Problém se zesilovačem

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaveElite 30. 6. 2017 01:00

Dobrý den,
vlastním reprosoustavu, přesněji Genius SW-G2.1 3000 (https://avmania.e15.cz/genius-sw-g21-3000-levny-zesilovac-subwoofer-a-dve-repro) a mám s ní problém.
Klasicky poslouchám hudbu a naráz slyším jemné prasknutí a vyplo se to. Zesilovač ( nebo co to je, taková ta konzole dodaná se soustavou ) nefunguje. Zkoušel jsem s tím jakkoliv laicky manipulovat, ale na nic jsem nepřišel. Procházel jsem různé recenze a fora a nikde jsem moc na nic moc nenarazil, jen recenze na webech typu: "odešel mi zesilovač, nekupujte" a konec. Mám pocit, že se nejspíš jen něco přepálilo nebo tak, takže nevíte někdo, čím by to mohlo být? A samozřejmě jestli by to šlo nějak opravit? Nemám je zas tak dlouho a kupovat novou soustavu, kvůli (nejspíš jednomu zesilovači) se mi nechce.
Děkuji za případnou radu.
PS: o případnou radu bych poprosil tzv. Po lopatě, moc tomu nejspíš nebudu rozumět, ale blondýn nejsem.
DaveElite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 6. 2017 01:57

Z blonďáctví tě nepodezírám - ale existujou určitý vědomosti, kterým se říká "elektrotechnický vzdělání" a jak už jsem ve svým životě stačil zjistit, nemá je každej člověk (kupodivu?) - proto se už ani nedivím takovýmu dotazu, jakej pokládáš. Já ti odpovím protiotázkou - odkud jseš? Stačí obec/město nejbližší okolí města, něco jako "v 20km okolí Zlína" je bohatě dostačující - nikdo od tebe nechce adresu až do postele. Tyhle aktivní PC repráčky jsou samozřejmě opravitelný, akorát musíš vědět jak na to - a ty máš možnost buď se optat sám v nějakým elektronickým servise v blízkosti svýho bydliště, nebo se zeptat na radu a případnou pomoc na nějakým bastlířským fóru = na webu, kam se slejzají kutilové S VĚDOMOSTMA, nebo sem dát tu lokalitu bydliště a modlit se, aby ti tady odpověděl někdo znalej. Sám do toho prosím tě nerejpej - ona to sice může bejt jen banální vypálená pojistka, ale tu pojistku odpálí jedině nadměrněj odebíranej proud - a ten jen tak bez příčiny nevznikne. Bez dostatečně vysoký úrovně znalostí bys stejně nic dalšího nezjistil.

Jako to bastlířský fórum ti můžu doporučit buď Elektrobastlírnu www.ebastlirna.cz , nebo slovensky psanej web zvanej "Soplweb" alias www.svetelektro.com - bohužel tam často jak už z lidovýho pojmenování jasně vidno, narazíš na větší procento soplivců, co o elektronice taky moc nevědí. Ale i tam se dá najít "zlatý zrnko", protože spousta z nás chodí na oba dva weby ... Hlavně nečekej, že se ti tím bude hned chtít zabejvat 20 lidí naráz a že se budou předhánět v radách - spíš se ptej po někom ochotným, ke komu bys to dovezl a on by si vzal na starost zbytek.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod banner 30. 6. 2017 09:26

Když jsi poslouchal hudbu, bylo to nahlas, nebo potichu? Svítí to? Jestli to máš v záruce, tak bych to normálně reklamoval a máš to. Asi odešel koncák. Popřípadě může být něco se zdrojem.
banner
Junior