Jaký zesilovač k repro Wharfedale Diamond 220?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TheoVic 24. 5. 2018 07:24

Zdravím, chci se zeptat jaký zesilovač byste doporucily k repro Wharfedale Diamond 220 https://elektro.bazos.cz/inzerat/896310 ... -black.php Jsem amatér. Převážně by to bylo k poslechu hudby. Diky
Naposledy upravil Nick Cave dne 24. 5. 2018 09:11, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod petison 24. 5. 2018 16:00

Tak nejprve napiš rozpočet a zda nový nebo může být i bazar.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheoVic 24. 5. 2018 20:33

Rozpočet cca 10-15k může být i bazar, ale u mě by to jelo několik hodin denně tak aby mi ten zesilovač po půl roce neodešel. Pouštěl bych hudbu přes TV YouTube asi nejvíce a 70% hudba a 30% filmy.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 24. 5. 2018 22:31

Vím že požadavek je na zesilovač ale když jsem uviděl Cambridge Audio Azur 650R na bazaru https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... azur-650r/ tak mi to nedalo. Cena výborná, zvuk taktéž. Než jsem si pořídil nový zesilovač, tak můj CA 650R hrál denně a bez jediného problému. Kupoval jsem ho taky kdysi z bazaru, tuším za 22. A tento je za 7. Navíc získáš spoustu užitečných funkcí a ještě ušetříš. Tady je ukázka toho mého, sice z toho nic nepoznáš ale aspoň vidíš že nekecám. :-) https://www.youtube.com/watch?v=0IuqLL7-yFc&t=20s A ještě něco na čtení https://johanx.rajce.idnes.cz/Skeny_A_V ... CA650R.jpg Ber to jen jako jeden z tipů, nic víc. Přeji šťastný výběr. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 24. 5. 2018 22:57

johanx, ty máš doma tú krásnu číču :-) , ale vážne, TheoVic, ten receiver čo johanx vychvaluje som počúval aj ja, síce to bolo už dávnejšie a s Dynaudiami, ale zapamätal som si, že hral fakt velmi dobre, žial vtedy za neho chcel majitel tuším liter € a za bedne 1,2k €, takže z obchodu nebolo nič, čo ale musím podotknúť je fakt, že zn. Cambridge Audio nie je považovaná za práve najspolahlivejšiu, zlé meno jej urobili najmä kazové siliče CA Azur 740 A a asi hlavne Azur 840 A /V2 ?/, ako je na tom CA 650 R netuším, ale nepamätám sa, že by som v súvislosti s ním čital o nejakých technických problémoch.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheoVic 25. 5. 2018 03:29

Díky za odpovědi. Jako zesilovač nebo receiver mě je jedno. Jsem úplný amatér. Zatím mám doma jen přenosný harman kardon. U nás je na denním pořádku mít zapnutou hudbu tak chci něco sehnat. Nejlépe za málo peněz hodně muziky. Jinak ty wharfdale jsou v pohodě? Chtěl bych něco co hraje vyrovnane a jsou tam cítit nějaké basy. Jak jsem četl tak prý mají pěkné basy wd diamond 10.2. Chci nějaký pár do začátku co pak můžu časem rozšířit na 5.0 nebo 5.1 ale spíš ty 5.0 pokud to bude dávat dostatečně basy. Nechci moc subac, který bych nevyužil kvůli sousedům. Nejlépe rozpočet zatím na jeden pár beden+ zesak nebo avr do cca 20-25 Max. Ať vím po čem koukat.[
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 25. 5. 2018 07:47

starší: od CA jsem toho měl dost a nemyslím že by v kazovosti nějak tato značka vybočovala. Zesilovač CA 840A v2 byl v servisu jednou, to mu prokluzovala hlasitost a pak ještě (stříbrný) právě AVR CA650R, který nový,po pár dnech po vybalení, najednou po zapnutí pustil do beden plnou palbu a po chvilce jí stíšil. Tak šel do servisu. Byl v záruce takže v pohodě. Ještě že jsem ho testnul, páč to byl svatební dar a asi by byl celkem trapas. A od té doby fachčí spolu s CA 650BD bez problémů.Moje CA banda taky. S Onkyama, Philipsama a Denony co jsem měl tak byly taky potíže. Spotřební zboží, nevybereš si.
TheoVic: Wharfedale jsem neslyšel, tak neporadím.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheoVic 25. 5. 2018 08:04

Johanx a jaké repro by si mohl doporučit do 10k bazar nejlepe, aby to mělo nějaké basy a pěkně středy poslouchám nejvíc elektro house, občas nějaký hip hop a soundtracky např Hanz zimmer a podobné.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 25. 5. 2018 09:51

Nechci střílet od pasu protože nevím jak máš velkou místnost, kde budou stát...Třeba v rozích se ti basy zvýrazní, zasunuté mezi nábytkem taky nebude ono. Pokud vybereš bedny které samy o sobě budou zvýrazňovat basy, tak na první poslech se ti to bude líbit ale časem začnou vadit protože překryjí středy a budou permanentně hučet. Ale abych taky hodil nějaký ten tip, tak třeba tyto uzavřenky, tedy bez basreflexu, LINN KEILIDH https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 6-keilidh/ by mohly být dobrou volbou, pokud máš na ně místo. Hučení se nemusíš bát, jen zesilovač nebo receiver musí být od 4 Ohmů. Což ten CA 650R je.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheoVic 25. 5. 2018 10:54

Johanx místnost má 4x4,5m prebasovane být nemusí jen aby hrály nějaké basy. Jinak byly by pod TV která je na stěně a pod ní je stolek. Takže by byly buď na stolku dřevěném nebo na zemi vedle toho stolku.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2018 11:32

WD 10.2 môžem vrelo odprúčať. Mal som ich niekoľko rokov doma a bol som veľmi spokojný. Za tú cenu ide o repro, ktoré ma bavilo počúvať naozaj dlhé hodiny. Iba jedno upozornenie. Naozaj veľmi fajn hrali až keď som ich dal na stojany a doprial im priestor. Treba myslieť na to, že majú dvojitý zadný bassreflex a ten potrebuje dýchať.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 25. 5. 2018 12:07

Tady se řešilo skoro to samé, dokonce i velikost cimry a suma. Jenom skoro už pravěk, 2010 :-) viewtopic.php?f=1711&t=1101355&st=0&sk=t&sd=a
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 25. 5. 2018 14:58

Ten CA 650 ber všema deseti, kdybych před rokem nekoupil CA 651, tak ho beru hned.
Za ty peníze nic lepšího neexistuje.
Co se týče beden, spíše bych vzal tyto
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... or-series/
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod TheoVic 25. 5. 2018 20:53

Johanx tak diskuse prectena. Akorát já teď sloupy kupovat nebudu, ty bych koupil časem až budeme kupovat novou stěnu. Takže teď jen regály. Ale pořád nevím jaké jestli ty wd 10.2 nebo nějaké ty bw. Ale vzhledově se mi více zamlouvaji ty wd to aby přítelkyně nepindala.
Orendas ty bw si slyšel co si mi posílal?
Jinak vadilo by hodně když bych měl ty regály cca 1,5m z každé strany takže by měly mezi sebou mezeru něco málo přes 1m a od zdi by byly cca 20cm?

-- 25. 5. 2018 21:57 --

Zino33 kolik by potřebovaly ty wd 10.2 místa na to dýchání? Jak už jsem psal můžu Max cca těch 20-30cm od zdi.

-- 25. 5. 2018 22:49 --

Johanx ty linn keilidh vypadají dobře, ale nemám je kde dát. Není na ně místo.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod Orendas 25. 5. 2018 21:50

BW jsem neslyšel, já už mám své kolečko po hifi studiích úspěšně za sebou.
Poslouchat musí každý sám.
Orendas
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků