Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vagi 17. 2. 2019 14:42

Místnost 4x5 + kuchyň, tam už bych se rozhodně nebál nějakých sloupků.
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 2. 2019 15:28

Tak to by musela jit jedna z tech skříněk do autu.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vagi 17. 2. 2019 15:31

Nj, teď si vyber :)
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 17. 2. 2019 17:42

Jedna skříň vpravo, na které ve výšce 2m sídlí Denon, tak vedle ní by sloup vyšel. Problém je vlevo - šikmina má 104 cm na zlomu, sloupy bývají vyšší a také hluboké přes 30 čísel, takže by se nešlo dostat k šuplíku a vypadalo by to docela pitomě. Původně jsem takto měl vyhlédnuté Monitor Audio Bronze 6. Viděl jsem tyto, různé Dali a QA, některé jsou solidní macky. Leda si pro lepší poslech postavit vhodný barák :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 2. 2019 18:46

Pokial su stojanove repro na stojanoch, zaberu rovnake miesto ako stlpove. Ale je tiez jasne, ze je to o kompromisoch, pretoze malokto ma miestnost vyhradenu len na posluch. V normalnej obyvacke sa vacsinou moc carovat neda, a to ani s priestorom okolo repro a ani s akustikou. V zasade plati, ked uz musia byt repro blizko steny, tak je vacsinou lepsi predny bassreflex (pripadne spodny).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod archibald98 21. 2. 2019 16:19

Jsem, či jsem na tom byl, pocitově podobně, jen jsem šel do Oberonu 7 ve spojeni DENON AVRx2300. Předtím jsem měl hodně staré SHANY. Akustika místnosti bohužel také žádná sláva a s tím nic neudělám. A mám také někdy pocit, že oproti SHANUM něco chybí, i když si zvykám. Věřím, že to bude taky hodně v hlavě, prostě si uši za ta léta na nějakou charakteristiku zvuku zvykli. Na druhou stranu, začal jsem poslouchat (dokonce i kino) přes direkt, zvuk mi přijde přirozenější, jenom musím trochu vytočit volume doprava:). To u Shanů nějak nešlo, tam se nějak ztrácelo vše. Oberony mi moc nevyhovují na metal, ale třeba akustické skladby s převahou zpěvu, tam jsem nadšený. Dokáží hrát i potichu (relativní pojem samozřejmě) a dokáží hrát i hodně nahlas, aniž by se zvuk rozsypal, basy nádherně drží, jestli to tak mohu nazvat. Zvuk moc nepřibarvují, a špatnou kvalitu masteringu nahrávky dají hodně najevo. Včera jsem dokoupil Oberony 1 na zadek a Oberon VOKAL na střed, oproti mému původnímu mixu - střed staré Jamo Center 200, zadky plastové Harman Kordon, je to už jiná liga i pro kino. Na závěr, začínám spekulovat o separátním zesilovači pro stereo. Elektronika nastavování parametrů (vzdálenosti, EQ apod.)v těch AVR (nebo alespoň v mém Denonu) dokáže dělat divy, v negativním slova smyslu.
archibald98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 2. 2019 19:24

Shany? Jaké, mohu li se zeptat ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod archibald98 21. 2. 2019 20:27

No je to skoro 20 let a stitek uz je necitelnej, ale myslim ze SE 22 nebo 23.
archibald98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 2. 2019 22:38

Shan je má "srdeční" záležitost...dodnes jedu na Aztec 230 MKII :-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 22. 2. 2019 08:56

SHAN Aztec-y jsou velice, velice povedený repro s výborným zvukem.

Je chválihodné, že jsi dost času věnoval čtení a taky zašel na poslech do studia. Na první přehled je to bezva, ale jakmile začne člověk zabředne hlouběji, detailněji, začne to být náročné (ve všech směrech).
AV reciever - DENON AVR-X3500H je velmi dobrá volba
Speakers - zásadní prblm s nimi asi nebude (zadní bsrflx chce odstup) spíše je to záležitost osobních preferencí
Rozmístění repro - tady by to chtělo ještě dost doladit
Akustika - a tady je hodně, co dohánět... hlavně pod tou střešní šikminou, také by to chtělo nový HiFi či TV stolek vhodný pro budovanou sestavu. Klidně bych move-nul i s tou vysokou policí.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 22. 2. 2019 11:42

Zajímavé je, že třeba Oberon 1, má na what-hifi 5 hvězd, Oberon 3, které mám, jen 3. Defakto by to mělo být totéž, jen větší. Takže já jsem k všemožným recenzím už trochu rezervovaný. Čekám, že se rozehrají. Když tomu přihulím, tak to hraje lépe, ale jak říkáš, možná je to také otázka zvyku. U toho Denonu, používáš Pure, nebo kalibraci skrze Audyssey? Já si zaplatil i jejich appku, kde jde ručně štelovat ta křivka, nicméně to není živé a po každé změně je potřeba to uploadovat na AVR. Také hodně záleží na zdroji. Mám Spotify premium s ubjektivně mi lépe hrálo stejné album, grabované, pouštěné na mobilu a přes BT na AVR, než přímo ze Spotify. Přitom v té Premium verzi by Spotify mělo mít alespoň 320kbps.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod archibald98 22. 2. 2019 12:22

Kalibraci skrze Audyssey používám, hlavně kvůli nastavení pro kino. A při poslechu stereo přepnu na Direct a laboruji s přepínáním na Aydessey - je to nahrávka od nahrávky - takže něco lépe přes direct, něco lépe přes Audyssey. Zkus laborovat i jakou křivku používat, reference nebo flat nebo bypass, zkus si pohrát i s vypínáním Dynamic EQ (on/off) a nastavením offsetu. Ale stejně myslím, že největší vliv má akustika místnosti, a tam jsem nahranej a žena radikální úpravy nepoleví. Mám podkrovní byt, obývák + kuchyň dohromady cca 50m, za poslechovým místem šikminu s obrovským atelierovým oknem, zatím mi bylo dovoleno alespoň gauč posunout skoro o půl metru dopředu, protože mi to za hlavou dělalo dost velkou basovou bouli. Tu podle mně způsobuje právě bassreflex dozadu (předchozí SHANY ho mají do podlahy) a i když je levá bedna umístěna skoro metr od boční a zadní stěny, je tam ta silnější levá strana slyšet. To asi ale bude způsobovat, že levá strana zvuku běží podél knihovny a je defacto uzavřena a pravá strana jde do volného prostoru do kuchyně. Zkus si taky pohrát s manuálním nastavením vzdálenosti předních beden od poslechového místa, byl jsem překvapen (řekl bych i nemile) co ta elektronika při změně o pár cm (10 až 20 cm) se zvukem dělá, myslím že až tak moc by ta elektronika do toho mluvit neměla. A nebo je to opravdu vliv místnosti. Jak budu chvíli doma sám, zkusím Oberony 1 dopředu, včera po zapojení jsem z legrace vyzkoušel multichannel stereo a trochu mi spadla čelist co z toho zezadu lezlo. Abych se potom nedostal do situace prodat Oberony 7 a vyměnit za 1 s dobrým Subem. A na závěr můj amaterský názor na Oberony 3, lepší nebo stejné prostě být nemusí, musí podle mně i šlapat sladění reproduktorů s ozvučnicí, nastavení vyhybky, ale to je jenom můj postřeh z dob, kdy jsem o tom opravdu dost četl:)
archibald98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 22. 2. 2019 12:42

pekr77 píše:Zajímavé je, že třeba Oberon 1, má na what-hifi 5 hvězd, Oberon 3, které mám, jen 3. Defakto by to mělo být totéž, jen větší. Takže já jsem k všemožným recenzím už trochu rezervovaný. Čekám, že se rozehrají. Když tomu přihulím, tak to hraje lépe, ale jak říkáš, možná je to také otázka zvyku. U toho Denonu, používáš Pure, nebo kalibraci skrze Audyssey? Já si zaplatil i jejich appku, kde jde ručně štelovat ta křivka, nicméně to není živé a po každé změně je potřeba to uploadovat na AVR. Také hodně záleží na zdroji. Mám Spotify premium s ubjektivně mi lépe hrálo stejné album, grabované, pouštěné na mobilu a přes BT na AVR, než přímo ze Spotify. Přitom v té Premium verzi by Spotify mělo mít alespoň 320kbps.


Z recenzí nestastnej bejt nemusis. I kdyby ty jednicky hraly stejne nebo o neco hure nez trojky,je zde rozhodujici pomer cena vykon. Tak to chodi u vetsiny recenzi. Jednicky spadaji o kategorii nize,kde mohou patrit k tomu nejlepsimu. Trojky uz by ve sve cenovce musely ukazat mnohem vice.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 22. 2. 2019 14:03

@archibald98 z Tvého popisu si připadám, jak u mě doma :-) Podkroví, levý reprák narvaný nevhodně v rohu a pod šikminou, plovoucí podlaha, koberec akorát pod sedačkou. Čili zcela jistě akustika nevalné kvality. Pravdou také je, že zatím jsem doma ještě nebyl sám a nedostal jsem se k tomu to alespoň trochu osolit :-)

To směrem k Oberonům 1 bylo předpokládám myšleno v pozitivním duchu. Ještě jsem přemýšlel pustit ty Oberony a povýšit na Optikony, ale to už jsme na hladině 25K a to už můžu zvážit i Monitor Audio Silver 100 .... nebo cokoliv jiného :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod archibald98 22. 2. 2019 15:00

Jo, to bylo myšleno pozitivně. Včera jsem byl pro stojany v Rodel Audiu, a když jsem se zeptal co to tak skvěle hraje ve vedlejší poslechové místnosti, tak jsem dostal odpověď, že právě Oberony 1. A věřím, že si zvykneš i na Oberony 3, ale hlavně zkus jenom poslouchat hudbu a zvyknout si na jinou charakteristiku zvuku, I tvoje očekávání, co jsi od nich čekal tě může mylně ovlivňovat. A kdyby to opravdu nešlo, prodej a laboruj dále :-D Já jsem si ty Oberony 7 vzal nejdříve na 14 dnů na zápůjčku a i tak to bylo těžký rozhodování, ale rozhodl jsem se, že svatý grál hledat nebudu.
archibald98
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků