AV Receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod longie 27. 1. 2017 13:49

Dobry den, potreboval bych poradit ohledne AV Receiveru. Mam reproduktory Magnat Shadow 205 a momentalne hraji na stereo zesilovaci Yamaha R-N301. Chtel bych ale rozsirit o centr a tak hledam vhodny av receiver k temto reproduktorum. Jelikoz jsem i limitovan prostorem, tak bych uprednostnil nejaky slim. Mam ve svem hledacku Marantz NR1506 nebo Yamaha RX-S601. Pripadne kdyz "normalni" velikost, tak jakou znacku a vykon na kanal, aby to dobre rozehralo repro. Dekuji vsem za odpovedi.
Naposledy upravil longie dne 27. 1. 2017 17:46, celkově upraveno 1
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 1. 2017 14:03

Co si od toho slibuješ? Postrádáš tak moc ten centr?
Řekl bych, že jen kvůli centru nemá smysl přecházet ze sterea na AVR.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zino333 27. 1. 2017 16:57

Súhlasím, kvôli centru sa neoplatí prechádzať na AVR. Zvukovo to lepšie ako stereo zosilňovač nebude, a ak nie horšie. Prínos by bol diskutabilný.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 27. 1. 2017 17:13

Tam myslel jsem, ze na film to je urcite lepsi ne? Prece jen mluvene slovo pres centr a zbytek ze sloupu. Nebo myslite, ze v tom zadny rozdil nebude a bude me to porad hrat stejne? Celkem jsem filmovy nadsenec, ale muziku posloucham taky hodne. Tak pul na pul.
Takze myslite, ze mam na tuto variantu zapomenout a nechat to, tak jak to mam?

-- 27. 1. 2017 18:43 --

A kdybych se prece jen rozhodl do toho jit, tak jaky z vyse uvedenych AVR by jste mi doporucili ci uplne nejaky jiny? Kdyz jsem se ptal nejakych prodejcu hifi/audio techniky, tak mi hodne doporucovali ten Marantz.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 1. 2017 10:15

Ja som tiež vcelku veľký filmový nadšenec a ešte nikdy som nebol sklamaný pri filme a to mám klasické stereo. Podľa mňaje ten center iba k stereu úplne zbytočný. Radšej si za tie peniaze priplať na poriadny zosilňovač alebo lepšie repro.

Mimochodom, teraz nie si so zvukom spokojný? Keď špekuluješ, tak niečo ti na aktuálnej zostave asi vadí. Rieš to potom tak, že sa celkovo niekam posunieš, napríklad postupnou výmenou toho čo máš teraz.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 28. 1. 2017 10:34

Přesně na kvalitním stereu jsou filmy taky super.Za tu investici co do toho chceš dát to zas takový posun nebude.Tyhle AVR za 15 tis. nejsou zvukově oproti tvé Yamaze R-N301 zas natolik lepší aby to stálo za tu investici.Já na tvém místě bych to vše prodal a koupil stereo zesilovač + kvalitní sloupy z bazaru.Případně to nech jak to máš.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 1. 2017 10:46

Nad centrem uvažuj ve chvíli, kdy ty nebo někdo jiný sedíte mimo virtuální střed sterea a zvuk je tak nepřirozeně posunutý k L nebo P straně obrazu.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Travis666 28. 1. 2017 11:58

Pokud víc sleduješ filmy než posloucháš hudbu a časem by jsi chtěl rozšířit i na 5.1 nebo 5.0 tak to určitě smysl má.
Travis666
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 1. 2017 12:38

Ano, pokud budeš chtít rozšířit na 5.1/5.0, tak ti ani nic jiného nezbyde :D
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 28. 1. 2017 22:38

Vsem vam dekuji za uzitecne rady a nazory na toto tema.
Vypustim to teda z hlavy a necham to jak to je. Nemam s tim takovou zkusenost a myslel jsem, ze kdyz pridam ted centr, ze budu zas o stupen na tom lip a bude to takovy bohatsi. Ty Magnaty mam chvilku a tak je rozhodne nebudu prodavat. Kdyz uz tady ZINO333 nakousl pripadne koupi jineho, kvalitnejsiho zesilovace, co by to melo byt a myslite, ze bych to na kvalite zvuku pocitil vic, nez co mam ted tu Yamahu?
Az bych se rozhodl kupovat jine repro, tak bych se ozval a nechal si poradit pripadne po jake znacce se kouknout :)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 1. 2017 11:01

Centr má největší přínos "nablízko" na ml. slovo nebo když zpěvák zezadu podia přejde dopředu, na obrazovce jsou 2 hlavy v detailu nebo obrácené přímo na posluchače. Pokud je děj od kamery přes 2 m už efekt centru ustupuje. Tj. beru ho jako efektový repro, který ale má asi stejný přínos jako zadní efektové repro ("1ks=2ks"). Pokud 5.1 nebo 5.0 tak je lepší nejprve našetřit, a pak pořídit vše najednou. Ale subík je v sadě levnější. A ještě bych sub vybíral, zda je určený spíše na filmy nebo na muziku (obvykle nákladnější).
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 29. 1. 2017 20:40

A jeste dotaz a vas nazor na tento stereo receiver?

https://www.l-e.cz/onkyo-tx-l20d

Diky za odpovedi
longie
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 30. 1. 2017 18:49

Polepšil by si si funkciami, ale zvukovo by si bol asi na veľmi podobnej úrovni s tou Yamahou. Ale to je len môj predpoklad. Na tvojom mieste, ak by som sa ja chcel posunúť niekam a mám obmedzený rozpočet, tak by som hľadal poctivý integráč. Inak ani tá tvoja Yamaha neni úplne prúser a ak by si chcel ísť vyššie, chcelo by to už loviť v trochu drahších vodách.

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 18. 5. 2017 21:13

Zdravim vas, panove,
tak jsem po delsi dobe udelal to, o cem jsme se tu bavili v lednu. Nakonec jsem tu svoji Yamahu prece jen prodal a poridil k tem Magnatum av receiver Marantz NR 1506.
Zatim pouzivam pouze jen na stereo, ale jsem rad, ze jsem tento krok udelal. Zvuk je pro me mnohem libivejsi, ma to vetsi dynamiku, vic detailu a celkove je to vic muzikalnejsi....proste parada :)
Yamaha byla takova syrova, ujecena... proste prazdna s porovnanim s tim co mam ted.
Ale vite jak to je: 100 lidi 100... :)
Mejte se hezky
longie
Junior

Odeslat příspěvekod petison 18. 5. 2017 21:19

Tak super.Důležitý ,že sis polepšil a jsi spokojený.Tak užívej nového železa.
petison
Mírně pokročilý