Pioneer SX-S30DAB - problém s přístupem na Server přes DLNA

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 4. 9. 2019 00:06

Ahoj, tak záhada s plochým nic moc zvukem u hudby na SX-S30DAB vyřešena. Může za to Raspberry s Kodi. Byl jsem u Technicse zvyklý pouštět na tom hudbu z NAS a používal jsem na tom zvukovou kartu Hifiberry DAC. Tady jsem to propojil s Pioneerem přes HDMI a ta malina zvuk přes HDMI pěkně mrší. Když jsem zkusil přehrát hudbu z NAS přímo Pioneerem, hraje to jak z praku. Na filmy mi to přitom zvukově vůbec nevadí. Takže nakonec s Pioneerem maximální spokojenost, na filmy je jeho pseudoprostorový zvuk bomba a i hudba hraje dobře. S bednami Jamo si poradí víc než dostatečně.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 4. 9. 2019 08:01

No vida, ten Pioneer je za danou cenu opravdu povedený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrpra 6. 1. 2020 14:23

borelli píše:Měl bych dotaz k recieveru Pioneer SX-S30DAB, týkající se funkce Server, která ne zcela spolehlivě funguje.
V domácí síti mám přes WiFi router TP-Link provedeny rozvody UTP kabely, na kterých jsou napojeny PC, TV a Pioneer SX-S30DAB. V routeru mám umístěný a sdílený USB flash disk, kterému je přístup díky DLNA ze všech uvedených elektrospotřebičů.

Zatím co u PC a TV je tento sdílený disk bezproblémů viditelný, přístupný a stabilní, u Pioneeru je tato viditelnost pouze občasná. Zkoušel jsem připojení jak pevné přes UTP kabel, tak přes WiFi, nicméně nic se nezměnilo. Občas se disk objevil po zapnutí Pioneera, jindy napsal při pokusu o přístup „No Server“, pak se po cca 4-10 min objevil a byl přístupný - šlo z něj bez problémů přehrávat hudbu. I přes to, že se server takto objevil a přehrával hudbu, docházelo však k výpadku tohoto spojení – hudba hrála, nicméně se opět objevilo při pokusu přehrát jinou skladbu či přistupu do jiného adresáře "No Server" na displeji přístroje viz screenshot z mobilního telefonu z aplikace Pioneer remote app níže (tady je nápis "Access Denied by server").

Metodou pokusu a omylů jsem vypnul trvalé připojení k síti tedy v menu "System Setup/Hardware/Power Management/Network Standby/="Off". To částečně pomohlo. Po zapnutí Pioneera se sdílený disk objeví, nicméně je zajímavé, že pokud nejprve zapnu televizi (ke které mám přes HDMI a Optiku zapojený reciever) na kterou se dívám, a následně řekněme po 20 minutách přepnu Pioneera na NET a Server, se chyba s připojením občas znovu projeví… :roll:

Problém je v tom, že to občas funguje a občas ne a díky tomu je obtížné vytipovat, kde je problém.
Nesetkal jste se někdo z vás s tímto chováním ? Firmware přístroje je nejnovější, jeho upgrade proběhl ihned po připojení recieveru do sítě...

Tak i po roce je tento problém stále aktuální, koupil jsem si ho na sklonku roku 2019, to samé zapojení a ten samý problém. Částečně pomohlo snížení výkonu routeru a přeladění na jiný( neobsazený kanál)
petrpra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrajss 6. 1. 2020 14:49

Nevím, jestli to spolu nějak souvisí, ale já se pro změnu potýkám občas s problémém streamování přes wifi, kdy běžně z mobilu streamuju Spotify přes Spotify connect. Občas, a v poslední době častěji se mi však stavá, že ze seznamu dostopných zažízení Pioneer ve variantě Spotify Connect zmizí a zbývá na výber jen Google cast, který se však stále připojí a nikdy nepřipojí. Řešením je vždy pouze vupnutí a zapnutí wifi na Pioneeru.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 15:24

Asi vám svojí odpovědí moc nepomůžu, ale SX-S30DAB mám připojený kabelem a uvedené potíže nemám, takže problém bude skutečně ve wifi.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 1. 2020 17:33

Chyba může být v nesprávné konfiguraci sítě, zabezpečení, nastavení routeru apod.
Něco k tomu je i tady:
https://www.avforums.com/threads/pionee ... e.2015975/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 19:21

Pravda jednou jsem taky řešil problém, že byla po výpadku proudu Pioneeru přidělena jiná IP adresa, než na jaké to jelo před tím. Na NAS jsem se nemohl ani za boha dostat. Pomohlo najít v routeru či NASu tu původní a přidělit ji Pioneeru napevno. Od té doby bez problémů.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků