Denon AVR-X1400H - integrovaný přehrávač medií

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AudioLama 2. 9. 2018 14:40

Zdravím,

mám tento receiver (nový), pár dnů mi šel bez problému.... teď se mi nespustí (integrovaný přehrávač medií) ani když chci přehrát nějaké internetové rádio ani při .mp3 z USB ani z jiného zdroje. Všechny ostatní vstupy a TV audio funguje. Neví někdo co s tím než budu reklamovat?
AudioLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 9. 2018 15:52

Skontroluj pripojenie na siet (pre istotu, aj ked s USB to nema nic spolocne), potom factory reset a znovu nastavit, alebo znovu nacitat config setting (config setting si mozes ulozit na USB kluc).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AudioLama 2. 9. 2018 16:40

Vše jsem již provedl, internet je v pohodě i Denon píše síť OK, kdyby nebyla, tak mi to asi ani ty rádia nevyhledá (zkoušel jsem pro jistotu i mobilní internet i wifinu doma obojí OK). Factory reset také proveden, bohužel beze změny. Technicky nejsem úplná lama, ale tohle je tedy záhada. Ten přehrávač se z toho receiveru asi vypařil.
AudioLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 9. 2018 16:51

Tak este stiahnut zo stranky Denonu najnovsi firmware a nacitat (prepisat existujuci) cez USB. Neviem ale, ci to pojde aj v pripade, ze budu zhodnej verzie.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 2. 9. 2018 17:19

AudioLama:
Hele já vlastním Denon AVR-X2500H a asi vím, co máš za problém. Mně se taky párkrát stalo, že jsem chtěl spustit něco z USB nebo int. rádio - danou skladbu/rádio jsem vyhledal, označil, dal "Play now" a ... NIC, ačkoliv na receiveru běhal text právě přehrávaného (ať už skladba nebo rádio). No a já jsem si všiml, že mi to takhle dělá většinou, když receiver vypnu při přehrávání USB a následně když ho zapínám (a flashka je stále píchlá v receiveru), tak zezačátku jak je "ASIGNING" na receiveru, tak se zřejmě receiver nějak "zblbne" a dělá tento problém. Stalo se mi to asi 2x nebo 3x a vždy pomohlo receiver prostě vypnout, vytáhnout z něj flashku, znovu zapnout a vše naprosto v pořádku :-)

A také jsem vypozoroval - když zapínáš AVR, tak hned po zapnutí se ozve takové drobné lupnutí a pak po asi dalších cca 3-5 sekundách (cca jak se dokončí "ASIGNING"), tak se ozve hlasité "prasknutí" a vše se načte/naskočí. A právě v okamžicích výše popsaných, kdy došlo k problému, tak se to "hlasité prasknutí" neozvalo ... A jak jsem psal (a popisuješ ty) byl problém s přehráváním. A fakt netuším, čím to je, ale nějak laickým úhlem pohledu jsem to vyhodnotil, že se zkrátka při zapnutí a nabíhání nějak zblbnul, zřejmě tou flashkou (protože když jsem např. flashku měl v receiveru píchlou, ale měl puštěnou TV a z řežimu CBL/SAT jsem AVR vypnul, tak při dalším zapnutí naběhl automaticky tento režim a problém nenastal - pouze, když se AVR načítal se zapíchlou flashkou do režimu USB... Takže proto jsem to vyhodnotil - jestli třeba hledal nějaké tovární nastavení/firmware na flashdisku a zblbl se ... ? Fakt jen hádám :-) )

Každopádně to vyzkoušej, snad pomůže ;-) Já už vždy po skončení přehrávání flashku vytahuju a nikdy se mi problém už nestal... ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod AudioLama 2. 9. 2018 19:09

Rich-doonie:
Vypadá to na totožný problém jak popisuješ, ale zajímavé je, že mně se to stalo při pouštění internetového rádia, aniž bych vůbec kdy USB používal. Na to, že se nespouští ani z USB jsem přišel až při zjišťování možností, kde by mohl být problém. I to lupnutí pozoruji (když jsem poprvé po zapojení repro a zapnutí receiveru uslyšel, myslel jsem, že to je konec moji sestavy :mrgreen:, ale asi je to normální). Bohužel i po vypnutí a opětovném zapnutí problém stále přetrvává.

Už jsem psal i na podporu Denonu, tak uvidíme.

Ještě zkusím přehrát firmware jestli to nějak půjde, i když mám momentálně aktuální :hm

Zatím díky všem za rady ;-)
AudioLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AudioLama 2. 9. 2018 22:07

Tak po přečtení návodu od A po Z a zkoušení všeho možného pomohlo až resetování nastavení sítě: Při vybraném zdroji HEOS Music se podrží TUNER PRESET CH + a ZONE2 ON/OFF 3 sekundy... Vůbec nevím, proč to bylo zrovna tímhle, když internet Denon hlásil OK i update fungoval bez problému, ale problém naštěstí vyřešen.
AudioLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 3. 9. 2018 09:23

AudioLama:
Tak jsem si s tím včera večer ještě hrál a zkoušel jsem asi 5x situaci, kdy jsem popisoval, že mi to udělalo chybu - a tentokrát vůbec nic. Ale tehdy co mi to cca 2x udělalo, tak jsem nabyl fakt 100% dojem, že byla flashka viníkem (a je pravda, že tu co mi to udělala, tak mám nyní nějaký čas přeformátovanou) ... tak jestli tam mohl být zakopaný pes? Každopádně jsem rád, že jsi problém už vyřešil ... a ono to očividně bylo prostě nějaké softwarové nedorozumění, jakoukoli závadu bych vyloučil ;-)

Jinak to lupnutí je určitě normální, to už mám ověřené a dělají to standardně zesilovače nejrůznějších výrobců ;-) (myšleno tedy tohle mechanické lupnutí vycházející z AVRka a při zapnutí/vypnutí, resp. změně zdroje, nikoli lupání vycházející z repro a v různých okamžicích, tj. pak jiný příběh). Ale taky to bylo na můj vkus poprvé poněkud hlasitější, než jsem očekával :-D
Rich-doonie
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků