Sony STR-DE685 - vypadava kanal

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n.marek 23. 11. 2016 12:55

Zdravim, mam AV Receiver Sony STR-DE685.
Nefunfuje mi center, coz je "ok".. ale casto mi nenaskoci pravej predni kanal. Nekdy naskoci, kdyz je hlasitost vys. Taky staci zatlacit na zesilovac z vrchu a jde to.
Ten center nejde nikdy, na to uz jsem rezignoval a vypnul ho. Nevi nekdo co s tim? Mel jsem to rozebrany, ale nic volnyho tam videt neni, akorat jsem to vyprasil.
PS: dokazu i neco prepajet, ale uz neumim najit co... Na youtube jsem nasel neco o tranzistorech, ale zase je divny, ze po zatalceni to funguje..

Dik
n.marek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2016 15:37

Dej to do servisu a ukaž jim, kam musíš zatlačit, aby to naskočilo. Máš tam "študenta" neboli studenej spoj, případně prasklinu v plošňáku. A aby se to nedoprasilo ještě víc, je to potřeba najít měřákem, ne metodou "zmáčknu to a vono to jede" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod n.marek 24. 11. 2016 04:33

Jsem v Australii a bohuzel ty servisy tu za to nestojej... To neni jak u nas :(

Dik
n.marek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 11. 2016 08:13

n.marek píše:...ale casto mi nenaskoci pravej predni kanal. Nekdy naskoci, kdyz je hlasitost vys.

To mně přijde jako zoxidované kontakty u relé připojující/odpojující reprovýstupy. Každopádně je to práce pro servis.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 11. 2016 13:19

Tady: http://elektrotanya.com/sony_str-de685. ... nload.html máš service manuál. Měly by v tom bejt i schémata a vyobrazení desek. A nevykládej mi, že se zrovna v Austrálii, kde má radioamatérskou licenci pomalu každej klokan a i koala musí vědět, kterej drát je fáze, nenajde někdo kdo by to aspoń podle toho servisáku neuměl najít a opravit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel