Denon a Dali, Monitor audio a dlouhá cesta ....

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 3. 2019 19:28

Tož si zvykneš a bude :hm
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 3. 2019 19:39

Bazi 36 píše:Věř mi,ze to není konkretne v tvem pripade otázka výměny zesilovace,který má mnohem mensi vliv na zvuk,nez kvalita nahravky a reprosoustav a jak jsi sam zjistil,tak ani u těch repro nebyla ta změna až tak zhavá. Rozdil dělá prostě dobrá a mizerná akustika. Změnou podmínek a různých pozic beden jsem i u sebe doma dosahl vylepšení zvuku v řádu výměny komponent.

Můžeš mít samozřejmě pravdu. Překvapilo mě, když dcera nahrávala juniora na mobil (jasně, není to profi kamera), jaké tady byly jakoby tvrdé odrazy - podkroví, sádrokarton, do toho čistá plovoučka a koberec jen kousek pod sedačkou. Věřím, že kdybych měl koberec až před tv, tak že by to už udělalo určitou změnu.

Na druhé straně tomu nevěřím jaksi v absolutním měřítku, protože třeba TV samotná hraje vyváženě, i na těch středo-výškách. Podle mě to je v Denonu :-) No ale ještě sem můžu dotáhnout starého stereo Technicse z ateliéru a ověřit teorii :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 3. 2019 20:45

Najlepsie by bolo, keby si si mohol pozicat domov niektory z tych "vyssich" AV receiverov od Yamahy alebo od Onkyo. V tom studiu, co si bol, nemali nejaky vhodny receiver na skusku ?
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 3. 2019 21:15

Mám pocit že ti tu plno lidí radilo stereo, ale sám sis vybral AVR z levnější produkce. na poslech hudby to v této cenové u AVR je bohužel takové jak jsi sám zjistil. Film se na tom dá ale hudba je nudná.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 3. 2019 21:17

@leony5 Já jen nesouhlasím s tím, že AVR za cenu 20-25 je z levnější produkce.

@anton12345 Problémem většiny těch poslechovek je stejný znak - pyšní se snobárnáma spíše v hladině stovek než desítek tisíc a říkají si, jací to jsou velcí kluci :-) Chápu to - my taky došli k foťáku s objetivem za 150, ale 90% populace je to k ničemu ....
Naposledy upravil pekr77 dne 1. 3. 2019 21:20, celkově upraveno 1
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 3. 2019 21:18

To bohužel je.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 3. 2019 23:39

Jestli časem dojdeš k názoru, že ten Denon pošleš dál a pořídíš jiný AVR, poslechni si někde i Marantz, osobně bych ho upřednostnil před Yamahou i Onkyem.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 2. 3. 2019 09:41

Který model ideálně? Kolega má 1506 slim myslím, takže co se týče projevu, bych se mohl stavit k němu. Dnes je myslím v tom slimu verze 1609, akorát mi tam přijde slabší ten výkon. Adekvátně k tomu mému Denonu je to spíše 5013 nebo 6013. Pokud ty jednotlivé Marantzy mají stejné čipy, hrát by to mohlo charakterově stejně?

Ještě po včerejší diskusi v poslechovce, kdy mi kolega vnuknul myšlenku, že na filmy se dá dívat a prostor trochu vnímat i s kvalitním stereem, lavíruju s myšlenkou se vrátit ke stereu. Chtěl jsem akorát mít i ten net streamer, takže jsem se díval na sety Marantz 6006 zesík plus adekvátní streamer, nebo Denon 1600, totéž. Tady jeden dotaz - je mi jasné, že pokud se bavíme o dedikovaném zesilovači, jsou jistě lepší volby než Denon a Marantz, nicméně - jak tyto budou hrát v porovnání s jejich vlastními AVR? Mě jde o to, že v jednom designu bych pak měl i ten streamer.

Je to pořád ten samý boj - více konektorů, více Adidas, člověk řeší eventuální provoz ve 2. zóně, jen abych se pak poškrábal za uchem a realisticky si řekl, že dnes potřebuju jen jedno HDMI, protože ani ten BR ani konzoli nemám a na nějakou druhou zónu realisticky stejně asi nedojde. K tomu BR bych teoreticky mohl dojít, ale to můžu zapojit do OneConnect boxu Samsungu. Ditto bych si možná mohl odpustit i ten streamer, protože ta Q7 telka má Spotify, Tidal, Youtube a nabízí stejný komfort - najdu / pustím na mobilu / tabletu a nechám hrát na TV (či dneska alternativně Denonu). Pak by mi opravdu stačil i zesilovač, kdy bych ten OneConnect box propojil optikou. Samozřejmě bych potřeboval kvalitní stereo repráky s dostatečnými basy, protože sub bych asi nepřipojil. Předpokládám, že ty zesilovače pre-out pro sub nemají?
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 2. 3. 2019 10:27

Dnes maju aj integrace vlastne streameri, aj vystupy na sub a su aj take ktore maju hdmi vstupy.
Skus taky cambridge audio cx80 - Celkom hutny, stavnaty zvuk. Hegel h90, pripadne Hegel Röst - to je skvela masinka s vyrovnanym kludnym zvukom na dlhe hodiny pocuvania. Takmer kazdy vyrobca ma streamovaciu appku na ovladanie. Su aj univerzalne appky na sietove prehravanie napr. Bubleupnp na android zariadenia. Vedia bitperfect. Tym ti odpadne zvlast streamer a mozes usetrene vlozit do lepsieho integraca.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 2. 3. 2019 14:13

Výměnou AVRka za jinou značku ve stejné cenovce toho moc ve zvuku nepocítíš. Já bych když už to musí být AVR šel do opravdu top modelů a kdybych na to neměl finance, koupil bych něco použitého či stereo zesík okolo 25k nebo kolik jsi říkal že stál ten Denon. Také se dívám hodně na filmy, mám stereo a je to super, AVR jsem měl také nějakou dobu cca 5 let a vrátil jsem se ke stereu.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 3. 3. 2019 15:41

Co je potřeba v obývaku mít pro dobrou akustiku ? Nevíte o nějakém článku na webu čeho se třeba vyvarovat nebo jak to vylepšit?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 3. 2019 17:04

V první řadě umístění a vhodné natočení repro na ucho posluchače. Konkretne u tebe problematický vchod do obýváku,coz by vyresilo posunutí tv na zdi doprava,aby mohly být bedny v prostoru alespoň trochu symetricky.Není příliš vhodné sklo na zdech(obrazy),ci sklenené vitríny v nábytku. Jinak klasika-závěsy,koberec,zabydleno nábytkem,rozbití hladkého stropu např. členitým osvětlením.Pokročilé úpravy na míru nejsou u běžných sestav elektroniky nutné.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rosswell 3. 3. 2019 17:36

Tak simetricky to bude, když budou sloupy hned vedle TV stolku a stím že je trochu povysunu cca 20cm od zdi a nasměřuji je k směrem k posluchači ne ?A jestli jsem dobře Bazi pochopil tak koberec a závesy jsou ok?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 3. 2019 17:39

Ano,většinu máš ok. Jen ta levá bedna bude u toho otevreného vchodu a druhá sevřená u zdí.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rosswell 3. 3. 2019 17:42

Bazi ještě zvažuji že bych šel jen do sterea 2 sloupy a stereo receivru.Přece jen mám 16m2 a bojím se jestli ta sestava 5+1 nebude brutální a toho zvuku tam bude hodně.
Možná s tím že mám u zdi málo místa by hrálo lépe s předním bassem https://www.l-e.cz/monitor-audio-bronze-5#92=5
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka