repro k marantz sr5011

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod diablo666 22. 3. 2017 16:54

zdravím,mám avr marantz sr5011 a repro yamaha ns-555 ...je to dobrá kombinace ? Popřípadě jaké repro koupit k avr marantz sr5011 ? Díky za rady.
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 4. 4. 2017 19:16

ahoj nevim jak je to s 5011 ale moje 7005 si docela rozumi s wharfedale
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod diablo666 5. 4. 2017 10:28

dupaljiri...jaký repro od wharfedale máte ?
...ja uvažuji o Wharfedale Evo2 30 ,,nebo... Wharfedale Opus2 M2,,nebo...Aurum Cantus V3M ,,nebo... Aurum Cantus Melody M-103,,nebo...Sonus Faber Venere 2.5
...nevím pro ,který se rozhodnout,nemáte někdo zkušenost s některými repro,kdyžtak něco o nich písněte..dííík
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 5. 4. 2017 10:42

Na wharfy se vyprdni a kup si ty canťáky, hrají dobře a za tu cenu i luxusně vypadají.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 4. 2017 07:38

diablo666:
Měl by sis v první řadě ujasnit, zda hledáš sloupy nebo regály.
Všechny tebou zamýšlené bedny v ceně +/-50 kKč jsou už velmi slušné kousky a pochybuji, že ti je tady někdo seřadí podle kvality. Bedny se vybírají ušima.
Pokud ti pomůže moje zkušenost, já jsem hledal kvůli místu regály, které se dokážou vyrovnat menším sloupům, a "zakotvil" jsem u Aurum Cantus.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod diablo666 15. 4. 2017 08:42

zdravím,potřeboval bych poradit-vysvětlit...
...takže na repru jsou 2vstupy HIGH 6ohm a 2vstupy LOW 4ohm,,chtěl bych repro připojit k avr MARANTZ sr5011 a to kabelem VINCENT Premium bi-wire--otázka zní na jakou impedanci mám nastavit avr MARANTZ sr5011 na 6ohm nebo na 4ohm ??

...další možnost či otázka zní...repro 2vstupy 6ohm a 2vstupy 4ohm,,připojení k zesilovači MARANTZ pm8005 a to kabelem VINCENT Premium bi-wire (nebo bi-amping)--otázka zní na jakou impedanci mám nastavit zesilovač MARANTZ pm8005 ??,..zesilovač má impedanci 4ohm nebo 8ohm
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 15. 4. 2017 12:25

dej to na tu nižší (4 ohmy)
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 17. 4. 2017 20:26

zdravím,tak když budu chtít bi-amp připojení,tak to zapojím následovně...na repro( asi sonus faber venere 2.5) se 2 vstupy HIGH 6ohm a 2 vstupy LOW 4ohm--připojím avr a zesilovač
...avr marantz sr5011 připojím k repro na vstupy HIGH 6ohm a avr nastavím na 6ohm
...zesilovač marantz pm8005 připojím k repro na vstupy LOW 4ohm a zesilovač nastavím na 4ohm
...chápu to správně ??
...a avr a zesilovač nějak propojovat nemusím ??
...a jak je to s hlasitostí,jak to mám sladit ??
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 17. 4. 2017 21:04

nemůžeš biampovat dvěma různými zesilovači, i když při určité konstelaci by asi i to šlo, ale to bych musel vidět ty tvoje přístroje, jestli to takhle konkrétně jde, spíš si myslím, že ne. Nicméně takovýto biamp nedává žádný smysl. Zapoj to do toho PM8005 a na nějaký biamp se vykašli.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 4. 2017 21:09

K bi-amp zapojení je na netu mnoho informací,než něco zapojíš tak si to pořádně prostuduj.To co se pokoušíš realizovat je poněkud divoké.Máš možnost bi-amp ze zesilovače který toto podporuje,nebo se použijí shodné zesilovače,nejlépe koncové nebo monobloky ve spojení s předzesilovačem.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod diablo666 18. 4. 2017 08:08

Aha to musí být stejný zesilovače...tak nejlepší bude asi 2 monobloky a předzesilovač
...a jak to propojím s avr ?? přes pre-out ??
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 4. 2017 08:30

Tvůj Marantz SR 5011 přece podporuje bi-amping. Tak co tady řešíš s dalším zesilovačem? Prostě vezmi bi-amping/wiring kabely a propoj to - viz str. 46 manuálu http://us.marantz.com/DocumentMaster/US ... n_v00A.pdf
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod diablo666 18. 4. 2017 09:36

Mnooo,tak jsem to asi pochopil špatně,ale myslel jsem,že bi-amp zapojeni znamená propojit 2 zesilovače a 1 pár repro.

-- 18. 4. 2017 09:42 --

a avr marantz sr5011 mám zapojený jako 7.1 ,takže ho jako bi-amp zapojit nemůžu
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 4. 2017 09:45

Bi-amping znamená napájet jednu reprosoustavu dvěma jednokanálovými zesilovači (např. jedním stereozesilovačem nebo 2 monobloky).
Tvůj AVR má 7kanálový zesilovač, takže i konfuguraci 5.0, kdy by 2 kanály zůstaly nevyužité, mohou se využít k bi-ampingu.

Edit: Pokud máš zapojených všech 7 kanálů, tak potom bi-amping přímo prostřednictvím AVR nejde zapojit. Tos mohl upřesnit na začátku, tato kombinace zde na fóru není příliš častá.

Na bi-amping můžeš ale využít front-preout a další stereozesilovač. Podmínkou je pak nastavení shodné úrovně a fáze přídavného zesilovaše s interním zesilovačem v AVR.
Naposledy upravil Denkez dne 18. 4. 2017 10:01, celkově upraveno 2
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2017 09:50

diablo666:
To jsou zase rady tady :-D.... Napájení beden dvěma různými zesilovači je podstatou bi-ampingu, jak již samo pojmenování sděluje.
Pro bi-amping ve své sestavě potřebuješ výkonový stereo zesilovač (nebo dva výkonové mono zesilovače), které zapojíš do Pre-out výstupu tvého AVR. Pro tenhle účel můžeš použít ten PM8005 a jeho vstup Power Amp Direct In. Úrovně (hlasitost) zesilovačů sladíš pomocí nastavení výstupních úrovní v AVR.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 18. 4. 2017 10:34

Petulda píše:diablo666:
To jsou zase rady tady :-D.... Napájení beden dvěma různými zesilovači je podstatou bi-ampingu, jak již samo pojmenování sděluje.

A ty seš podstatou blbosti. Podstatou bi-ampingu je použití dvou STEJNÝCH výkonových zesilovačů, nikoli dvou různých zesilovačů, jak sis někde vyčetl na internetu.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2017 11:23

I v tomhle se mýlíš. Běžně a odůvodněně se pro multiamping používají i různé zesilovače. Třeba A/AB pro středy a výšky a D pro basy. Z čistě technického hlediska nic nebrání použití nestejných zesilovačů, pokud předzesilovač nebo koncové zesilovače dovolují nastavit vzájemnou úroveň signálu.

Právě z důvodu používání různých zesilovačů pro bi-amping vybavují někteří výrobci své koncové stupně regulací vstupního signálu, aby bylo možné sladit výkonově různé zesilovače zapojené do multiampingu. I tvůj NAD C375 má z tohodle důvodu regulaci výstupní úrovně Pre-out 2.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 18. 4. 2017 11:27

tak jeslti se něco používá v odůvodněných případech (rozhodně se to nepoužívá běžně), tak to rozhodně není podstatou bi-ampingu panáčku. Takže pokud chceš někoho opravovat ze špatného použití předložky, jak to děláš v každém druhém vlákně, tak bys měl nejprve psát sám věci, které mají hlavu a patu.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2017 11:36

Není to přeci tak složité :-). Bi-amping zamená dva zesilovače. Není to bi-same-amping, protože k tomu, aby byly zesilovače shodné, není žádný technický důvod. Resp. je k tomu samozřejmě důvod jen u vertikálního bi-ampu, pochopitelně.
U horizontálního k tomu ale důvod není. Byl by nesmysl kombinovat zvukově úplně odlišné zesilovače, ale dát (například) na středovýškovou část stereo koncák 150 W a na basy stereo koncák 250 W od stejného výrobce je vcelku logické a běžné řešení.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 18. 4. 2017 12:01

Petulda píše:Podstata čili substance (z latinského sub-stantia, podloží, základ; kalk řeckého hypo-stasis) je filosofický pojem, který chce zachytit stálou a neměnnou stránku jsoucna, to, co věc činí tím, čím je (lišku liškou, stůl stolem atd.) Na rozdíl od akcidentů či případků (např. velký, červený), které patří vždy nějaké substanci, substance existuje sama o sobě a svou existencí nezávisí na ničem jiném.

• základní princip
• jádro věci
• základ

platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 18. 4. 2017 12:06

...můžu bi-amp zapojení provést 2 singl kabely s repro (2 kabely pro levé a 2 kabely pro pravé repro) ,nebo mám koupit special bi-amp kabel ??
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2017 12:21

platprd:
Halucinuješ?

diablo666:
Muzes pouzit celkem 4 separatni reprokabely - dva pro levej a dva pro pravej kanal.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 18. 4. 2017 12:30

asi jsme se nepochopili,tak jinak mám připojené repro kabelem do 2 vstupů (u každého sloup. repra) a otázka je jestli stačí dokoupit (stejné co už mám) kabely a zapojit je do zbývajících 2 vstupů a tím vytvořit bi-amp zapojení ,nebo koupit special bi-amp kabel ??
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 18. 4. 2017 12:47

Vsak uz ti to napsal. Jestli uz mas dva kabely, tak si muzes dokoupit uz jen zbyvajici dva
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod diablo666 18. 4. 2017 13:16

...asi mám dlouhý vedení
...jěště otázka když připojím repro k avr i zesilovači--je možný pustit jen avr(zesilovač by byl vypnutý) a sledovat film ??
...a naopak zapnutý zesilovač (avr vypnutý) a poslouchat hudbu ??
...fungovalo by to ??
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2017 13:19

Člověče, zamysli se nad tím malilinko...

K jednomu zesilovači (třeba k AVR) budeš mít připojený jen středy a výšky. Ke druhému zesilovači (stereo) budeš mít připojený jen basy.

Co bude hrát, když zapneš jen AVR?
Co bude hrát, když zapneš jen stereo zesilovač?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 18. 4. 2017 14:04

Tak se mi zdá, že se motá v kruhu, viď docente?
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 4. 2017 16:14

Chlape chlape,raději si o tom něco nastuduj než to provedeš,zjevně nevíš o co se snažíš.Všude možně na netu najdeš schéma těchto zapojení,jak píše Petulda vertikální a horizontální.A pokud se o to přece jen pokusíš tak si nezapomen odmontovat na reprobednách kramle.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod diablo666 18. 4. 2017 17:00

Petulda...díky za vysvětlení
...proč si myslíte,že se na to ptám tady ??
...zas nejsem tak blbej,abych něco zapojoval o čem nic nevím-proto se ptám
...zatím zjištuji možnosti a způsoby zapojení
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 4. 2017 18:39

Tak jen okrajově co je bi amp.Do jedné reprobedny ženeš signál L nebo R dvěma zesilovači nebo jedním který má na jeden kanál L nebo R k dispozici dva koncové výstupy,tedy min. 4 kanálový zesilovač.Tím pádem pouštíš do bedny která umožní bi amp basy jedním zesilovačem a výšky+středy druhým zesilovačem a jen u jednoho min. 4 kanálového zesilovače to provedeš každým samostatným kanálem.ZHRUBA :-)

-- 18. 4. 2017 18:49 --

Tohle vlákno si pozorně pročti viewtopic.php?f=1709&t=1153006&st=0&sk=t&sd=a&start=45
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod diablo666 19. 4. 2017 12:14

jěště taková otázka,když připojím repro k avr marantz sr5011...jaký způsob připojení mám zvolit bi-wire nebo bi-amp ?? které připojení bude lepší ??

...všem díky za připomínky,rady,odkazy na mé "blbé" dotazy
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 12:25

Bi-ampingové připojení je vždy hodnotnější nebo by se mělo na výsledném zvuku více projevit, jak bi-wiringové.
Máš-li proto možnost, zvol bi-amping.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod diablo666 19. 4. 2017 19:07

diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 4. 2017 21:04

Kúp si https://www.thomann.de/cz/sommer_cable_orbit_240.htm, ušetríš peniaze a rozdiel nepoznáš...
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 19. 4. 2017 21:57

https://www.elima.cz/obchod/scy-2x25-tt ... 10485.html

na biamp 2,5mm musí stačit i s rezervou.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 4. 2017 22:16

Diablo666:
Zdaleka nejlepsi pomer cena/vykon ziskas, kdyz pujdes na hifinazory.cz a od nekoho si reprokabely nechas vyrobit z kvalitni stineny metraze v cene max stokorun za metr a kvalitnich konektoru. Kdyztak napis SZ, dam ti tipy na konkretni lidi.

Ze mezi jednotlivyma reprokabelama neni zvukovy rozdil neni pravda. Zvlast kdyz se jako etalon vezme medena dvojlinka v PVC, ktera je vhodna tak k PC bednickam za 500 korun. Med v PVC rychle oxiduje diky zmekcovadlum (nazelenaly nebo cerny povlak).a.tim vyrazne ztraci vodivost.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 20. 4. 2017 04:08

To sou akorát pindy mistra dindy, až mi někdo ukáže slepý test, kde někdo rozeznal ty tvé superkabely od měděné "zoxiované" dvoulinky v pvc, tak se o tom můžeme bavit. Ale vzhledem k tomu, že žádný výrobce kabelů si pod sebou nepodřeže větev, tak to nikdo neudělá.

Viděl si petuldo někdy reprák bez bedny? tam jsou lanka bez jakékoli izolace a taky na povrchu oxidují a nikomu to nevadí.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 07:36

Vliv konstrukce kabelu, materiálu vodiče, dielektrika, (ne)stínění, způsobu zapojení atd. na jeho elektrické a potažmo zvukové vlastnosti je věc popsaná 1000x, navíc snadno ověřitelná. A zrovna vliv reprokabelu je po vlivu interkonektu mezi gramcem a phono-pre z propojovacích kabelů nejpatrnejší.

Nikdo tě nenutí tyhle základní principy přijímat. U tebe je vše jinak než u zbytku světa (frekvenční odezva místnosti, akustické zákonitosti pro umístění subu, možnost editace zvuku jednotlivých nástrojů z finálního CD, NAD C375 jako zvukový absolutno atd...). Zvlášť když to napíšu já...:-). Ale taky jsem ve svých jalových dobách zastával tenhle sedlácký přístup, že kabel jako kabel (stejně by se dalo trollit s tím, že reprosoustava jako reprosoustava, zesilovač jako zesilovač, akustika jako akustika atd.). S tím, jak se mi zlepšovala aparatura, se mi scházely různé kabely a mnoha slepýma testama jsem prošel. Je pravda, že platí, že na zvukově horších aparaturách se změny projevují méně. Ale i na AVR kategorie 20 tis. Kč půjde jasně poznat, jestli se připojí nejobyčejnější měděnou paralelní dvoulinkou v měkčeném PVC nebo kvalitní stíněnou audio metráží. Zvlášť po třeba 2 letech provozu...

platprd píše:Viděl si petuldo někdy reprák bez bedny? tam jsou lanka bez jakékoli izolace a taky na povrchu oxidují a nikomu to nevadí.

Příklad reproduktoru cca 8 let starého... Čistý lesklý kov bez oxidace. Kdo ví, o čem píše, ví proč.
Obrázek
Obrázek
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 20. 4. 2017 15:19

Mám doma obyč Jamo kabely průřez 1.5 mm které jsem si k první hi-fi aparatuře kupoval v roce 1995 a když jsem je porovnával s novými dražšími průřez 2.5 mm,tak jsem rozdíl nezaznamenal.Žádná viditelná oxidace vidět taky není.Investovat do kabeláže má smysl až u High -Endu.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 15:38

Je to známý a často uváděný jev, vypadá takto, takto, takto, takto....

PVC obsahuje ftaláty, změkčovadla, která jsou hydrofilní. Vlhkost v součinnosti s kyslíkem způsobuje korozi (oxidaci) mědi.

Co je to high-end? Sestava CD+amp+bedny za 50, 100, 200, 500 tis? Podle mých zkušeností je rozdíl v reprokabelech prokazatelný i na sestavách za 50 tis. (ani ne střední třída). Třeba i na 10tisícových Teufel Ultima 40 byl jasný rozdíl mezi OBI měděnou dvoulinkou 2x4mm2 a mým tehdejším stříbrným krouceným Monitor Cable 4x4mm2....

Samozřejmě nepopírám individuální osobní zkušenosti. Jen popisuju ty své.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 20. 4. 2017 17:08

Petuldo petuldo, ty jsi taky čistý lesklý kov. Ty konce přívodů se lakují, případně se tam dává nějaké flexibilní lepidílko, aby tam nedošlo k přerušení (proto jsou lesklé). oxiduje to na tom holém vodiči, co je až za svorkovnicí. jestli chceš, tak já ti tady vyfotím 20 let starý kabel v PVC izolaci, tam taky okem žádnou oxidaci neuvidíš.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 17:22

platprd píše:Viděl si petuldo někdy reprák bez bedny? tam jsou lanka bez jakékoli izolace

platprd píše:Ty konce přívodů (=lanka) se lakují, případně se tam dává nějaké flexibilní lepidílko.

Neprotiřečíš si :-)?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 20. 4. 2017 17:51

Tímto bych naší konverzaci ukončil, ať si udělá každý názor sám a nezvniká tu další flame o 10 stranách. Ono pokud vytrhneš dvě věty z kontextu, tak si můžeš nasimulovat jakýkoli výsledek.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 18:08

Na repraku zadne jine hole lanko neni, takze o nejakem vytrhnuti a simulaci nemuze byt rec....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 20. 4. 2017 18:59

takže si mám radši koupit metráž,než hotový kabel ??
...co třeba tenhle:
http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... er-series/

-- 20. 4. 2017 19:09 --

https://www.avcenter.cz/Repro-kabel-Ina ... -d3939.htm

-- 20. 4. 2017 19:09 --

https://www.avcenter.cz/Repro-kabel-Ina ... z-d809.htm
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 4. 2017 19:24

Mel jsem na mysli spis neco takoveho:
http://www.audiofriend.cz/propojeni/rep ... -x-25.html
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 21. 4. 2017 10:20

...ten středový vodič zapojovat nemusím ?? popř.kam ho zapojit ??
...a typ na nějaký banánky ??
...předem dík

-- 21. 4. 2017 10:23 --

a jak je to s rozehráním kabelu,když je nový ?? Na jakou hlasitost hudbu pouštět ?? Jak dlouho ?? Jaká hudba by byla nejlepší nebo vhodná ??
..díky za rady a info
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod petison 21. 4. 2017 10:26

Žádné rozehrání kabelu se nekoná.To není reproduktor ,kde se rozehrává přibližně kolem 100 hodin.
Banánky např. tyto :
http://www.audiofriend.cz/propojeni/kon ... g-set.html
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 21. 4. 2017 10:38

Když ho nezapojíš, stínění se moc nekoná. Na stranu zapojení jsou různé názory. Zapojením na kastli zesilovače se prodlouží signálová zem kastle na stínění kabelu. Některé kabely jsou ale zapojeny obráceně.

Na zahořování kabelů já osobně taky nevěřím. Rozhodně je ale nějakou hudbou "nezahoříš" špatně nebo dobře. Prostě poslouchej a je to.

Konektory bych volil banánky, ale jednoznačně s možností kabel přiletovat. Vyhnul bych se mosazi, byť pozlacené.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod diablo666 21. 4. 2017 19:00

...když to zapojím na kastli avr,tak se to stejně mine účinkem,když avr nemá zemnící kolík...nebo se pletu ?? ...ale bude to docela "hnus" když budu mít 4 vodiče zapojený na kastli avr
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 22. 4. 2017 08:24

Co je jako špatného na mosazi? dělají se z ní zkratovací plechy na reprákách s katalogovou cenou milionů korun.
To už mi připadá jako psycho s letováním konktaktů, ač i nejdražší milionové repro mají běžně klasické fastony.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 22. 4. 2017 10:12

Přesně.Zas bych z toho nedělal takové sci-fi.Těžko bude slyšitelný rozdíl na pozlacených mosazných banánkách vůči letovanýmu spoji .
Konektory bych volil banánky, ale jednoznačně s možností kabel přiletovat.

A z jakého materiálu by tedy měli být ,když pozlacená mosaz není dost dobrá?
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod diablo666 22. 4. 2017 10:27

...a jakej je lepší hotovej kabel směrovej,nebo ten u kterýho je jedno jak se zapojí
...a u metráže je to taky nějak rozlišený ? např. od tý supry
diablo666
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 4. 2017 11:58

krmelec:
Vychazim ze svych zkusenosti, co na mem aparatu udelalo se zvukem propojeni reproterminalu pozlacenymi mosaznymi klemy.

A obecne zastavam pristup proc neco neudelat lip, kdyz to jde stejne snadno a nestoji budto o nic nebo jen marginalne vic - letovany spoj je lepsi nez sroubkem prichycene dratky - pevnejsi, trvanlivejsi a s mnohem mensim potencialem k oxidaci, prechodovemu odporu atd.

Ani tak nejde o kazdy samostatny izolovany detail. Ale o to, ze kdyz takovych detailu je 10 na ruznych mistech, v celku uz se to muze projevit.

Priklad: neni to tak davno, co jsem moc nedaval na kebelaz. Pak jsem vymenil prvni pocitacovy napajeci kabel za lepsi a jakasi zmena nastala, ale spis kosmeticka nuance. Ale kdyz dnes zapojim zpatky vsechny ty tkanicky oproti stavajici kabelazi, ten celkovy rozdil prasti do usi.
A to zdaleka nemam nejakou hightech highend kabelaz, ale rozumny slusny draty v cene cca 10 % komponent.

Takhle to vnimam ja. Detaily tvori celek. A to plati nejen v hifi.

:-)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 22. 4. 2017 12:16

Příspěvek je adresován na Mopse, ale přitom měl být směrován na vopici.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 4. 2017 12:23

Pravda :-) , omlouvam se. Nejak jsem tu ZOO poplet :-) .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN