Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 2. 2019 13:46

Ted je videt ta mistnost v plne krase. Na soustredený poslech hudby to u tebe prostě nebude nikdy ideální. Vzdy tam bude problem ta šikmina,která bude nicit zvuk vlastne jen z jedne strany-disbalanc. Jedine otocit celé situování pokoje smerem pod stresni okno,coz by ale zase ubralo na plose a nikdo nezná zbytek tve mistnosti.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2019 14:24

ZdenekJR píše:Argumentovat hodnocením na Whathifi mi přijde značně dětinské.

Mě zase přijde celkem k ničemu tvůj příspěvek s nulovou přidanou hodnotou. Nevěřím, že je tady vůbec někdo, kdo by v životě nečetl nějakou recenzi, která ho názorově tu a tam někam posunula, i když se to pak třeba v praxi ukázalo odlišně.

Rád bych ve zdejší diskuzi zůstal u praktického meritu věci - většina lidí tady dává své zkušenosit, které mě názorově dokážou usměrnit, posunout, vnést do diskuse nějaký aspekt, který mě třeba předtím přiznám se amatérsky ani nenapadl, ale každý jsme nějaký, že jo :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 23. 2. 2019 15:17

...v toto (náročném) prostoru a k již zakoupenému AVR bych se pokusil vytvořit DK, tj. doplnil centr a SW (ale z zadní repro), regály bych vyměnil raději za bedny s bsrflxem dopředu. Tiskárnu bych vyčutnul - kamkoliv jinam. Ani na TV není moc místa. A výslednou sestavu pak prohnal nastavením korekcí přes kalibrační mic na místnost. Nic moc lepšího tu asi nevymyslíš...
Co je v místě, odkud fotíš?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 2. 2019 15:31

Ako center k tym Oberon 3 by sa dal asi vyuzit aj Dali Oberon On-Wall.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 23. 2. 2019 15:32

Několikrát jste hodnocením na Whathifi argumentoval. Je to jako kupovat si pivo podle reklamy v TV a ne podle chuti. Praktická rada: avr za 20000 je na stereo nic moc.
ZdenekJR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 2. 2019 15:35

No to si mu teda poradil...
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 2. 2019 16:44

Myslím že má Zdenek.. pravdu, a plně sním souhlasím.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2019 17:16

ZdenekJR píše:Několikrát jste hodnocením na Whathifi argumentoval. Je to jako kupovat si pivo podle reklamy v TV a ne podle chuti. Praktická rada: avr za 20000 je na stereo nic moc.

Hele, nechme toho. Je rozdíl mezi dobře míněnou radou a nějakým škatulkováním. Věci je potřeba vidět v širším kontextu - to si jako myslíte, že jsem četl jen nějaké what-hifi a neprolézal půlku inetu? Na druhé straně - řada eshopů se nebojí k produktům nalepit EISA nebo právě what-hifi nálepku, on se jim pak ten marketing hodí do krámu.

K Vašemu dalšímu příměru - nemá každý čas a možnost někde ve svém okolí slyšet přesně set-up, o kterém si myslí, že by mu mohl vyhovovat. Nemám dojem, že bych tu zbytečně brečel, to co jsem koupil, jsem koupil i s tím pro mě přijatelným rizikem, že to nemusí vyjít a že to třeba otočím a pořídím něco jiného. I to je cesta a tu investici jsem si prostě mohl dovolit.

Pamatuju se, když jsem si kupoval svou první zrcadlovku - cestoval jsem z Jablunkova do Brna, kde mi ji odmítli dát do ruky. V Praze (440 km) jsem ji do ruky dostal, ale nedovolili fotit. To byly mé rané začátky, omyly a postupně budované zkušenosti. A naši poslední 5DIV s objektivem celkem v hodnotě 150 litrů jsem koupil, aniž bych ji měl v ruce. Věděl jsem přesně, co potřebuju a proč to potřebuju. Ale to všechno po 6 letech provozování ateliéru a tuně udělaných fotek. Třeba si jednou takto vyberu i nějaký audiofilský setup - po krátkém zhodnocení, tuně zkušeností a za daleko větší peníze ....

Peace ....

/Petr
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 23. 2. 2019 17:48

@pekr77 k tomu umisteni centru me napadla mozna blbost, ale muzu ?
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2019 18:09

Jasně, vůbec se neptej - tohle fórum nevlastním a psát sem může kdo chce :-) Třeba @anton12345 napadlo použit variantu Oberon on-wall, nad TV ....
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 23. 2. 2019 19:57

hernajs, ty holky nas chlapy porad vyrusujou. to nechapou, ze mame tak dulezitou praci ?

Teda, ciste teoreticky, na vyzkouseni umisteni toho centru by se dala vyrobit takova - jakoby - policka. Tvarnici (nebo neco stabilnejsiho) 1x vedle tiskarny a 1x vedle toho bileho prehravace, ale ta deska sirsi a posunuta az nad tiskarnu a na ni tv. Tim tedy tv v prostredku mezi repro a pod ni misto na centr. Zvednout repra do stejne vysky asi neni problem (ale dat je na penovou podlozku - treba tohle : https://www.amazon.com/dp/B01K9MQZ02/re ... B01K9MQZ02 ... mam to u pc a nesmej se - jo je to na jogu a nestoji to majlant). No a mozna, ze by se vyskudlilo trosku mista vedle toho bileho prehravace na sub.
Je to teda monstrum, ale zase by to asi moc nestalo a v pripade potreby by se to dalo rychle odstranit.
Jo, a co takova blbost : Kdyz clovek investuje do drahe techniky - Power Conditioner (treba https://www.furmanpower.com/product/16a ... DM%20C%20E )
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 2. 2019 21:29

Vy to moc kombinujete, až to překombinujete.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trempik 24. 2. 2019 14:04

Osobně bych souhlasil s postupem, dát tomu čas. Nestresovat se hned, že to není ono. Taky jsem si koupil věci, které mi až tak neladily. Hodně jsem zkoušel, hodně se učil. Nic jsem neprodal, nic nevyhodil. Prozatímní výsledek jest: Yamaha a sloupky na spíše vážnou hudbu s "lepším rozlišením" a Cambridge Audio s regály na populární hudbu -"s bohatší šťávou".
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 3. 2019 17:37

Tak mám za sebou další experiment. Domluvil jsem si v House of Music ve F-M menší poslechovou session. Pán mi nabídnul, ať vezmu své Oberony, že to připojíme k nějakému zesíku a srovnáme s jinými repro. Denona jsem sebou netahal, ale cílem mělo být na něčem lepším než AVR slyšet, nakolik jsou ty Daliny případně mizerné, nebo zda mám hledat chybu spíše na straně Denonu.

Nakopli jsme tedy Oberon 3 vedle v dané cenové kategorii jimi doporučovaných Wharfedale Diamond 11.2, zapojené na zde v jiném threadu strhanou značku zesíku Advance Acoustic, v tomto případě model X-i 125 s dovětkem pána, že to pustí na něčem relativně nejlevnějším, aby to hrálo alespoň trochu blíže k AVR :-)

http://2zone.cz/pekr/poslechovka-frydek.jpg

Jako zdroj jsme měli Tidal, pouštěli jsme průřez žánry - Anathema, Tarja Turunen, Iron Maiden, Five Finger Death Punch, Dire Straits, Adele, Queen, něco z Jazzu.

Wharfy byly plnější, na středech více vyplnily prostor, ale nebyly tak definované na basech. Kolega potvrdil, že na to, jakou jsem popisoval situaci s Denonem, hrajou Oberony celkem slušně a že by výměna za Wharfy zřejmě posun nepřinesla.

Pro jistotu jsem ho přesvědčil, ať zkusíme ještě Monitor Audio Silver 100. Ty hrály o něco lépe ve všech pásmech, byly vyrovnanější, přesné / definované, nicméně to přepnutí z Oberonů šlo poznat o něco méně, než z Wharfů. Zajímavým efektem bylo, že do cca 20-30 sec si ucho zvyklo na nový projev, čili ten rozdíl byl znatelný zejména při tom přepnutí, jako že pak si to už člověk až tak neuvědomoval.

Na konci jsme se bavili již jen volně o AVR vs zesilovači. Když zatím zůstanu u AVR, tak mi říkal, že pokud bych chtěl Denona vyměnit za Yamahu, že překvapivě u nich na shopu více fičí Onkyo, aniž to lidem tlačí. Že je Yamaha "ucinkaná", ale že ta vyšší Aventage řada může být OK, případně to někomu vyhovuje. Ještě mi dal variantu, že pokud bych trval na AVR, že má něco i Cambridge Audio - CXR-120.

Nakonec ale skončil tím, že by šel stejně do integrovaného zesilovače a že když je kvalitní stereo, že se dá na filmy slušně koukat i s tím, pokud člověk fakt nepotřebuje slyšet nějaké efekty zezadu, apod.

Pánoví bych chtěl ještě poděkovat za to, že mi věnoval 2 hodiny času a když jsem začal tasit peníze, tak to razantně odmítnul s dovětkem, že má po 30 letech konečně práci, která ho baví :-)

Tož tak ... Oberony jsou zpátky doma a jdu si dále zkoušet zvykat na jejich kombinaci s Démonem.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 1. 3. 2019 18:16

Věř mi,ze to není konkretne v tvem pripade otázka výměny zesilovace,který má mnohem mensi vliv na zvuk,nez kvalita nahravky a reprosoustav a jak jsi sam zjistil,tak ani u těch repro nebyla ta změna až tak zhavá. Rozdil dělá prostě dobrá a mizerná akustika. Změnou podmínek a různých pozic beden jsem i u sebe doma dosahl vylepšení zvuku v řádu výměny komponent.
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka