Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 5. 9. 2018 22:01

Ale jo, já to chápu, nezrazuji od levnějších přístrojů, ale v tom zadání bylo mnohem více požadavků co by to mělo umět, třeba výstup pro sub. Nezkoumal jsem specifikace do detailu, ani na to nemám čas, to si může každý dohledat.
Pokud jde o MP3, taky se to dá poslouchat, ale třeba právě nízká kvalita takového zdroje hudby posune tazatele o úroveň výš a bude hledat lepší zdroj.
Vždycky doporučuji, si to někde poslechnout, nebo třeba ne přesně vybrané, ale i jiné sestavy a to může člověka dost ovlivnit, když slyší, jak by to mohlo hrát kdyby...
Na zvukovou kulisu při úklidu s vysavačem je to ale fuk.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 9. 2018 22:34

Bazi 36 píše:Ta 803 ma naopak sklony zvyraznovat nedostatky v nahravkach a cim lepsi pristroj,tim to bude vzdycky horsi!!!

Takový nesmysl jsem už dlouho nečetl.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2018 06:27

Myšleno dobře, ale nepříliš šťastně zformulováno. Ano, zvukově kvalitní sestavy s analytickou reprodukcí mají tu vlastnost, že nekvalitním nahrávkám nic neodpustí. To neznamená, že něco zdůrazňují nebo snad i zhoršují, prostě zahrají to, co bylo nahráno v plné nahotě a bez přikrášlení, jako to mají ve zvyku levnější systémy (např. zdůrazněním okrajových pásem).
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 9. 2018 08:38

Pro denkeze:
Tak presne takhle to je,samozrejme jsem taky poslouchal nekdy v zivote obycejnou mp3,ale to byl prehravac za par tisicovek,jakmile jsem poridil kvalitnejsi komponenty,uz jsem se s tim nemohl smirit,zvlaste u nahravek starsich 30ti let,kdy v tomhle formatu slo o naprostou hruzu,dnes je kvalitativni minimum cd kvalita,na kterou nedam dopustit!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 9. 2018 09:42

Pokud jsem dobře četl, tak toto je vlákno o stereoreceiverech o cenové úrovni ca >12.000 Kč a tomu také odpovídajících zesilovačích, které tyto receivery obsahují. A pochopitelně, a to zejména, o odpovídajících bednách.
Pokud se pak do takto definovaných sestav pustí mizerná mp3, bude hrát stejně mizerně, ať to bude R-N402 nebo R-N803.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 9. 2018 10:28

No a co tu jineho pisu,tazajici se kolega rika,ze posloucha predevsim mp3,na coz nema cenu kupovat masinky za bratru 23.000,ale zcela postaci stroj za 10.000.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 9. 2018 11:02

Není mp3 jako mp3 a je rozdíl mezi mizernou mp3 např. 96-128 kbit oproti mp3 VBR (Lame) nebo alespoň 320 kbit.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod conwiq 6. 9. 2018 21:02

Koukám, že se to tu docela rozjelo, děkuji všem za příspěvky. K tomu poslechu, mám asi většinu mp3 v drtivé většině v kvalitě 320kbit,ale také hodně nahrávek ve flac nebo na CD takže, pokud se týká poslechu tak určitě bych preferoval za peníze to nejlepší, co by šlo sehnat s ohledem i na budoucnost (konektivita, formáty, kvalita součástek atd.) Je to dnes naivní představa, ale chtěl bych stroj, který vydrží, co nejdéle. Hodně zvažuji vzít to v zahraničí. /kvůli ceně/
Ještě se zeptám, možná hloupý dotaz, jak velký vliv má na reprodukci sterea (teď myslím skladby, ne film) subwoofer? Je rozdíl poslouchat stereo se subem a bez něj v případě, že budou použity sloupové bedny např. v cenové relaci do 20tis.? Ještě zvažuji jít do nižších řad bez Pre out pro sub, jak u Onkya nebo Yamahy... ale pro to Onkyo tx-8270 ze zahraničí za 13tis. jsem téměř rozhodnutý pokud nezjistím nějakou zásadní věc, která by mi vadila. Otázkou je zda budu schopen ten zvuk v tom obyváku bez mikrofonu vyladit, tam mě to zase láká na tu Yamahu R-N 803. Jinak opravdu děkuji všem za čas pro diskuzi...
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 9. 2018 07:12

Jo pokud to myslis s kvalitnim poslechem zvlaste do budoucna vazne a obejdes se bez kalibrace,neni u toho onkya co resit. A navic ziskas jedinecnou hdmi konektivitu.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 7. 9. 2018 07:21

Sloupové repro dokáží reálně zahrát basy od cca 50 Hz, byť někteří výrobci uvádějí i méně, třeba 35 Hz. Je tam ovšem nějaký pokles (cca -3 až -6dB). Neplatí to obecně, ale když si najdeš nějaké grafy frekvenční charakteristiky, moc se to lišit nebude.
Osobně si myslím, že tady není subwoofer nutný, ale to záleží na tvých uších a sousedech.
Mnohem větší smysl to dává u regálovek, které zpravidla nezahrají pod 100Hz a tam právě sub doplní chybějící pásmo pod 100Hz.
To platí pro hudbu, u filmů subwoofer podpoří takové to fyziologické vnímání mohutných zvukových efektů, explozí apod.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod conwiq 11. 9. 2018 11:26

Děkuji všem za diskuzi a věřím, že tato diskuze pomůže i ostatním, kteří se rozhodují podobně. Rozhodl jsem se a jdu do toho Onkya TX-8270 a již jsem ho dnes objednal z Německa. V pondělí bude doma. Strašně se těším i když to zatím nebudu moc vyzkoušet s pořádnýma bednama, které budu dokupovat později snad po novém roce, ale i tak jsem zvědavý. Takže výběr repro mě čeká dále... Každopádně nikdy jsem nic lepšího neměl a možná neslyšel tak určitě budu nadšený a druhé nadšení snad proběhne při poslechu a koupi nových beden. Reciever vyšel asi o něco málo více jak 3 tis. levněji než v ČR e-shopech. Snad nebude problém se zárukou v případě problémů, které doufám nebudou (trochu mě trápí, že není nikde na netu český návod v pdf, ale i v angličtině to snad zvládnu). Ta Yamaha by z Anglie byla perfektní, ale už tak jsem ten rozpočet nechtěl navyšovat a Onkyo mi přišlo pro mé účely nadstandardní až až a v podstatě mi nic nebude chybět (hdmi, sub pre, 160w, atd.). Děkuji za váš čas, pak můžu napsat dojmy.... :)
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 11. 9. 2018 11:39

Jen si u toho Onkya dobře nastav ty reprosoustavy, tj. Sub off, impedance a pak tu manuální "kalibraci".
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod conwiq 11. 9. 2018 12:34

Ano určitě si s tím vyhraju, aby to bylo dokonalé...Pokud si s něčím nebudu vědět rady, určitě se ozvu :D. Impedance se musí nastavovat ručně? Já měl za to, že si to rozpozná sám v rámci rozsahu 4-16...určitě půjdu dle návodu... Ještě se zeptám: kabely, řešit - neřešit?, chci dát asi 4mm nebo 2,5mm, ale poznám rozdíl od obyč. dvoulinky, kterou koupím běžně v obchodě nebo si připlatit za lepší kabely, protože ten rozdíl bude hodně znát? Než pořídím normální sloupy tak to asi řešit nebudu, ale potom bych chtěl mít i toto nějak rozumně pořešené.
conwiq
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 11. 9. 2018 12:48

Nastavení impedance je manuální 4-6 ohm nebo 6-16 ohm.
Kabely teď neřeš a pak si něco pročti v příslušné sekci tohoto fóra.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod conwiq 11. 9. 2018 13:33

Píšou, Speaker impedance : 4-16 ohm. Prozatím budu připojovat 6 ohmové bedny.
conwiq
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka