Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomi233 12. 4. 2020 17:38

pozeral som uz aj tu stranku recenzie nemal zle ale vzdy ked sa niekto bavil o stereo tak vzdy len onkyo a nikto nespomina denon preto mi to je divne ..cca 800e viac nechcem davat.ten denon nevypada vobec zle a vychadza minimalne o 100e.ak som ale dobre pochopil cez siet neprehrava taku dobru kvalitu ako onkyo ?
Tomi233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 12. 4. 2020 21:06

Ještě je tady Marantz NR1200, což je, myslím, k těm dvěma jmenovaným výborná alternativa.
Denon je z nich nejlevnější, u Onkya bych byl, vzhledem k problémům s jejich HDMI deskami v AVR v nedávné minulosti, spíše opatrný, ale bez vlastního poslechu to asi nerozhodneš.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 13. 4. 2020 07:43

Hmm.. ono to máš trošku neproporcne navrhnuté..najväčší vplyv na zvuk majú bedne a pri 800 Eur rozpočte nie je úplne ideálne dať 500 za zosik a 300 na bedne. Mal by si to mat aspoň vyrovnane, respektive tých 500 v prospech bedni. Keď trvas na hdmi, tak by som možno radšej kúsok dosetril a zobral lepšie bedne. Tie co si tu dával nie sú v rámci triedy zle, ale.. ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomi233 13. 4. 2020 08:08

priznam sa ze na ten som troska zabudol tak som si ho troska pozrel vramci funkcii myslim ze je asi najlepsie vybaveny spomedzi tychto dvoch.Ale na kanal ma zasa 75 watov co u ostatnych je viac.Ma na to vyznam pozerat ked denon ma 100 na kanal ci to uz moze podstate jedno ?..JE pravda ze to mam tak teraz navrhnute nakolko neskor vymenim bedne a dam nieco ine ale aj tak stale len do regaloviek a asi do B&W 607...a viete dar radu medzi denon a maratzom ? k comu by som sa mal viac priklonit ? ked by som malinko zysil rozpocet.:)
Tomi233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 13. 4. 2020 09:59

Výkon 75W je na domácí poslech naprosto dostatečný a s rezervou.
Důležitější než samotný výkon zesilovače je citlivost a impedance reprosoustav.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomi233 13. 4. 2020 15:54

dakujem za rady.Nakoniec pojdem denon a polk audio s20e
Tomi233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tekayi 11. 5. 2020 13:38

Chci si pořídit TX-8390, ale nikde není skladem. Informoval jsem se na dostupnost a nikdo netuší. Vím, že zde někdo zmiňoval, že ho má. Netušíte někdo kde ho teď sehnat? V Polsku ho mají všude skladem a dokonce jen za 19tis namísto 24tis za které se prodával tady, nebude v tom nějaká bota?
Případně nějaký hifi/av obchod klidně v tom Polsku se kterým máte dobré zkušenosti? Jsem z Ostravy, takže bych si tam nejraději zajel, něco co je blíž k hranicím.

Edit: Tak po tom co jsem si uvědomil, že jsou hranice zavřené, by se hodil polský eshop co zasílá do česka :-D
Tekayi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 11. 5. 2020 16:08

Nejblíže asi v Cieszine Media Expert, ale ne nejlevnější - 3399 Zl.
Na druhou stranu je to kousek za hranicí, tak kdyby to poslali třeba dronem... :D
Nebo odchytit nějakého pendlera a domluvit se s ním.
Zaslání do ČR by asi taky nebylo zadarmo, ale pořád by to mělo vyjít levněji než u nás.

Jinak zkus dát dotaz tady do K24, je to shop v Ostravě, už jsem tam bral a v pohodě.
https://www.k24.cz/product/672369/ONKYO ... BLACK.html
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polo21 11. 5. 2020 19:11

ja som kupoval na lepsizvuk.cz dodacia doba bola pisana 2 tyzdne ale prisiel z CZ o 3 dni. Cena bola vtedy o 100€ nizsia
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod lukino24pk 2. 6. 2020 21:03

[Zdravim Vas pani.
Potrebujem poradit...Mam receiver yamahu HTR2866 a chcem to prepojit s repro z domaceho kina samsung.S reprakmi nemam problem vsetko ide ale neviem spustit Subwoofer.
Docital som sa ze pre subač potrebujem RCA konektor.
Zo subacu mam klasicky vyvod - + kabel.
Viete mi prosim poradit?
Ďakujem
lukino24pk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 2. 6. 2020 22:13

Ten subac z toho kina Samsung je aktívny či pasívny? Ak je pasívny, to znamená že nemá v sebe zosik a nejde do beho 220V kábel, tak to nerozbehas ;-) aspoň nie s tým AVR..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxxx 3. 6. 2020 09:59

Mám dotaz, nemáte prosím někdo zkušenost jak hraje kombinace Onkyo tx-8270 a repro B&W 683?? Děkuji za názory
xxxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiri_T 4. 6. 2020 10:39

Zdravím všechny audio nadšence,
potřeboval bych se poradit ohledně výběru nového sterea na milované téma "sestava na fšechno za rozumný peníz" :-) Chci koupit novou stereo sestavu s rozpočtem do 25k... víc bohužel ne. K TV, streamování, spotify... Mám velice kladný vztah a dobré zkušenosti se značkou Marantz a a jako přesně to co chi vypadá NR1200, akorát mi nezůstane moc peněz na repro (asi bych nerad pořizoval bazarové). Našel jsem, že se prodává v setu za 24k s Wilson EL-4, máte s nimi někdo zkušenosti? Cenově mi to připadá zajímavé, ale nemám možnost je poslechnout a nerad bych bez referencí objednával a vracel jen kvůli vyzkoušení... Předem moc děkuji za rady
Jiri_T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 4. 6. 2020 11:52

A su potrebne HDMI vstupy, ktore ten NR1200 ma? Lebo neviem ci je vyber tych repro idealna volba. Do 24000 by si mohol mat napr klasicky zosik od Marantzu PM6006 s digitalnymi vstupmi a k tomu Wharfedale diamond 11.2 napr. Spotify vies streamovat aj z TV (ak mas smart). Ak nie, tak si vies kupit za relativne par korun nejaky BT streamer. Nieco taketo napr…

https://www.l-e.cz/mee-audio-connect-hub

Alebo kusok drahsie od Yamahy.

https://www.l-e.cz/catalogsearch/result/?q=wxad

Ked tie repro zoberies z rakuska.

https://www.akustik-projekt.at/en/home- ... -paarpreis

Tak sa komplet zmestis do rozpoctu ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 6. 2020 12:38

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků