec špatné bedny a mají velký 10“ basák, takový malý subwoofer 
k tomu tohle
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3046

kombinace MS a HK je poměrně oblíbená a je to i cenově vyvážené
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 5. 6. 2016 17:44

@mistr Oizo díky, problém je že kolem TV není místo na sloupy :/ max. šířka je 20-25 cm, s tím že budou u tv na stolku, takže jsem tímhle limitován a proto ty regálovky. Druhá věc, nemám kam dát zadní repro, takže padá 5.1, proto se soustředím na 2.0, 2.1. Přemýšlím i nad repro od Heco. Další věc, potřebuji je v bílé barvě :)
AVR bych možná pohledal v bazaru něco jako TX-NR609 to se dá sehnat do těch 8-10 tis.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 5. 6. 2016 19:00

nahoře jsi psal, že místo na zadní máš... pak píšeš 2.0 (1) a místo na zadní nemám...
taky jsi psal do deseti a teď máš za deset jen dvě bedny
no a ještě ta bílá :) asi by to chtělo si to celé ujasnit
ale poslední rady, protože tohle dál nemá cenu:
pokud nemáš moc místa na zadní (a ani na přední), tak se na 5.1 vykašli - ty bedny nalepené u tv ti moc zážitků s prostorovým zvukem nepřinesou.
pokud ti stačí stereo, tak tip jsem ti poslal a není důvod ho měnit
jestli si koupíš receiver 5.1 za 10 - 15t tak z něho stejně skoro žádné basy bez subu nevyrazíš - a i kdyby, tak takovéto bedýnky ti jich moc nedaj.
prostě přišetřit, nebo zatím koupit nějakou starou Teslu za 1-2 a k ní za další 2 nějaké nouzové bedýnky z bazaru a potom šetřit na něco slušnějšího
jinak sub bych měl na prodej (levně), ale pro tebe by byl asi moc velký a navíc je černej :)
leroj
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků