Výběr zesilovače k dané sestavě

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod platprd 18. 12. 2016 23:15

Jaká hrouda cínu?
tam se žádný cín nepřidává, prostě jenom odlepíš cívku, odvineš například jeden, nebo dva závity a vrátíš jí tam stejným způsobem jak byla.

jinak uznávám, že ta formulace byla špatná, měl jsem napsat nechal jsem opravovat.

-- 19. 12. 2016 00:18 --

Jinak určitě neplatí, že by dva stejně spálené repráky byly způsobené stejnou "závadou zesilovače". To takhle určitě nefunguje, že by sis řekl je napálené vinutí, je to od tohodle. To můžeš napálit mnoha různými způsoby a z moha různých příčin.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 12. 2016 00:03

No a bavíš se tedy o výškáči a nebo o basáku? U výškáče když je cívka spálená tak je to obvykle kompletka rovnoměrně po celém vinutí takže není co opravovat. U výškáče cívka nemůže narazit takže mechanicky se ty závity smeknout nemohou, o výškáči tedy nemluvíme. U basáku jsem ti řekl už v minulém příspěvku že poškození cívky na jedné straně bez tepelné destrukce se může stát jen nárazem kmitacího systému a nebo výrobní vadou a to se nestane z toho důvodu, jaký jsi uváděl. Pokud se to stane kvůli tepelnému přetížení cívky, tak se sice může na okraji rozsypat s tím, že uprostřed je cívka v lepším stavu, ale při tom je cívka natolik poškozená že se stejně musí vyměnit komplet. Tedy pokud to máš dělat seriozně a ne nějaké prasárny. Fakt nevím o čem točíš. Nejsi ani schopen upřesnit o jaké cívce mluvíš, hlavně žes jich už opravoval stovky.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 19. 12. 2016 00:13

No tak to sem snad předpokládal že se bavíme o středo/basu. Tak si toho asi viděl málo, Cívka se prostě nemusí rozsipat ani nic dalšího, prostě se jenom napálí, z kraje u přívodů jeden závit a přeruší se, že si to ještě neviděl, neznamená, že se to nestává.

Ty evidentně vůbec nevíš o čem je řeč, pokud je cívka spálená na uhel (čti rozsypává se) tak jí z logiky věci nelze opravit.
Celkem běžně se i stává, že se to vinutí prostě přeruší únavou a často to je přávě první nebo druhej závit, kterej stačí odmotat a můžeš jí tam vrátit bez nějakého převíjení.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 12. 2016 00:32

Jestli sis nevšiml tak jsem probral všechny varianty včetně této a už jsem se k ní vyjádřil 2x a to v obou případech stejně. Naopak ty jsi jednou řekl že se jedná o odebrání závitů a když jsem ti psal o pájení a o cínu tak jsi psal že je tam zpátky vracíš a lepíš je, takže podle tebe asi bez pájení. Jednou jsi psal že se cívka jen navlékne zpátky a teď zase píšeš že je ten závit přerušený. Tak jak to tedy je Platprde? Přeruší se/nepřeruší se, pájíš/nepájíš? Máš v tom nějaký bordel a motáš se v tom čím dál víc. Měl bys nám to vysvětlit. Nechceš nám třeba ukázat jak taková tvoje vlastnoručně opravená cívka vypadá?

platprd píše:Co to je za blbost?
jak se změní indukčnost vinutí, když odebereš horní dva závity ze dvou set (čili 1 %)?
to je jistě opravdu šíleně slyšet :D
jistě, že musíš tu cívku pak vypéct, pokud navíjíš novou, ale nevím proč bys to dělal když jenom odkroutíš dva závity.


ThalesX píše:není technicky možné zajistit aby nějak částečně "opravované" vinutí mělo správné parametry. Není možné zajistit jeho tuhost, ani jeho kvalitní napojení na původní vinutí (např. pájením).


platprd píše:Jaká hrouda cínu?
tam se žádný cín nepřidává, prostě jenom odlepíš cívku, odvineš například jeden, nebo dva závity a vrátíš jí tam stejným způsobem jak byla.


platprd píše:Cívka se prostě nemusí rozsipat ani nic dalšího, prostě se jenom napálí, z kraje u přívodů jeden závit a přeruší se


RozsYpané cívky jsem samozřejmě viděl různým způsobem, ale znovu opakuju že to bylo z důvodu jiného než uvádíš.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 19. 12. 2016 00:39

A odkdy se vývody pájí nějakými koulemi cínu? prostě se tam přichytí uplně stejně jako byly předtím, já nevím co tam pořád vymýšlíš za složitosti. Jestli tu cívku navineš nanovo a vrátíš jí tam, nebo odvineš dva závity a vrátíš jí tam. Jaký v tom je prosím rozdíl?

Navíc nevím co doho montuješ nějaké napojení na původní vinutí, nic se na nic NENAPOJUJE, vezmeš cívku, odvineš horní dva závity a hotovo, ŽÁDNÉ NAPOJOVÁNÍ KOULEMI CÍNU A UŽ NAPOSLED. Jestli to nechápeš, tak to není můj problém.
Naposledy upravil platprd dne 19. 12. 2016 00:44, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 12. 2016 00:43

Odjakživa pokud je tedy nehodláš spojovat svářením. Původní cívky totiž mají v jednom kuse (tj. nepřerušený kus drátu) vyvedený až k místu napojení přívodů. Některé však mají pájené spoje uvnitř formeru, respektive v prostoru mezi cívkou a formerem. Ty jsou pak dále vedené pásovými přívody až k místu obvyklého napojení přívodními vodiči. O PA reproduktorech se ale nebavíme že ne?

A co když se ti takhle rozsype cívka na opačné straně než jsou vývody? Jak napojíš cívku, když se jí upálí ten vnitřní přívod, který není přístupný? Co děláš s vícevrstvými cívkami? Nejprve ale vysvětli cos psal předtím ať zase neodbíháme od tématu. Ztrácíš dech chlape - přidej!
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 19. 12. 2016 00:47

Meleš nesmysly, pokud se přeruší jinde než u vývodů, tak je to neopravitelné a musí se navinout nová cívka, ale to je snad jasné, však jsem to psal od začátku, že to musí být na začátku. Jediný kdo tu ztrácí dech seš ty vymýšlíš hovadiny.

Já sej v prvním přísvěvku psal, že když jsou poškozené jeden dva tři horní závity tak se to dá opravit prostým jejich odvinutím a jinak se musí navinout celá cívka, ty tu vymýšlíš nějaké konstrukce CO když, když sem jasně psal hned v úvodu, že to lze použít jenom v případě, který ty evidentně neznáš.

-- 19. 12. 2016 01:53 --

Další věc je, že já sem nikdy neanalyzoval zesilovač, jako když ti někdo přinese přerušený reprák tak já ho nevyslýchám, co a jak dělal. Někdo řekně, že třeba to dal nahlas sinus, neob nějaké basy, nebo mu šlusnul jeden kanál, ale to přeci není žádná relevantní informace.

-- 19. 12. 2016 01:56 --

Dokonce jsem třeba měl jenom napálené přívody, takže cívce nebylo vůbec nic. Nebo někde přerušené na začátku, konstrukce typu že to musí být od nárazu je mylná, to se prostě může přerušit klidně jen prostou únavou materiálu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 12. 2016 00:57

Za prvé needituj pořád zpětně to, co jsi psal. pak se na to blbě reaguje aby to mělo hlavu a patu.

Za druhé říkám od začátku že poškozená cívka se obvykle mění celá a nijak se to nebastlí, to ty jsi zastáncem jejich prav. Navíc teprve teď jsi dodatečně uvedl horní tři závity, předtím jsi uváděl krajní závity, což je docela rozdíl. Krajní závity mohou být i na druhé straně. Zajímavé je že horní závity se i u tepelně značně poškozených cívek obvykle nesesmeknou, pouze se maximálně uvolní, to dělají spíše ty dolní. Každopádně pokud by byla cívka přerušená jak jsi psal, pak musíš odmotat až k místu poškození + další závity k tomu, abys mohl cívku napojit v obvyklém místě. Navíc to jde jen pokud je přerušený přívod k horní části cívky. Takový reproduktor nejen že bude vykazovat jasně menší impedanci, ale hlavně dojde k omezení výchylky do okamžiku než začne růst zkreslení, které se navíc stane asymetrické. To už jsem také psal a to hned v prvním příspěvku. Prostě jsi kvalitní opravář - co dodat? Vezmeš to po Ledvinkovi?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 19. 12. 2016 01:04

ad1) asi o deset příspěvků výše sem napsal, že to neopravuji sám.
ad2) já nevím, jak by si chtěl odvíjet závit, pokud není v místě kde je vývod. Jako, že ty sis to vysvětlil tak, že se odvine závit s prostředka cívky, tak to je už ale spíš tvoje hloupost, mne by nic takového nikdy nenapadlo, ani si nedokážu představit, jak by to šlo provést.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 12. 2016 02:54

Jistě že ne zprostředka, nic takového jsem ani nepsal a taková blbost může napadnout jen tebe, ale původně jsi psal z okraje cívky a cívka má okraje dva a u toho druhého budeš těžko co někam napojovat, proto jsem chtěl po tobě upřesnění, které jsi dodal až teď.

To je ale všechno vedlejší - stěžejní bod debaty byl v tom, že takovouto závadu nezpůsobí za normálních provozních podmínek to, že bys připojil 8ohm bedny na 4ohm (min) zesilovač.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 19. 12. 2016 03:51

jakou, spálení vinutí? Nevim proč by ne, nějakej kouma si tam nahulí monster basy a spálený basáček je na místě.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 12. 2016 09:50

No, myslím, že výsledek celý diskuse začíná docela jasně vycházet na světlo.
Nejdřív totiž:
platprd dne 18. 12. 2016 16:54 píše:A já sem zase opravoval desítky beden se spáleným vinutím.....
a k tomu platprd dne 19. 12. 2016 02:04 píše:ad1) asi o deset příspěvků výše sem napsal, že to neopravuji sám. ...

Co k tomu dodat? Obvykle se tomu říká "přímé přiznání viny během výpovědi" ...
A jen ve špatný detektivce se v tuhle chvíli snaží advokát vypovídajícího zabrzdit lavinu vlastním tělem, když si žádá časovou prodlevu na poradu se svým klientem - jak říkají bratia Slováci, NESKORO, LEBO MAČKA UŽ JE Z VRECA VONKU...!!!!!
:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
A když k poslední Thalesově otázce:
ThalesX píše:...To je ale všechno vedlejší - stěžejní bod debaty byl v tom, že takovouto závadu nezpůsobí za normálních provozních podmínek to, že bys připojil 8ohm bedny na 4ohm (min) zesilovač.
padne následující odpověď:
platprd píše:jakou, spálení vinutí? Nevim proč by ne, nějakej kouma si tam nahulí monster basy a spálený basáček je na místě.
to už opravdu hovoří za všechno. To je argument typu "žárovka do auta se taky spálí, když ji připojíš přímo do zásuvky se 230V". Jenže o takovým případě naprosto ignorantský chyby se tady nikdy nemluvilo - to si bereš za "příklad obvyklý závady" jenom ty sám. Platprde, přestaň oblbovat národ, najdi si radši nějakou ženskou a oblbuj ji - protože tvoje argumenty jsou naprosto mimo mísu. Obávám se, že jsi opět neuspěl v pokusu přesvědčit o svojí neomylnosti na poli akustiky a elektroniky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petison 19. 12. 2016 12:21

Když se tedy vrátíme k tématu,tak aby byla jistota se 4 ohmy z těch levných zesilovačů je tento ve slevě.
https://www.okay.cz/pioneer-a-10-s/#nopop
https://www.okay.cz/pioneer-a-10-k/#nopop
test:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... oneer-a-10

polský test.
http://audio.com.pl/files//8/4/5/1845-pioneer_a10.pdf
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků