Automatické vyrovnávání hlasitosti kanálů

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod t-fiala 25. 8. 2016 10:09

Dobrý den, plánuji vyměnit svůj starý receiver Yamaha RX-V363 za něco lepšího. U tohoto receiveru mě štvalo že když například přepnut z ČT sport na NovaSport tak ten byl mnohem hlasitější, tak jsem musel zvuk stáhnout. Pak přepnu zpátky na ČT sport, a nic neslyším, tak musím zesílit.

Prostě různé kanály mají různou úroveň hlasitosti. Na jaký receiver / funkci receiveru se mám zaměřit, aby toto dokázal automaticky vyrovnat a já pořád nemusel ztlumovat a zesilovat ?

Trochu jsem gůglil, a třeba Marantz má "Dynamická hlasitost podle technologie Audyssey", to by mohlo být ono ?

Díky za rady.
t-fiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 25. 8. 2016 11:25

mám trochu obavy, že toto nenajdeš. pokud má AVR funkci vyrovnávání hlasitosti, tak se to nejspíš vztahuje jen k jednotlivým vstupům AVR (satelit, phono, cd, mmc atd.) - ostatně jak by AVR poznal (v rámci jednoho vstupu) co je dynamická pasáž a co úmyslné ticho...
jinak tato funkce existuje u satelitu a určitě i u některých TV. u satu jsem ji zkoušel a nemohu říct, že by to bylo nějak moc znát
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 25. 8. 2016 15:07

Ako pise leroj, tuto funkciu musi mat zdroj signalu, cize TV, resp. set-top box. Ja ju mam na TV, ale neviem, ci a ako to funguje, lebo TV tuner nepouzivam.
sozi
Mírně pokročilý