Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rosswell 27. 4. 2019 17:19

Mám v balení i molitanové ucpávky tak to když tak nebude problém,jinak ten můj centr od Q acoustics ma gumové podložky zespod to bude stačit ne?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 27. 4. 2019 19:24

Ty originál gumové podložky stačí.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 4. 2019 20:13

rosswell píše:Kolik hodin je cca potřeba pro rozehrání repra ?Asi je to individuální že ? :hm :D

Duchařina to není, základy fyziky - rozehráním tj. změkčit závěsy. Na rozehrání je potřeba asi tak 200h. Ale je to individuální, u papírových měničů to jde rychleji. Pokud máš pohodové sousedy, tak sestavu ráno pustíš a před spaním vypneš a za 2 týdny máš rozehráno.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 24. 5. 2019 10:14

Tak se pomalu chystám na středový reproduktor. TV se mi povedlo ukotvit do příček sádrokartonu, celé to výsuvné rameno namontováno na desku, až ta je kotvená do příček, aby se plocha rozložila.

Teď dále - vím, že chci dojít k 5.1 a zůstanu už u MA Silver řady, čímž to bude stát dost peněz navíc, ale co už. Mám ale dotaz k subwooferu. Pominu to, že mi všichni říkají, že ten jejich sub za 38 tis. (z anglie cca 30 plus doprava) nepotřebuju. Jenže to si ještě rozmyslím, když chci mít vše v jednom designu, respektive nižší řady MA nemají satin-white. Mám ale nějaké dotazy:

https://www.monitoraudio.com/en/product ... lver-w-12/

1) Ten sub má v sobě nějaký D-čkový zesilovač, udávaný příkon je 500W. Chápu to správně, že když to nehraje na full, tak to tolik nežere?

2) Zajímal by mě případný přínos subu pro poslech "sterea", tedy hudby. Ten W12 má i music mód, předpokládám tedy, že to nebude vydávat jen efektové dunění, ale že když vhodně nastavím cross-over, půjde basová složka do něj? Jasně, asi by bylo lepší mít od základu větší sloupy, které mají bohatý bas samy o sobě, nicméně to nemám a teď již měnit nebudu. Četl jsem nějaké diskuse a jsou lidi, co tvrdí, že sub běžně používají i u poslechu hudby a že jinak by už to ani nechtěli.

Lze tedy vhodný sub nějak využít u poslechu hudby, aby se to spojilo a nebylo zvukově jako pěst na oko?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 24. 5. 2019 10:57

Myslim ze by si sa mal pozriet na SW od znacky REL. Nebudu tak drahe a na audio asi najvhodnejsie. Aspon mne boli doporucovane ako vhodny doplnok k stereo zostave ked budem mat pocit ze mam malo basov ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 24. 5. 2019 11:18

Cokoliv, co stojí blízko 20ti, tak už dám 30 za origoš MA :-) Mě šlo spíše o to, jak to fak hraje, jestli se to nějak smíchá s tím levým a pravým kanálem. Protože jsem měl k soundbaru od Samsungu woofer, a ten vydával jen občas nějaký skřek :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 24. 5. 2019 11:59

Pokud máš ke stereu jeden sub, posíláš do něj ideálně mono signál (smíchaný L a P).
U mě doma vyšlo líp nechat sub hrát až od frekvencí, které nepokryjí hlavní repro, tedy neuřezávat hlavní repro zbytečně výš.

Nerozumím, co znamená stereo a nestereo mód subu. Správné nastavení subu (=co nejvyrovnanější frekvenční odezva) vůči hlavním repro je jen jedno, cokoliv jiného zhorší zvuk.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 24. 5. 2019 12:02

Při správném nastavení by SW neměl hrát stejné frekvence jako hlavní soustavy, ale jen ty nižší. Na kolik nastavit cross-over bude záležet, v jaké kvalitě a do kolika Hz dokáží zahrát basy tvé soustavy.
Důležitým faktorem pro správnou funkci a dobrý zvuk SW je akustika a samotné umístění SW v prostoru. Určitě je dobré se vyhnout rohům a stěnám obecně.
Pro hudbu nebývá u větších soustav SW nutný, dává se spíše k regálovkám, ale pokud se použije, musí být i AVR schopen správně poslat stereo signál i do SW, aby z toho nelezlo jen monotónní hučení.
Navíc pro hudbu je lepší použít SW dva.

500W není příkon, ale výkon vestavěného zesilovače. Při nečinnosti příkon klesá zhruba na třetinu (jestli se nepletu). Jinak to má stand-by 0,5W.

Upřesnění: do subu se posílá mono signál, ale složený z obou stereo kanálů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 24. 5. 2019 12:13

Na dva suby této cenové kategorie nemám :-) Spíše mě zajímala ta praktická zkušenost, zda to někdo nechává zapnuté i když poslouchá muziku.

Co se týče elektřiny, jsem naprostý laik. Měl jsem za to, že zesák žere podle toho, jak moc otáčím volume doprava :-) Protože pokud by to stabilně žralo 500W, to by bylo celkem dost ....

Každopádně díky za tipy. Nyní vyjednávám o tom, zda to můžu někde se svými MA200 slyšet prakticky dohromady ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 5. 2019 12:25

Maximální příkon je 400W a určitě to trvale těch 400W nežere. Navíc déčkové zesilovače jsou vysoce účinné (až 90%) a pracují se spínanými zdroji, to znamená, že když nepracují, jsou výstupní tranzistory zcela vypnuté.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 24. 5. 2019 12:40

pekr77:
On ten mýtus nevhodnosti subu pro stereo nejspíš plyne z toho, že lidi nemají kvalitní sub a neumějí ho správně nastavit, takže výsledkem je jedině dunění a hučení, které u filmu může znít efektně, ale u hudby štve.

Takže neexistuje žádný smysluplný důvod, proč nepodpořit bedny, které jdou např. jen do 50 Hz, subem, který rozšíří basový základ třeba ke 30 Hz. Ideálně subem shodného výrobce a shodné řady, ale pokud se dokrývá opravdu jen posledních "pár Hz", není to tak zásadní.

Druhou výraznou úlohou subu je dorovnání módů místnosti, kdy lze částečným překrytím s frekvencemi hlavních repro docílit zmírnění špiček a propadů na basech.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 24. 5. 2019 13:58

Jenže to dorovnání módů v akusticky neupravené místnosti, jako je podkroví s plovoucí podlahou bez dostatečného zatlumení, není vůbec jednoduché, ne-li nemožné.
Je docela možné, že takový úder tympánu tě bude fackovat ze všech stran ještě pět minut po úderu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 24. 5. 2019 14:11

To je pravda. Nečetl jsem celé vlákno, pekr77 je v akusticky nijak upraveném podkroví s plovoučkou?
(Mimochodem, typ podlahy (plovoučka, lino, koberec...) má na modální pásmo téměř nulový vliv).

Při jeho investici do komponentů bych předpokládal, že akustika je už alespoň na nějaké úrovni pořešena.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 24. 5. 2019 14:13

Obrázek

-- 24. 5. 2019 14:18 --

Nechápejte mě špatně, nic nekritizuji, jen mi přijde, že pekr77 investuje nemalé peníze do audio zařízení a přitom jeho potenciál může vlivem akustiky místnosti zůstat zcela nebo částečně nevyužitý.

Samozřejmě pokud v průběhu času, kdy tahle fotka vznikla, nedošlo k nějakým výraznějším změnám, krom popisovaného přenístění TV na stěnu.
Naposledy upravil tombas dne 24. 5. 2019 14:19, celkově upraveno 1
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 24. 5. 2019 14:18

Aha.....

Jak vypadají zbývající 3 stěny? To je stejně podstatný.
Ale tohle vypadá spíš na ukázku, jak to vypadat nemá (prosím bez urážky). Velmi dobře ale chápu, že skloubit hifi s obývákem a jeho dalšími obyvateli, je hodně těžká disciplína.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků