Nastavení internetu na Denon AVR 1713

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duff74 17. 2. 2019 14:22

Zdravím. Už jsem celkem rozchodil výše uvedený AVR, ale problém setrvává s nastavením netu.Vůbec ce mi nezobrazuje tabulka

IMG_20190217_135920.jpg 1.jpg

bez které net nenastavím. Internet přes ethernet kabel do AVR jde, je tam i platná IP, jen nezobrazuje MAC, tudíž se mi AVR nepřipojí. |Co se týče netu, tak prostě nemůžupřes menu cokoliv změnit.

Napadlo mě, že by mohl být zastaralý FW, ale vůbec mi nevypisuje jaká je aktuální verze. Je nějaký způsob, jak aktualizovat FW bez netu ( třeba přes USB)?, Příp. zjistit jaký FW tam vůbec je? Jsem amatér, tak budu vděčen za každou radu. Díky
duff74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 17. 2. 2019 14:44

Kdyz ten kabel pripojis do PC, tak internet funguje? Mas v routeru zapnuty DHCP nebo pridelujes adresy rucne?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 17. 2. 2019 14:54

Musíš mít nastavenou Gateway i DNS.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod duff74 17. 2. 2019 15:54

Viktor69: Ano internet funguje. Měl jsem tady kluka z Vianetu, který mi dodává net. Všechno je funkční až po AVR. Mimochodem kabel jsem odpojil od krabičky kde mám KODI a to normálně jede. Navíc pokud mám zapojený kabel do AVR, tak najde IP 192.168.1.12 a když ho odpojím, tak adresa zmízí. DHCP je zaplý na automatické přidělování adres.

jito: No dobře, ale bránu i DNS nastavuje DHCP server a ten je zapnutý. Navíc na ten router mi jede TV LG a ta čínská krabka s KODI. Jde mi o to, že v manuálu jsou v Network settings tabulky, které se mi nezobrazují.
duff74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcelcz1 17. 2. 2019 17:27

Spíše je podivné, že se nemáte dostupné to menu. Leda by se to povolovalo jinde. Já bych ještě vyzkoušel factory reset celého receiveru, jestli to není blokováno něčím jiným. Mám doma už druhý receiver od Denonu a zatím jsem takový problém neměl . Teoreticky by to mohla být i HW chyba toho ethernet portu receiveru.
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 17. 2. 2019 17:32

Taky bych zkusil reset receiveru. Pokud mas dobre nastaven DHCP, tak by to melo fungovat.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duff74 17. 2. 2019 17:50

Jestli máte na mysli reset: současné držení obou tlačítek source select a následné zapnutí Power, tak to je pasé. Nemá to na nic vliv.
Našel jsem stejný problém na nějakém AV fóru na Novém Zélandě (https://www.geekzone.co.nz/forums.asp?f ... cid=114587) a taky se přikláním k tomu, že se někdo hrabal v update a neproběhlo to korektně. Protože jsem si stáhl na flešku firmware a chtěl ho nainstali přes USB a nejde to.
duff74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcelcz1 17. 2. 2019 18:08

Tak v tom článku píšou, že někdo instaloval do receiveru firmware , který pro něj nebyl určen.Popisují i jak se to dá zjistit. Pak je otázka, jestli existuje nějaká možnost tam nahrát firmware určený pro Váš receiver. Buď je nějaká možnost na netu, ale většinou je to technicky náročnější , nebo se zkuste zeptat přímo v autorizovaném Denon servisu, jestli by to udělali, popř. za kolik.
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duff74 17. 2. 2019 18:51

marcelcz1:

Taky si to myslím. Stáhl jsem si z Denonu FW a podle jejich postupu chtěl udělat update FW přes flešku, ale zaseklo se to na tom, že update se odstartuje tlač. Dimmer ale nic se neděje. Port USB je aktivní, protože fleška svítí, ale přijde mi, že SW je odpojený.
Myslel jsem, ale že po nekorektním update FW se stane z AVR akorát lapač prachu, ale funguje prakticky vše, krom netu a USB. Je otázkou, zda jde nějakým způsobem nahrát korektní FW. Teď je v záložce firmware napsané version....a nic. Ale úplně bez FW by to nemělo fungovat ne?
duff74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 17. 2. 2019 19:11

Tak přiděl IP ručně a máš klid....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod marcelcz1 17. 2. 2019 19:26

A zkušel jsi to nechat déle? Možná to jen chvíli trvá, než se SW načte do receiveru. Možná zkusit pohledat starší verzi FW. Taky bych si myslel, že po neuspěšném FW upgrade se stane z čehokoliv cihla,ale asi neee.Je otázka stavby toho FW a třeba jednotlivých modulů uvnitř.
Zkus napsat nebo zavolat do nějakého autorizovaného DENON servisu a zeptat se na možnost přehrání FW.
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duff74 17. 2. 2019 19:33

jito:

Nemám ji kde zadat. Navíc ta IP je správná. Já prostě přes menu AVR nemám šanci cokoliv měnit.

-- 17. 2. 2019 20:41 --

marcelcz1

Je to možné, že načtení FW nějakou dobu trvá, ale ono se to načtení nespustí. Spouští se to přes tl. Dimmer (stmívač), které se musí držet min. 5s. Ale i když to držím třeba 20 s tak se nic neděje a na displeji svítí pořád: USB upgrade firmware. Přitom tl. Dimmer funguje jako stmívač, ale v tomto případě je to negativní. Osobně si myslím, že v nějaké specializované opravně by to možná šlo, třeba po odstranění krytu a přes nějaký spešl kabel .
duff74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcelcz1 17. 2. 2019 19:45

JJ to jsem přesně myslel.Zkušel jsem i jukat na pana googla, ale žáden takový návod jsem nenašel. Ale servis asi možná vědět bude, popř. někdo tady.
A máš ten firmware na tom USB podle návodu ? Někdy musí být v kořenu, někdy chtějí přesně adresář. Juknu na net

-- 17. 2. 2019 19:59 --

Našel jsem ještě tohle, tak zkus -
NETWORK RESET

Although not listed in the Owner's manual, a "Network reset" can be done using the below listed procedure on the 1613 and higher which will not only reset the network card but will also do a microprocessor reset in the process and return all settings to their factory defaults (so SAVE those config files from the 1713 and higher if not already done).

1 - Turn off the power using ON/STANDBY.
2 - Simultaneously press/hold the 1613: "Tuner Preset Ch +" and "Dimmer"; 1713 through 2313: "Zone 2 Source" and "Dimmer"; 3313: UP/DOWN arrow buttons on the front panel and then press the ON/STANDBY button on the front panel.
3 - Once the display starts flashing at intervals of about 1 second, release the two buttons (hold for at least 4-5 seconds).
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duff74 17. 2. 2019 20:32

marcelcz1

Já už ten Google znám nazpaměť :-).

Stahoval jsem to odsud a je tam i návod v pdfku.

https://firmware.denon.eu/index.php

Jer fakt, že tam píšou rozbalit ten zip na flešku, tak jsem to udělal standardním způsobem přes winrar a potom jsem to různě rozbaloval ze složek, až jsem tu poslední složku otevřel a zkopíroval na tu flešku. A pořád stejné :-(

-- 17. 2. 2019 21:42 --

Na ten tvůj Network reset jsem se díval a není mi jasné to tlačítko "zone 2 source". Jinak je to celkem pochopitelné.

Takové tlačítko tam není, snad výběr vstupů (ty dva úplně vlevo)

https://www.avhub.com.au/product-review ... iew-395751
duff74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcelcz1 17. 2. 2019 21:01

No to je fakt :-) Tak zkus ten návod pro 1613.
marcelcz1
Kolemjdoucí

Další stránka