AV přijímač PIONEER VSX-924 a Bowers & Wilkins 683

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Arnošt Segdinko 17. 8. 2016 09:36

tak ten samý prodejce má tu 5kanálovou sestavu tannoy mercury, třeba kdyby si to vzal komplet tak by ti udělal cenu. I když zrovna tannoy jsou velmi specifické repro s poměrně nevýrazným basem a mnoho lidí nebaví a já se řadím mezi ně.
Arnošt Segdinko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 8. 2016 12:00

rak038 píše:Pánové, děkuji za příspěvky, dostal jsem se teď do pěkné rozhodovací paralýzy. :-)

:-). Trochu není divu, páč sis v případě Focalů vybral špičkový bedny, který jsou velmi citlivý na kvalitu zesilovače, ale nemáš rozpočet na odpovídající krmení.

rak038 píše:Jediné, na čem se všichni shodnete, je počkat si na nějaký lepší receiver. Kupovat budu nějaký starší protože 60K-80K za nový receiver prostě nedám.

Určitě. Naštěstí se dnes dá za nějakých 20-30 tis. koupit receiver, kterej byl před 5, 7 lety špička (a zvukově bude špička mezi receivery i dnes - jen nebude mít pitomosti typu 4k, Atmos atd.)

rak038 píše:Co s B&W týče, tak jediný, který mi tu koupi schvaluje je v podstatě Arnošt.

Arnošt alias Jouda alias Píčus alias Jarda69 alias Oizo... radí sice velmi usilovně, ale v 95 % případů naprosto nesmyslně. Namluví toho spoustu a spoustu, ale.... Vychází jen z toho, co vyčte na internetu (a to ještě většinou blbě, viz ceny repro v tomhle vlákně). Do předchvíle si myslel, že mezi Chorusama 826 V a 836 V není zvukový rozdíl....

Za mě by bylo rozumnější poohlídnout se po (pro zesilovač) stravitelnějších bednách a zdvojnásobit tvůj původní rozpočet na (bazarovej) receiver. Výsledkem bude vyrovnanější zvuk, kterej tě bude víc bavit. Místo okruhovýho speciálu, se kterým bys jezdil po polňačce si vyber Oktávku a jezdi s ní po okreskách. Jde to k sobě mnohem líp.

-- 17. 8. 2016 13:25 --

Arnošt Segdinko, Oizo, Píčus, Jaryn, Jouda píše:ano překvapivě to hraje jinak ... jenomže ten rozdíl prostě není významný

...říká někdo, kdo ty bedny ani neviděl na vlastní oči, natož aby je slyšel.

Ten rozdíl je v případě 826 V vs 836 V tak nevýznamný, až je jasně slyšitelný na první poslech. Chorusy byly jedněmi z mých adeptů a jejich poslechem a srovnáváním na shodném železe ve shodné poslechovce ve shodný čas jsem strávil docela dlouhou dobu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rak038 17. 8. 2016 13:45

OK, takže když to shrnu ...

Buď si mám koupit lepší krmení a nebo horší bedny ...

Beru na vědomí, problémem zůstává to, že nepoznám stravitelné bedny... Ty B&W mi přišly supr, ale nějakých uznalých reakcí na ně jsem se tady teda nedočkal ... :-D

-- 17. 8. 2016 15:07 --

A vůbec, celou tuto diskuzi jsem evidentně pojal špatně. Měl jsem jen napsat, že chci soustavu 5+1 a mám budget 50.000,- Co byste mi za ty peníze doporučili.

Místo toho jsem si sám něco našel a pák vás s tím konfrontoval, místo abych Vám dal možnost vlastního výběru a dal příležitost vaší invenci.
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 8. 2016 14:15

rak038 píše:Měl jsem jen napsat, že chci soustavu 5+1 a mám budget 50.000,-

Pokud je to takhle, pak je opravdu dost přestřelené dát za přední bedny 30 tis. S tímhle rozpočtem bych uvažoval o 5.0 a peníze rozdělil cca na 40 % přední bedny, 30 % AVR, 25 % dialogovej + efektový repro, 5 % kabeláž.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 17. 8. 2016 15:56

rak038 píše:... Ty B&W mi přišly supr, ale nějakých uznalých reakcí na ně jsem se tady teda nedočkal ... :-D


Ja som ich počul, buď s MARANTZ-om alebo NAD-om, už fakt neviem, ich zvuk som krátko tu na fóre už opisoval /nechce sa mi to hladať/, tak skúsim krátko znovu /dúfam,že nenapíšem presný opak toho čo som napísal minule :D /, ale vážne, hrali vcelku velmi príjemne, výšky nehrali prezentne ako niektoré iné B&W, takže to hralo asi predsa s MARANTZ-om :-), čo ale bolo trochu rušivé /pre mňa/, že basy boli dosť výrazné /a to v zatlmenej posluchovke/ ale nie kvalitné, neboli kontúrované, skôr to bola basová kopa, gula, chuchvalec, ktorý tak trochu jednotvárne dunel, nie hučal, dunel, zadunieval, hmm stejnobas ?, tak nejak ... nebolo to ale v danej cenovej kategórii až také tragické, no vlastne bolo, lebo som ich počul až v r.2013-14 ?, ale v roku ich uvedenia na trh 2007 to bolo možno bežnejšie, otázka je, ako by hrali v tvojej predpokladám nezatlmenej miestnosti, či by to nedunelo jak sviňa ..., na dunenie a prebasované bedne je ale liek : DENON PMA 720 AE, stojí len 5 790 CZK v akcii v http://hifibazar.cz/ , ber s rezervou, treba vyskúšať ... :hm

P.S. tu je jeden test, s ktorým sa výnimočne stotožňujem: http://www.connect.de/testbericht/b-w-6 ... -4695.html
P.S.2 sorry za OT, neviete niekto prečo sa mi všetky stránky hifi bazáru zobrazujú, alebo načítajú len ako hifibazar.cz, teda asi viete ako to myslím, nejde mi dať link na nejaký konkrétny produkt z hifibazáru ???
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rak038 17. 8. 2016 16:08

Petulda píše:
rak038 píše:Měl jsem jen napsat, že chci soustavu 5+1 a mám budget 50.000,-

Pokud je to takhle, pak je opravdu dost přestřelené dát za přední bedny 30 tis. S tímhle rozpočtem bych uvažoval o 5.0 a peníze rozdělil cca na 40 % přední bedny, 30 % AVR, 25 % dialogovej + efektový repro, 5 % kabeláž.


40% přední bedny ... to je přesně těch 20k za B&W, co jsem psal v úvodu ... :-)

Takže přece jen si je mám koupit? Nebo si mám počkat na něco jiného? Ale stejně nevím co jiného ... :-(
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 8. 2016 16:24

rak08: já bych se jich nebál, ale to nic neznamená :)
starší: chce to otevřít produkt na nové straně

Denona mám a basů má až až... jenže je to vyšší AV a ne stereo, takže zase nic... :)

nebo vem ty za 8, to je tak málo, že to stojí za pokus http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/bowers-and-wilkins/sloupove-reproduktory-dm603/
zkus mu nabídnout 500 za dovoz, třeba to vyjde
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rak038 17. 8. 2016 19:17

Jaká si myslíte, že je adekvátní cena, ze 6 let starý AVR - Denon - 4310??
Doporučili byste mi ho??

http://www.hifi-voice.com/domaci-kino/a ... -4310.html

Díky moc!
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 8. 2016 19:42

rozhodně doporučuji, zvuk je mohutný, dynamický, basů dost a jsem s ním spokojen i ve stereu
a info o ceně:
koupil jsem na jaře předváděcí model (takže "skoro nový") za 19t - záleží na tom, jak dlouho je tam ten v provozu a stavu... kdes ho našel?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rak038 17. 8. 2016 19:45

Našel jsem ho tady: http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... b-ms/vice/

Borec za něj chce 17k.
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod Arnošt Segdinko 17. 8. 2016 19:57

[quote=]
[/quote]
Naposledy upravil Arnošt Segdinko dne 17. 8. 2016 20:13, celkově upraveno 1
Arnošt Segdinko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 17. 8. 2016 19:59

tak mu napiš nebo zavolej a zjisti víc - píše tam nové nebo skoro nepoužívané, to by šlo. nebo nabídni 15, třeba to vezme :)
klidně bys mohl přijet a předvedl bych ti ho, ale máš to daleko, skoro jak do Prahy
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Arnošt Segdinko 17. 8. 2016 20:06

jinak tady je recenze na ty 683
http://avmania.e15.cz/bowers--wilkins-6 ... prosoustav

a s těmi basy to bude asi tak, že to chce velkou poslechovku, obecně když je víc basů, tak to v menších místnostech většinou zní jako koule, ač mohou být v základu relativně vyrovnané. Čili pokud se použije kvalitní silič a místnost 30m2 a větší, tak bych se toho asi zase tak nebál.
Arnošt Segdinko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rak038 17. 8. 2016 20:22

leroj píše:tak mu napiš nebo zavolej a zjisti víc - píše tam nové nebo skoro nepoužívané, to by šlo. nebo nabídni 15, třeba to vezme :)
klidně bys mohl přijet a předvedl bych ti ho, ale máš to daleko, skoro jak do Prahy


Díky za nabídku. :-))

Asi se za ním stavím v pátek a uvidím, jak to bude vypadat... Pokud nenajdu do té doby nic lepšího, tak to asi vezmu no. K tomu vezmu asi ty B&W 683 a budu mít základ...

H.

-- 17. 8. 2016 21:24 --

Arnošt Segdinko píše:jinak tady je recenze na ty 683
http://avmania.e15.cz/bowers--wilkins-6 ... prosoustav

a s těmi basy to bude asi tak, že to chce velkou poslechovku, obecně když je víc basů, tak to v menších místnostech většinou zní jako koule, ač mohou být v základu relativně vyrovnané. Čili pokud se použije kvalitní silič a místnost 30m2 a větší, tak bych se toho asi zase tak nebál.


jj, tu recenzi jsem četl jako první, ta mě právě nadchla a motivovala ke koupi.
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod Arnošt Segdinko 17. 8. 2016 20:28

a jak máš velkou poslechovku?

jinak tady je ve výprodeji nový DENON AVR x4100W se zárukou, sice je ta cena i tak vysoká, ale sleva je velká a stále je to v podstatě nový kus.
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/dopro ... r/?katID=1
Arnošt Segdinko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků