Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 8. 2019 12:26

Díky pánové. Udělám a provedu. Už když jsem měnil Daliny za Monitor Audio, hrálo to nějak tišeji. Pak jsem s tím nějak šudlil, myslím že zresetoval do továru a bylo to zase OK.

Teď se mi to zdálo extrémně tiché, tak jsem nechal hrát jen stereo mód a zjistil, že nehrajou basy. Pak jsem v menu viděl, že to bi-amp nastavení vypadlo. Až doma nebude junior, provedu novou kalibraci, v menu AVR vidím sekci Audyssey vypnutou, takže to vypadá, že AVR požaduje novou kalibraci pro nový set-up.

Četl jsem teď něco o bi-ampingu a typicky jsou nejméně 2 názorové proudy, kdy jeden tvrdí, že u AVR je to tzv. pasivní bi-amping, že stejně na obě pásmu půjde plná frekvence a řeší to až výhybka v repráku, další zase namítají, že k mírnému zlepšení definice zvuku by dojít mohlo.

Původně jsem myslel, že to bude třeba hrát hlasitěji (protože se jakože zapojí další zesák), teď už si to nemyslím, ovšem zároveň si nemyslím, že by to mělo hrát o tolik tišeji.

Jinak thread který jsem četl byl tento: https://www.avsforum.com/forum/91-audio ... erful.html

Dám pak vědět, jak jsem dopadl. Každopádně díky moc za rady všem ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 8. 2019 13:25

Četl jsem teď něco o bi-ampingu a typicky jsou nejméně 2 názorové proudy, kdy jeden tvrdí, že u AVR je to tzv. pasivní bi-amping, že stejně na obě pásmu půjde plná frekvence a řeší to až výhybka v repráku, další zase namítají, že k mírnému zlepšení definice zvuku by dojít mohlo.

Vždy při běžném bi-ampingu jde do každého pásma plný signál a jeho omezení řeší až pasivní výhybka.
Pouze u pokročilých zvukových procesorů (předzesilovačů), které umí vytvořit a nastavit pásmové propusti elektronicky, je možné odpojit i pasivní výhybky. Potom ale nezřídka je zapotřebí i "tri-ampingové" zapojení a pochopitelně i konstrukční zásah do vlastní bedny.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 30. 8. 2019 12:14

Tak jsem udělal novou kalibraci a zdá se, že co se týče hlasitosti, je vše zase v normálu. Musel jsem Denona zresetovat, při kalibraci mi to řvalo, že mám přepólovaný pravý reprák, nic takového jsem ale nezjistil, rozebral a znovu jsem zapojil kabely.

To, zda uslyším nějaký rozdíl bude asi ryze subjektivní, ale zatím nějaký podstatný rozdíl neslyším. Každopádně mám za sebou další pokusy a zkušenost a to se také počítá :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2019 12:23

Co je doma, to se počítá :-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 30. 8. 2019 17:40

Ono u recieveru okolo 20tis prakticky nic nepoznáš.Až u recieverů okolo 50-60tis je slyšet rozdíl.Ale stereo zesilovač je stereo zesilovač.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 30. 8. 2019 19:11

Jasně, ale pokud chci zachovat i 5.1 setup, tak se nároky na stereo zesilovač pěkně zvedají. Ideálně by měl mít:

- pre-out, aby se dal zapojit subwoofer. Hifisti mě ukamenují, ale četl jsem, že někteří lidi jedou stereo i se subem. Tahle vlastnost mě tedy moc netrápí.
- USB DAC, aby se dalo napojit a hrát z noťasu, alespoň pro ty z nás, co to občas tahají na menší akce.

Musí mít:

- tzv. HT (home theater) bypass, main-in, ext.pre-in, výrobci to značí různě. Jde o to, aby u stereo zesilovače šlo případně obejít jeho předzesilovač a využil se tak defakto jako koncový zesilovač a při provozu v rámci 5.1 to mělo stejnou tonalitu a hlasitost.

Třeba u Denonu (pokud bych chtěl zůstat u této značky) to umí až verze 2500NE za nějakých pomalu 60 tis. Kč. Na to mi jeden prodejce řekl, že než to takhle kombinovat, tak že by pořídil raději AVR za 40-50 tis. Kč, že tam je snad už naděje, že to bude hrát slušně i ve stereu :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 9. 9. 2019 13:36

Prosím vás, co si rozumí s Monitor Audio? Chci jiný AVR a řeším, zda Pioneer, Denon či Onkyo. Vše v ceně do 15tis. Díky
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 9. 2019 17:06

Zkus Pioneer VSX-934 nebo Marantz NR1609.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 9. 9. 2019 21:12

A co to Onkyo? Můj současný Pioneer Vsx821 měl šílené menu, tak doufám, že současné modely jsou už více user friendly. Koukám na Denon x2500H, Pio 934. Mrknu ještě na Marantz. Repro mám 6ohm
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 9. 2019 22:02

Onkyo je taky v pohodě, ale cvaká.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 9. 2019 06:06

Hmm, tak cvakání nevím, to by mi asi vadilo:) Ještě se jen zeptám, nevíš, jestli má nějaký přínost dát na sloupy další repro odrazem ke stropu (Atmos)? A nebo spíše použít místo 5.1 7.1 systém? Jeden člověk mi doporučil spíše jít do 7.1 s těmito reproduktory, kde každý má dva kanály a dají se prý zapojit tak, že buď jedou jako 5.1 a nebo 7.1 a každý reproduktor jede jedno pásmo
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /5795.html
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 9. 2019 07:43

Já si myslím, že při správném, ale opravdu správném rozmístění reprosoustav stačí v domácích podmínkách 5.1. V menších místnostech bude rozdíl mezi klasickým 5.1 a 7.1 (navíc zadní surround repro) takřka zanedbatelný, ve větších to má smysl, protože zvuk bude spojitější kolem poslechového místa.
Z toho vyplývá, že v malé místnosti bych uvažoval o 5.1.2 Atmos a samozřejmě lépe se stropními reproduktory, ale ve vhodných podmínkách (hladký omítnutý strop, panel apod.) udělají službu i ty položené na hlavních repro.

Pro 7.1 bych každopádně bych volil klasické rozložení s klasickými reprosoustavami, než ty sdružené pro odrazy zvuku od stěn.

Pak je tu ještě varianta 6.1 se zadním centrem, takový trochu kompromis, ale lepší než 5.1
Obrázek

Najdi si nějaké schémata správného rozmístění pro všechny uvažované varianty a vyber tu, která bude vzhledem k dispozici tvého pokoje nejvhodnější.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 9. 2019 08:34

Zde je moje rozložení, gauč jsem ale trochu odsunul od boční steny cca 30 cm. Třeba by boční repro šlo dát na stěnu
Přílohy
Screenshot_20190909-112659.jpg
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 9. 2019 14:25

Problém je velká nesymetrie umístění repro v místnosti. Prostorový zvuk pracuje ve velké míře s odrazy od stěn i stropu a posunutí celé sestavy k jedné straně místnosti způsobí i nesymetrii ve zvuku. Kalibrace to sice částečně dorovná, ale ideální to není.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 9. 2019 18:39

Rozumím. Do teď jsem byl spokojenej, tak myslím, že horší to snad nebude:) Bohužel teď s malými dětmi to nejde nějak moc zásadně predelavat apod. Navíc projektor má taky své místo. To až možná někdy půjdu do TV, ale zatím 75" a více jsou hodně drahé a TV za 30tis asi moc zázrak nebude a 60tis za TV nedám
Pavlos23
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků