Čínske DAC - FX audio DAC X6

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stefxx 29. 9. 2016 19:38

Zdravím...chcem opýtať znalých veci, aký majú názor na čínske DAC...napr. toto:

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 51491.html

Má význam objednávať to k slúchadlám Sennheiser HD600/650. Podotýkam, že som hudobný amatér, doteraz som hudbu počúval tak na špuntových sluchadla a integrovanej zvukovke na notebooku, resp. z mobilu.
Stefxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 29. 9. 2016 20:09

Čínské Dac/Amp jsou široký pojem. Senny Hd6x0 by asi potřebovaly přece jen něco lepšího než ten X6. Výstupní výkon je asi trochu kec viz. http://www.head-fi.org/t/815593/fx-audi ... mpressions . Přesto to bude velice pravděpodobně znít o dost lépe než z integrované zvukovky.
AKG K702 + Aune T1 + O2
X10 + HiSenior Hybrid CIEM, Trinity Icarus III
DAP na hřbitově: Colorfly C3, Xuelin 770C
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Stefxx 29. 9. 2016 20:18

Aké DAC by si k tým Sennheiser HD6x0 odporučil? v rozumnej cenovej hladine.....dík
Stefxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 29. 9. 2016 21:04

Nemám zas takové zkušenosti. Sám mám Aune T1 k k702, což je též pro AKG asi nedostatečné (hodlám k tomu pro zkoušku připojit ještě O2). Zrovna T1 si k Sennům myslím docela chválili, MK2 verze by měla mít víc šťávy než ta moje. Pravda je, že jsem se už pár let po Dac/ampech nedíval, tak nevím, kam se to posunulo. Kdybys dokázal sehnal T1 MK2 v ceně nejlépe do 2500/3000 (z druhé ruky) považoval bych to za kauf hodný zkoušky. Aune má obrovskou výhodu v tom, že pouhou změnou elektronky můžeš pozměnit charakter zvuku.
AKG K702 + Aune T1 + O2
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Stefxx 29. 9. 2016 21:31

zaujimavé...a kde zháňaš tie elektrónky?....chcel by som aby to malo okrem usb i digitalny vstup (toslink) cez ktory by som to vedel napojit aj na telku a ked tak pozriet aj film.......v zaujimavej cenovej relacii sa hýbe toto:

http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... st-HUD-MX2
Stefxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 29. 9. 2016 21:54

Po aukcích, bazarech. Mám asi jen 5-6 druhů. Zjistil jsem, že mi vyhovuje nejvíc česká Tesla ECC88, tedy z těch, co mám, a dál už to raději neřešil. Nehodlal jsem za to zas utratit kdovíjaké peníze. Ale ten rozdíl oproti stock je znatelný. Audinist jsem neslyšel, ale nějak mne to nikdy nelákalo (asi vypadá málo cool :D). Dvě kila bych za to nedal, ale hrát to může ok, a proti gustu... Já bych dvě kila raději nacpal do něčeho jako viewtopic.php?f=1872&t=1254586 , nebo jiné "ztřeštěnosti" (věřím, že PanAm bude hrát velice dobře, líp než předtím doporučované Aune, nebylo mi jasné, jaký máš budget). S digi vstupem už vůbec neporadím.
AKG K702 + Aune T1 + O2
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Stefxx 29. 9. 2016 22:11

A tie elektronky koľko vydržia?...nie je citlivé na nejaké okolité zmeny teploty?..viem že napr. za starých čias ked sa na zapnutú telku v ktorej boli rozohriate elektronky pustil studený vzduch (otvorilo sa v zime v blízkosti okno) tak odišli (tuším že praskli)....ale to už bolo hodne dávno...:-D
Stefxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 29. 9. 2016 22:35

Výdrž by se měla pohybovat v řádech tisíců hodin, 5000-10 000, záleží kolik toho elektronka má za sebou, tedy jak byla skladovaná, jaké máš štěstí a tak. Obecně bych to nepokládal za problém, pokud tedy nejde o zařízení, kde se dá dát jen určitý typ velice drahých elektronek. V Aune ani není tolik teplá, že by se na ni nedalo chytit, když je v provozu (není v Amp části, ale v Dac, asi to s tím nějak souvisí), o jiných ampech se to říct nedá, takže tam by nějaké riziko být mohlo, ale zase bych z toho takový strach neměl. Spíš je důležitá otázka spárování Ampu a sluchátek, na to ti odpovědět nedokážu. Projdi si head-fi, kdyžtak si založ post kde se zeptáš na spojení konkrétního Ampu a sluchátek. Ve výsledku může být ten Audinist lepší, protože bude nejspíš hrát neutrálněji, a zrovna to k těm sluchátkám líp sedne.
AKG K702 + Aune T1 + O2
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2016 05:42

Ten X6 ma rovnaky zosilovac ako STXII a ten je k HD600 odporucany celkom casto a aj staci. Samozrejme ze podstatna je aj celkova implementacia, ale aj tak by som problem nevidel.
Niesom si isty ci elektronky budu najvhodnejsie k HD6xx.

Audinst MX2 sa kupovat neoplati.
Ryan Giggs
TV expert