Stereo síťový reciever (Yamaha R-N602 nebo Onkyo TX-8270)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 09:27

no já to beru tak že kolikrát poptávající vlastně neví co chce, imho by na tu jeho místnost a žánry regály stačily, případně časem doplnit SW. Já třeba byl před časem ve stejné situaci, chtěl jsem sloupy, dostal jsem doporučení na QA 3050, jenže když jsem pak slyšel RIHA tak mi spadla brada a nebylo o čem. A rozdíl v ceně rozhodně není velký, resp. QA jsou v určitých designech i dražší. Věřím že i ty VMA na tom budou podobně. I ty Xaviany. Když bude hrát regál líp než sloup tak asi málo kdo zvolí sloupy.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 9. 2018 10:53

No,dobre znamou pravdou je,ze v podobnych cenovych relacich jsou ty regaly kvalitativne uplne nekde jinde. Ten zvuk,co z nich leze je o kilometry vepredu. Ale z duniveho basoveho spektra hudby v malych mistnostech se ke kvalitnimu zvuku musi clovek proposlouchat. Drahe podlahove reprosoustavy,to uz je pak zase jina liga,ale v pidi prostorech nemaji co pohledavat.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 9. 2018 10:59

Bazi 36 píše:Drahe podlahove reprosoustavy, to uz je pak zase jina liga, ale v pidi prostorech nemaji co pohledavat.

Nesmysl. Slyšel jsem x sloupů, levných i těch dražších, v pokojích kolem 20 m2, a žádný problém to není. Záleží na tom, jak je poslechový prostor řešený. Ostatně, co jiného jsou regály se subem?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 11:02

já bych se právě neupinal na jedno řešení, já mám taky sloupky, ale vím že bych klidne mohl mít i regály, rozhodně bych se při výběru dalších beden neřídil konstrukcí jako takovou ale jak to hraje.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 11:04

Samozřejmě máte oba pravdu, je tam spousta parametrů, které ovlivňují, co je vhodnější - velikost místnosti, tvar, akustika (úpravy), umístění...
Jen jsem upozornil na to, že pokud mám nějaký limit, třeba 20 tis. tak sloupy můžu koupit za 20, ale regály jen za 15, abych měl ještě na stojany za 5.
Pokud bych koupil regály za 20, bude to nejspíš hrát líp než sloupy za stejnou cenu, ale zase to není pravidlem a tu vhodnost do interiéru tady nedokážeme posoudit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 17. 9. 2018 11:40

Stojan na regálovky se dá pořídit i levnej,sice z MDF ale účel splní.A regálovky za 20 dají lepší zvuk.

https://www.dexon.cz/katalog/hifi-domac ... pyEALw_wcB
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 11:47

Jde to i levně, to netvrdím, ale kdo chce k originálním bedýnkám originální stojan, nezřídka zaplatí i více než třetinu ceny samotných beden, viz. třeba Sonus faber Venere 1.5 za 25 tis. a k tomu stojany za 10 tis. 8-S
Taky zvažuji výměnu beden, ale zatím nevím za co ani za kolik. :hm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 11:48

Stojany se daj už pak koupit na bazaru třeba, nebo DIY, nebo na nábytek...
já si právě myslím že ty značky co jsem postoval výš maj daleko větší potenciál než třeba ty QA, I když jsou to dobrý bedny tak prostě nejlevnější RIHA ale určitě I VMA nebo Xavian podle toho co jsem měl možnost slyšet jsou prostě o kus dál technicky.
Beru to podle sebe, vybírat dneska bedny tak bych určitě vzal tyhle výrobce do úvahy. dřív jsem je ale taky neznal tak si myslím že spousta lidí o nich taky neví a ani je nenapadne něco takovyho hledat.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 17. 9. 2018 12:27

RIHA ,XAVIAN to už je vyšší liga než ty běžné komerční značky a vyplatí se připlatit.Ideálně si zajet poslechnout a rozhodnout se ,zda ten příplatek za to stojí nebo ne.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 12:39

No právě, vyšší liga ale i u nich se daj najít základní modely kolem těch 20k, to zase není nějaká nezaplatitelna suma. Jasně kdyby měl tazatel rozpočet někde kolem 10k tak to nemá cenu řešit, ale 20k už je dost na to začít o tom uvažovat, i za cenu mírného navýšení rozpočtu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 12:40

On je i ten poslech je relativní, když to není v domácích podmínkách a na vlastním železe, ale je jasné, že to je jediný způsob, jak alespoň rámcově získat představu, co člověku vyhovuje.
Zkusím zajít do Špalíčku nebo Tykonu v Ostravě obhlídnout, co tam mají k poslechu.

-- 17. 9. 2018 13:44 --

vencaxxx píše:No právě, vyšší liga ale i u nich se daj najít základní modely kolem těch 20k, to zase není nějaká nezaplatitelna suma. Jasně kdyby měl tazatel rozpočet někde kolem 10k tak to nemá cenu řešit, ale 20k už je dost na to začít o tom uvažovat, i za cenu mírného navýšení rozpočtu.

Když u těch zákadních produktů, které navíc mají v názvu "Basic" apod. očekávám spoustu kompromisů právě kvůli udržení nízké ceny.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 9. 2018 13:06

No tak jasně že ty bedny za 20k nehrajou jako za 50k, ale prostě líp než běžná komerce za 20k jo. třeba i než ty oblíbený QA 3050i. Co se týče zpracování RIHA Basic tak je perfektní. Ono když si člověk vezme kolik stojí součástky do takový malý regalovky nebo i sloupků, tak ono to za min postavit nejde. A když si pak vezmu třeba ty QA tam tam kromě návrhu a výroby se musí zaplatit doprava, marže studiim atd. takže na zvuk prostě tolik nezbyde, to je jednoduchá matematika. Občas se někomu povede za "málo" vyrobit bedny co prevysujou konkurenci, ale to je v podstatě pár výjimek. A v porovnáním s "garazovou" výrobou typu RIHA nebo VMA to ani tak nejde srovnávat.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 9. 2018 19:06

For Denkez:
Regaly se subem??? Tak subwoofer mi teda fakt nesmi do baraku,nevim,proc bych si mel poslech sterea z kvalitnich stojanu nicit pridavacem basů,aby mi prekryl transparentni stredy. Sub je vhodnej k domacimu kinu,aby si divak nicil usi monstroznimi zvukovymi efekty.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 9. 2018 20:07

Jestli si myslíš, že subwoofer má fungovat tak, aby překrýval středy, tak si ho fakt nekupuj, není to pro tebe. Spávně nastavenej subwoofer funguje úplně jinak než si myslíš.
anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 22:28

Každopádně k tzv. "pure audio" subwoofer nepatří a k dobré sestavě ani není potřeba. Bohužel, a teď to neberte špatně nebo osobně, se kvalitní, drahé a velké reprosoustavy nedají nahradit malými, levnými a průměrnými regály se subwoofrem.
Mimochodem ty kvalitní, drahé a velké jsou mimo finanční možnosti mnohých z nás.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků