Koncovy stereo zesilovac k AVR

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod inkousek 22. 1. 2017 20:32

Zdravim. Poradil by mi nekdo prosim nejaky levny,spis bazar. Do 2500kč. Uplne nejjednodussi (s jednim vstupem cinch) koncak pro stereo? Jelikoz z avr to je opravdu nic moc tak bych chtel alespon stereo trochu vylepsit. Av receiver mam Pioneer VSX LX51. Diky za tipy. :-) Jestli to teda vylepsim s takovou malou investici :D ale mam korekce hrozne pretazeny a stejne je to takové zahuhlane.
Naposledy upravil inkousek dne 22. 1. 2017 21:36, celkově upraveno 1
inkousek
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 22. 1. 2017 21:21

Tímhle to nevylepšíš, zásadní vliv na zvuk má především předzesilovač u takhle levné sestavy.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 22. 1. 2017 21:27

LX51 byl za 32 000, to nebyl uplne levnej kousek. Pochybuju, ze by to koncak za 2500 vylepsil. Spis tak levnej koncak asi nebude ani v bazaru.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inkousek 22. 1. 2017 21:31

Dobre a kdybych zvedl cenu na 4500? to je moje max. Nevim jestli pioneer nedelal neco jako sony TA-N55ES coz je samozrejme Hi End na to nemam bohuzel...
inkousek
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 22. 1. 2017 21:34

Me teda prekvapuje, ze neni spokojenost s tim receiverem, cekal bych od nej slusnej zvuk. Co ti tam chybi? Jestli neni spis slabina v repro...
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inkousek 22. 1. 2017 21:42

No jako muze to byt repraky,mam stare,ale treba kdyz ty same pripojim k uplne staremu zesilovaci tak to ma zvuk lepsi a korekce nejsou tak ohulene. A co jsem hledal,tak receivery ktere nejsou hi end (takze treba Pioneer Sc-LX91 uz je jina) maji digitalni koncak a kdybych ho nahradil prumernym analogovym by se pry mohl zvuk ve stereu zlepsit. Nevim co je na tom pravdy tedy.

EDIT: chybí mi tam pri stereu i z treba CD basy a celkove neni tam uplne vsechno takove orezane mi to prijde
inkousek
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 22. 1. 2017 21:45

Receivery mají konce v běžné třídy A/B, ve třídě D navíc prodává třeba Lyngdorf stereo zesilovače za desítky tisíc. Jestli je tam všechno ořezané, tak si vypni ořez v nastavení.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkousek 22. 1. 2017 21:50

No tak ted uplne nevim co jsi mi rekl s tema koncema. Vysvetlil bys mi to strucne podrobneji prosim? :D No uz jsem hledal v nastaveni v manualu a nejak nevim kde to vypnout ani kde zapnout...
inkousek
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 22. 1. 2017 23:46

No bývá možnost nastavení spodního filtru (ořezu) nejenom pro přední repro. Jestli to máš zapnuté, tak může být logicky zvuk ořezaný o basy.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 1. 2017 14:38

Nechal jsi udělat AVR automatickou kalibraci pomocí mikrofonu?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kamilo 23. 1. 2017 19:54

Koncák k AVR je dobrá voľba. Sám používam k Yamahe rxv1067 ako koncák Rotel 980. Vyskúšal som Marantz, NAD a Yamahu. Rotel bol jednoznačne zvukovo najlepší, ale je to otázka konkrétnej konfigurácie repro + AVR.
kamilo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inkousek 26. 1. 2017 21:37

Jo jasne za dal automatickou kalibraci. ta poladila korekce vzdalenost repro stojaty vlneni atd. :) Ale proste neni to ono. Stereo zesilovac za bar supu mi hral lepe bez korekci jako ten receiver... :/

-- 26. 1. 2017 22:43 --

Pioneer asi nedelal koncaky ktere meli lakovane celo aby mi to ladilo co? :D
inkousek
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 27. 1. 2017 10:33

Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkousek 29. 1. 2017 15:28

Diky no tak tovje cenove nekde uplne jinde no... :D
inkousek
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 29. 1. 2017 15:34

No je ale ptal si se jestli Pioneer něco takového dělal,tak jsem odpověděl.A za tu cenu co jsi dal stejně žádnej kloudnej koncák neseženeš :oops:
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků