Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maly_moskwic 13. 1. 2020 19:48

aky mas celkovy rozpocet na tie regalovky?

Cena za MA bronze na Amazone je 380€, to bude moj strop. A moj druhy favorit su Elac Debut B 6.2, tie maju teraz super cenu 300€ a pri nich by som mozno siel aj do TX-8270.
maly_moskwic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polo21 27. 1. 2020 21:00

Vyuzijem tuto temu, na jednu amatersku otazku, kedze niekde na prvych stranach tejto temy sa preberalo na aku impedanciu prepnut receiver pre pripojene repro. Mam na ceste Onkyo TX-8390 a k tomu regalovky Wharfedale diamond 11.2 ktore maju v popise nominalnu impedanciu 8ohm a minimalna je 4,2ohm. Doma mam Visaton Vib Extra GF s nominalnou impedanciou 8ohm, s grafu som vycital ze minimalna by mala byt tiez 4ohmi. Podla navodu mam na receivery volbu medzi 4 alebo 6 a viac. Cim sa riadit? Nominalnou alebo minimalnou impedanciou. Co zvolit na receivery?
Přílohy
vibextragf_fs (1).gif
Visaton VIB Extra GF
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 27. 1. 2020 21:54

Viac x som sa stretol s názorom, že to máš nechať vždy na high..vždy a neriesit ;-) ak píšem blbosť..tak nech ma skúsenejší opravia :-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 28. 1. 2020 07:01

Ridit se minimalni impedanci by preci byla blbost uz z logiky. Kdybys koupil repra 4 ohmová a ta klesla v minimu nekam ke dvoum, kam bys prepinal potom? V tvem pripade nechat na sesti+. A pokud prepnes na ctyri, nestane se vubec nic, ani to volume nebudes muset nijak extra zvedat. Dnesni technika uz je alibisticky vyrobena tak, ze zvladne i extremni poklesy a je co se tyce impedance velmi univerzalni.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 28. 1. 2020 09:12

Polo21:
Snad jen pokud planujes hrat casto velmi nahlas, nastav 4 Ohmy. Jinak je to uplne jedno.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod misinof 30. 1. 2020 23:24

Rad by som este trochu rozsiril tuto temu. Nedavno som predal Yamahu R-N500. Repro mam Elac Debut F6. So zvukom som bol velmi spokojny, ale hladam nejaky novsi typ receiveru.
Povodne som sa rozhodoval medzi typmi v nadpise temy, ale kedze chcem vyskusat HDMI vstupy, aktualne rozmyslam medzi Onkyo TX-8270 a Marantz NR1200. Viac sa mi pozdava ten Marantz aj ked ma o nieco nizsi vykon a je drahsi. Na Onkyo je vela recenzii na ten Marantz je toho menej.
Nemam moznost to vyskusat, ma niekto skusenost ako si Marantz pripadne Onkyo rozumie s repro Elac? Pripadne budem vdacny za Vase tipy.
Dakujem
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 31. 1. 2020 10:32

Mohu se vyjádřit k tomu Onkyo TX-8270. Nehrál jsem ho sice na repro Elac, ale řekl bych, že je velmi univerzální. Zkoušel jsem Tannoy Mercury 7.4, Canton GLE 490 a Klipsch R-28F (u kterých jsem zůstal) a se všemi to bylo OK. U všech si výborně poradil s basovou složkou - Tannoy byly takové "sametově klidné", Canton pak spíše úderné a "kovové" , no a Klipsch mne uspokojují takovým "normálním, úderným, ohraničeným a plným basem. Záleží tedy především na zvukovém charakteru připojených repro. U Onkyo jsem pak ještě ocenil podporu Tidal MQA, kterou asi Marantz nenabízí. Myslím, že vlastní poslech tě nemine... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krátik 31. 1. 2020 13:53

tspcz píše:8270 jsem koupil 2 dny zpet, na reproduktory zatim cekam - jediny duvod proc jsem koupil 8270 je HDMI (ARC) propojeni a HDMI porty

reproduktory po dlouhem rozhodovani jsem vzal Dali Oberon 7 - zatim na ne cekam, takze se nemuzu moc vyjadrit jak hraji, ale tusim vyhraly i EISA ted
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... i-oberon-7

Zdravím. Jak jste spokojen s Dali Oberon 7? Já stále ještě vybírám repro a pořád nevím. Děkuji
Krátik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misinof 31. 1. 2020 21:38

Co sa tyka funkcii tak Marantz ma naviac moznost priamo pripojit BT sluchatka, pre out, podla navodov mi pride, ze aj trochu detailnejsie nastavenie niektorych funkcii. Taktiez je o cca dva roky novsi, tak predpokladam, ze aj ine veci by mohli byt novsie, plus podpora a aktualizacie firmwaru by mohli fungovat dlhsie. Ovladac mi pride tiez lepsi a este taka drobnost, ze ma celkom zaujimavo rieseny ECO mode.
Neviem posudit kvalitu pouzitych sucasti vnutri, na Onkyo som tu na fore cital recenziu, ze je to osekany AV receiver. Marantz netusim.
Onkyo podla mna dizajnovo omnoho lepsie, vyssi vykon, chromecast, vela celkom dobrych recenzii.
Skoda ze Yamaha nema nieco podobne isiel by som do nej.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 31. 1. 2020 23:54

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 2. 2020 00:17

Nema, misinof pozadoval HDMI vstupy...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 2. 2020 21:10

Jo tááák, tak to nemá.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misinof 5. 2. 2020 22:26

Marantz uz hra s Elac. Ak by mal niekto zaujem o info som tu.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod Tomi233 12. 4. 2020 16:25

zdravim chcem sa spytat zvazujem aj ja kupu sterea onkyo 8270 alebo denon Dra 800 na onkyo som uz videl niekolko recenzii ale o denone skoro nikto nepise viete mi poradit co by bolo lepsie. Funkciovo pride ze je to velmi podobne a co sa tyka zvuku to moc posudit neviem.Vyuzivat to budem na prepojenie z TV a pocuvanie hudby spotify a radio.Rozmyslam k tomu repro Polk Signature S20E,alebo elac b6.2 ale skor sa priklanam Polk s 20.
Tomi233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 12. 4. 2020 16:56

Mrkni hifi voice..myslím že recenzivali ten Denon. Koľko máš na to celé budget? Receiver + repro? Bol si ich už niekde počúvať?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků