Prenosny DAC/AMP k telefonu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pandero 6. 3. 2018 22:08

Ten UAPP funguje dobře, přijde mi, že hraje o chlup líp než HiBy, ale to protředí je designově otřesný. Neutron taky vypadá dost zastarale. Asi jsem čekal citelnější rozdíl zvuku s Dragonflyem...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 3. 2018 22:18

UAPP opravdu má trochu retro prostředí, ale to co má dělat zvládá perfektně...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 3. 2018 22:34

Podľa mňa len nevieš, kde tie rozdiely su opodstatnené a kde nie :) Ja mam SGS7, co nie je úplná sr*cka, ale bez DragonFly uz počúvať neviem, nosím ho všade so sebou.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 3. 2018 22:49

Naprostý souhlas s _daRK, já mám jen lowend od Huawei a tam je rozdíl s/bez dragonfly propastný...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 7. 3. 2018 07:59

Díky za všechny komentáře, pořádně ho otestuju a nechám si ho, bude se hodit i do budoucna.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mindour 3. 1. 2019 13:00

Zdravim, procitam si diskusi ohledne mobilnich DAC a rad bych plenu polozil jeden dotaz.
Jsem hifi laik, aktualne pouzivam peckova sluchatka Klipsch a AKG v cenach okolo 1000Kc. Ovsem pri vicemene nahodne navsteve Audiga jsem byl uchvacen zvukem sluchatek Audio Technica MSR7, ktera bych si rad koupil. Muj plan je provozovat je primarne v kombinaci s telefonem Samsung S8, pripadne standardnim kancelarskym NTB HP. Chtel bych se zeptat na vas nazor: ma smysl k teto kombinaci porizovat externi DAC? Bude, dle vaseho nazoru, rozdil slysitelny u zanru jako rock a elektronika, prosim?
Zdrojem dat bude premiovy ucet Spotify.
Pokud tento dotaz tady na foru uz padl, omlouvam se za duplicitu - zkousel jsem hledat, ale nic o teto konretni kombinaci jsem nenasel. Rad bych tedy vyuzil vasich zkusenosti.
Moc diky za rady!
Mindour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 1. 2019 13:07

Samsung S8 má velmi slušné DAC, a podporuje až 32 bit/384kHz.
https://news.samsung.com/global/everyth ... o-features

Koupí externího DAC, když zdrojem je komprimovaný 320kbps OGG (Spotify) nic nepoznáš.
Poznal bys ale změnu Spotify za Tidal (FLAC). :)

Ten HP notebook asi bude špatně, sám mám Elitebook 840 G5, skvělý pracovní model, ale analogový zvuk do sluchátek hrozný (a přes Bluetooth podporuje max aptX). Raději hraju přes telefon :) Tam ten DAC asi dává smysl.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mindour 3. 1. 2019 14:33

OK, diky za komentar!
Mindour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 3. 1. 2019 16:09

Ono to není jen o DACu, ale i o zesilovači a ty velká sluchátka by si ho zasloužila. Mobilní výstup asi moc silný nebude, max tak na špunty...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 1. 2019 18:01

Ta sluchátka mají 35 Ω impedanci, není těžké je vybudit ani telefonem.
Samozřejmě, externím DAC člověk něco získá, ale DAC v telefonu není úplně špatně (a zde není), troufnu si tvrdit, že 5-10x vyšším vstupním bitrate hudby získá člověk víc. Detaily, výšky, transparentnost.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 3. 1. 2019 18:29

Já měl sluchátka Panasonic RP-HD10 a ty mají jen 18ohm a věř, že byl obrovský rozdíl když hrály přímo z mobilu a nebo ze sluchátkového zesilovače.
Ale každá sluchátka jsou jinak náročná na zdroj, ty AT MSR7 neznám, tak třeba jim bude ten mobil stačit.
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 1. 2019 19:54

Radek.Hulan píše:Samsung S8 má velmi slušné DAC, a podporuje až 32 bit/384kHz.
https://news.samsung.com/global/everyth ... o-features

Koupí externího DAC, když zdrojem je komprimovaný 320kbps OGG (Spotify) nic nepoznáš.
Poznal bys ale změnu Spotify za Tidal (FLAC). :)

Ten HP notebook asi bude špatně, sám mám Elitebook 840 G5, skvělý pracovní model, ale analogový zvuk do sluchátek hrozný (a přes Bluetooth podporuje max aptX). Raději hraju přes telefon :) Tam ten DAC asi dává smysl.

Nie je dolezite, ake to ma parametre, ale ako to hra, 32/384khz nemusi nic znamenat. Navyse Android ma svoje limity a treba pouzit SW, ktore vie vyuzit DAC naplno (napr. UAPP alebo Neutron), na S7 je pri pouziti toho HiRes drivera podstatny rozdiel. Ani si nemyslim, ze s Spotify nebude pocut rozdiel...
MSR7 hraju isto skvelo, ale nestazuju sa pri tychto sluchatkach na komfort ? Treba si to pozriet, ak ano, treba to zvazit.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mindour 26. 1. 2019 13:12

Zdravim, chtel bych podekovat vsem, kteri reagovali na muj dotaz v tomto vlakne z 3.1.2019.
Nakonec jsem poridil ATH-MSR7.
Zvuk fantasticky, uplne novy typ zazitku pri prechodu ze spuntu na uzavrena sluchatka.
Obrovsky narust zazitku z poslechu pri kombinaci Spotify-Samsung S8 - ATH-MSR7.
Samozrejme mi to nedalo a zkusil jsem i DAC - AudioQuest Dragonfly Black.
Opet se dostavilo nadseni a posun kvality resp zazitku z poslechu o nekolik urovni vys. Samozrejme velmi prijemnym bonusem je i to, ze bez ohledu na zarizeni, na kterem posloucham, je zvuk vzdy v kvalite DAC Dragonfly.
Zcela prirozene s jidlem roste chut a proto bych se chtel zeptat, bude napr prechod na Tidal/jine loseless zdroje (Spotify je 320kbps) pripadne v kombinaci s dospelejsim prevodnikem znamenat podobny prirustek kvality a zazitku jako predchozi mnou popsane 2 kroky? Chapu, zalezi na x faktorech vcetne usi posluchace, zajimal by me vas obecny nazor, pripadne zkusenost nekoho z vas, kdo absolvoval podobnou vymenu hardwaru.
Diky
Mindour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 26. 1. 2019 15:20

Dac a sluchatka slusny,rozhodne bych se Flacu nebal.msr7 jsou detailni dost na to,abys rozdil ocenil.sam jsem je jeden cas mel taky.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 1. 2019 15:35

Mindour píše:bude napr prechod na Tidal/jine loseless zdroje (Spotify je 320kbps) pripadne v kombinaci s dospelejsim prevodnikem znamenat podobny prirustek kvality a zazitku jako predchozi mnou popsane 2 kroky?

Tidal je úplně jinde kvalitou jak Spotify, CD-kvalita (cca 1400kbps bitrate) vs 320kbps u Spotify znamená více detailů, výšek, transparentnosti. Případně u cca 150 tisíc nahrávek i Master kvalita (96kHz / 24bits). Velmi doporučuji :) Spotify -> Tidal je jeden z nejlepších upgrade, co člověk může v audio sestavě udělat, pokud používá streaming.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka