Onkyo TX-L20D

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod longie 30. 1. 2017 15:48

Chlapi co si myslite tady o tom pripadne jestli z vas nekdo ma doma, tak jak je spokojen?

https://www.l-e.cz/onkyo-tx-l20d

Dekuju vsem za odpovedi :-)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 30. 1. 2017 22:02

Mám ho doma od soboty. Hľadal som niečo na ozvučenie TV, ku ktorej mám pripojený satelit, Xtreamer a Blu-ray. Ale nechcel som priestorový zvuk, pretože rozpočet som mal trochu obmedzený (max. 30t.) a za to som musel kúpiť zosilovač a stlpové repro takej kvality, aby to nebol úplne šunt. No a je jasné, že s tým rozpočtom by som slušný AV receiver 5.1 a sadu repro nekúpil. Jasne, mohol som kúpiť AV 5.1 a predné repro a postupom doplniť... ale rozhodol som sa, že radšej vyberiem niečo slušnejšie v stereo zostave.

Prvá voľba bola tá Yamaha, čo máš ty (R-N301), príp. R-N501. Lenže to by som musel viesť audio HDMI kabelami do TV (ako to mám teraz) a potom z TV nejaký digital out do tej Yamahy. A na TV natvrdo zapnúť digitálny audio výstup bez možnosti občas použiť aj TV repro.

Napokon som objavil práve to Onkyo. Je to stereo AV receiver a má HDMI vstupy, čo mi max. vyhovuje. Má DAB tuner a sieťové funkcie. Neviem posúdiť zvuk a porovnať s iným (je to moj prvý), ale za tú cenu (14,5t) by mal poskytnúť niečo na úrovni tej Yamahy a určite lepší stereo zvuk ako nejaké AV 5.1 receivery v tej cene.

Takto som uvažoval...
No a ako repro som k tomu v Nemecku za slušnú cenu asi 13t kúpil Elac FS 78.

Splnilo to moje požiadavky na podstatne lepšie ozvučenie TV ako vstavané TV repro. Pokiaľ je AV vypnutý, tak dokáže prepustiť nastavený HDMI vstup, takže nie je nutné stále ho zapínať... keď chce manželka cez TV napr. len počúvať správy v telke.

Mám Spotify účet, spojenie funguje bez problémov. To samé aj DLNA, keď chcem hrať muziku z mobilu - ale to je pri použití Spotify zbytočné... to samé modrý zub, aj ten funguje v pohode.

Akurát rádio som ešte nenaladil, pretože u nás v dedine nie je na tú dodávanú anténu dobrý príjem. Objednal som jedne redukciu a napojím to na anténu, čo je na streche.
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod poprdaj 3. 2. 2017 08:14

Ten výkon 2x85W mi velmi nesedí. Udávaná spotreba je 55W. Ale možno je to "typická" a maximálna je väčšia. O dosť väčšia. Ja mám doma vežičku 2x50W RMS a spotrebu má väčšiu ako súčet výkonu dvoch kanálov.
poprdaj
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 3. 2. 2017 08:47

Vcera sme ho nainstalovali u svagra. A dali sme k nemu na caste doporucovanie tu na fore QA 3020. Ja som ich predtym nepocul, tak som bol sam zvedavy, ako to bude hrat.
No a bol som velmi milo prekvapeny. AVR je naozaj nabuchany funkciami. Dokaze uplne vsetko, co aj moj Marantz za 900 € (aj ked ten to vedel 3 roky dozadu). Takze komunikacia ARC, CEC (ovladanie HDMI zariadeni cez TV ovladac), CEC aj pri vypnutom AVR fici. Proste vsetko funguje ako ma. Ovladanie hlasitosti cez TV ovladac, pri prepnuti TV na internu aplikaciu (YouTube) sa AVR prepne sam do TV a zvuk ide cez ARC. Po vypnuti apky sa prehodi spat do posledne navoleneho vstupu. Takze aj manzelky nebudu mat ziadny problem s ovladanim.
No a zvuk? Tiez som bol velmi milo prekvapeny.
Testovacia Rebecca Pidgeon a Spanish Harlem - celu basovu linku idu krasne, bol som prekvapeny, ako nizko dokazu tieto bednicky ist. Hrali sme v Direct rezime, bez nejakych korekcii, takze naozaj som bol milo prekvapeny ako aj z tohto maleho zosika, tak aj z repro. No a svagor spokojny, ze sice to bolo cca 800€ dokopy, ale ma doma perfektnu muziku so vsetkymi funkciami, ktore pozadoval.
S vykonom tohto Onkya si tu nemusite lamat hlavy. Ak nejdete s nim robit diskoteky, ma ho naozaj dost.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 2. 2017 08:54

poprdaj: Pokud zesilovač budíš hudebním signálem, a k zesilování jinéhou signálu není určen, tak jeho průměrná spotřeba je zlomek maximálního výkonu obou kanálů. Navíc se jedná o zesilovač třídy D se spínaným napájecím zdrojem s vysokou účinností.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Almik 4. 9. 2020 12:44

Ahoj / dobrý den,

chtěl bych ozvučení k TV do obýváku, místnost cca 25-30m2, chtěl jsem nějaké sloupové stereo, co by se k tomu hodilo. Cca 70% muzika/30% TV, muzika převážně rock, tuc tuc nevedeme. Je tento stereo receiver vhodný ke sloupovým bednám, jako je např. Wharfedale EVO 4.3 ? Nebo už to bude málo výkonné, či z jiného důvodu nevhodné?
Líbí se mi to pěkně minimalistické balení toho receiveru, manželka by to asi taky ocenila :-) stereo mi stačí, surroundy stejně nemám kam dát :-) časem bych možná doplnil subwooferem kvůli filmům. Díky za reakce :-)

-- 4. 9. 2020 13:48 --

líbí se mi bedny wharfedale EVO 4.3 :-) ale nevím jak by si to k sobě mohlo sedět...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 9. 2020 17:12

Ahoj, nevím jestli ti to pomůže, ale mám Pioneer SX-S30DAB, což je naprosto identický stroj jako to Onkyo, jen je v jiné krabici (je to dnes jedna firma). K němu mám sloupy Polk S55E a výkonově naprosto v pohodě, spíš s bohatou rezervou. Vím že je to nicneříkající údaj, ale hlasitost na max 20% v místnosti cca 30m2.
O subu jsem taky uvažoval, ale zjistil jsem, že není vůbec potřeba (ale to je spíš věc repro jak receiveru).
Poměr poslechu mám ale opačný než ty, řekněme 80% TV, 20% hudba. Dost na tom využívám Tidal a hraní z NAS, manželka tam posílá hudbu přes Airplay.
K tomu stereu, má to pseudoprostorový zvuk Dolby Prologic II, které simuluje i se dvěma bednami prostorový zvuk velice zdařile a má to opravdu význam. Taky nemám kam dát surroundové bedýnky a tohle je naprosto dostačující.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý