Yamaha alebo Onkyo?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ac3ac3 18. 2. 2019 13:23

Zdravím, chcel by som poradiť ktorá značka je lepšia, chcem si kúpiť stereo zosilňovač buď Onkyo A-9130 info: https://www.eu.onkyo.com/en/products/a-9130-152935.html alebo Yamaha A-S 501 info: http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/hifi ... -s501.aspx , na mňa pôsobia podobnými kvalitami že by to mohla byť rovnaká trieda len iná značka. Tieto preto lebo majú aj optický SPDIF vstup aspoň si myslím že je to dôležité. Alebo sa ešte neviem rozhodnúť či je rozdiel v kvalitnom príjme medzi AVR a zosilňovačom. Ak by to bolo na rovnakej úrovni možno by som si radšej vybral AVR. Vďaka za všetky rady.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod satanas1 18. 2. 2019 14:31

Tam ide skôr o to čo požaduješ ty. Či ti stačí stereo alebo sa ti zídu aj funkcie ktoré má AVR. Ja mám AVR a vyhovuje mi že sa zapína naraz s TV a prenáša obraz a zvuk cez hdmi
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 2. 2019 14:39

V tomto pripade věrnější zvuk yamaha.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ac3ac3 18. 2. 2019 14:43

Tak momentálne mám AVR DENON X520BT ale nejako sa mi nezdá ten zvuk a chcel by som skúsiť či by z týchto vyššie menovaných niektorý nebol lepší. Mám iba stereo bedne a to by mi stačilo. Ale neodmietol by som ani AVR ak by to bolo porovnateľné so stereo zosíkom.

-- 18. 2. 2019 15:43 --

ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 18. 2. 2019 16:08

Jaké máš ty reprosoustavy?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 18. 2. 2019 16:24

ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 18. 2. 2019 17:04

Pěkné, ale to by si zasloužilo něco lepšího než výše uvedené modely. Podíval bych se po bazarech.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 2. 2019 17:13

Proti tomu tvému denon avr bude kazdy stereo zes. zvukově lepší.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vagi 18. 2. 2019 17:17

Šel bych asi taky cestou nějakého bazaru, např. https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 8-840a-v2/
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 20. 2. 2019 10:11

Tieto staršie mašinky sú určite kvalitné, o tom nepochybujem len mi u nich chýbajú digitálne vstupy a u tých nových mašiniek zasa nechcem prekročiť nejakú závratnú cenovú reláciu lebo si myslím že k nim patrí aj vybavenie miestnosti, príslušenstva a pod., radšej by som išiel modernou cestou primeranej úrovni k mojim možnostiam a schopnostiam. Ale díky za každé info.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2019 10:45

To se dá řešit DACem, nemusí být ani moc drahý, aspoň máš pak možnost ty komponenty měnit nezávisle na sobě.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 20. 2. 2019 11:23

Mohol by si to troška viac rozvinúť, je to pre mňa neznáma vec, prepáč.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2019 12:59

Převodník z Digitalu na analog, ten postovany CA má analogové vstupy, ty chces optiku. To je digitální signál, ale převod nemusí probíhat uvnitř zesilovače, nemusí mít integrovaný DAC ale můžeš úplně stejně dobře, nebo i daleko líp použít externí DAC, např. já používám SMSL Sanskrit 6th, ale takových krabiček je mraky, stačí si vybrat podle ceny a požadované kvality výstupu. Navíc ho můžeš v případě potřeby na další vstupy vymenit samostatně a nemusíš hned měnit celý zesilovač. Jinak zkus Google a tam najdeš spoustu odpovědi jak funguje a co je DAC stejně jako tady na foru.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 20. 2. 2019 14:01

Už som to pochopil, vďaka.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 21. 2. 2019 11:25

Ešte by som mal jednu dosť zásadnú otázku ktorá ovplyvní moje rozhodnutie, na HDD disku mám dosť muziky v rôznych formátoch DTS, DTSHD Dolby, DTS 5.1 a pod. ktorú si púšťam cez čínsku krabičku a KODI do AVR cez HDMI alebo koax s/pdif alebo optiku a z AVR do bední to posielam v stereo....otazka: ak sa rozhodnem napríklad pre Yamahu uvedenú vyššie, nebude mať nejaký problém v prekódovaní z napr. DTS 5.1 do stereo?

Pre upresnenie, pôjde to z krabičky z coax S/PDIF do zosíka do coax S/PDIF.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 2. 2019 11:56

O tohle se postará ta čínská krabička. Já to mám taky tak. Stereo DAC a stereo zesilovač, normálně pouštím třeba koncerty v 5.1, filmy a hraje to. Kolikrát mi přijde že líp než stereo :D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 21. 2. 2019 12:34

Supéééééér, tohto som sa najviac obával, to je výborná informácia. Vďaka.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 25. 2. 2019 20:39

vencaxxx: Dovolím sa Ta opýtať aký máš zosík? A ešte Ta poprosím, čo si myslíš o tomto zosíku Denon: https://www.denon.sk/sk/product/hifi/amplifier/pma50 veľmi sa mi páči dizajnovo, veľkosťou a vstupmi, žiadne nadbytočné cinche, v podstate ja mám iba tú china krabičku s optikou a to mi stačí na všetko. Pôsobí že má kvalitný D/A prevodník. Len neviem ako je na tom výkonovo či by utiahol tie moje bedne.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 2. 2019 21:02

Hele ohledně zesiku ti neporadím, sám jsem si tu nechával radit :D Ja mam předzesilovač a koncak od Regy, je to skoro 20 let starý kombo ale hraje jak vztekly :D Doporučil bych ti taky bazar, něco novějšího, ale ušetříš a dostaneš asi lepší kvalitu než od novyho stroje. Ale na to jsou tu jiní odborníci ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 25. 2. 2019 21:22

Rozumiem ale aj tak vďaka. Ak by niekto vedel poradiť poprosím ešte je aj takáto možnosť: https://www.denon.sk/sk/product/hifi/amplifier/pma60 alebo aj tento: https://www.denon.sk/sk/product/hifi/amplifier/pma800ne
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod axton 25. 2. 2019 22:25

Zdravím.
Pokud můžu, přidám nějaký drobný osobní poznatek.
Za sebe si myslím, že tvé repro si zaslouží mnohem lepší zesilovač,než tebou navrhované.
Bez předešlého poslechu být tebou,bych nic nekupoval. Spousta lidí už se takto spálila a pokud není možno zboží vrátit zpět, třeba ve 14 denní lhůtě při objednávce přes net, potom už člověk při prodeji onoho nevyhovujícího zboží dost prodělá.
Taky záleží jaký styl hudby posloucháš a jaký preferureš charakter zvuku.
Můj příklad je takový, že jsem právě hrál na zesilovači od Denon (starší,ale slušný kousek PMA 980R) a hodně mě baví poslouchat rockové kapely ze 70 a 80 let. Repro mám Dali Zensor7. Hrálo to pěkně, příjemně,ale chyběla tomu šťáva,drajv.
Před pár dny jsem koupil Yamaha a-s501 a oproti Denonu je poslech téže hudby úplně jiná kávička.
Má to švih, koule, rychlý řízný neagresivní zvuk, přesně podle mého gusta. A to i v režimu Direct,kdy to takto u Denonu nešlo poslouchat. Ten při Direct zněl jako bych dal přes repro deku.
To by samozřejmě nemusel být tvůj případ, jelikož nemusíš poslouchat uvedený žánr hudby, nemusíš požadovat mnou uvedený charakter zvuku a s tvými repro by to hrálo určitě jinak než s mými Dali. Ale všichni máme jiný sluch, jiné nároky a taky preferujeme něco jiného.
Tím proti značce Denon nic nemám(ostatně jej pořád mám doma),své příznivce měla, má a jistě i mít nadále bude,ale podíval bych se po jiném kousku a hlavně něčem lepším. Tvé repro si to zaslouží.
Vím,tímto jsem ti s výběrem nijak neporadil,ale udělej si pěkný výlet někam do studia a poslechni si pár zesilovačů různých značek a cenových relací a udělej si aspoň obrázek o tom co by ti mohlo zvukově vyhovovat.
A i když nic nekoupíš, budeš aspoň vědět, jaký charakter zvuku se ti líbí a třeba můžeš natrefit na nějaký skvělý kousek za pěkné peníze z druhé ruky.
Chce to čas a neuspěchat. Odměnou za to bude zvuk při kterém si budeš spokojeně užívat oblíbené skladby a třeba i ušetřená značná část finančních prostředků.
Přeji ti hodně štěstí při výběru.
Yamaha A-S501,Dali Zensor7
axton
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 25. 2. 2019 22:33

@axton: Trochu jsem brouzdal po cenach zesiku, takze az budes mit vybrano, hodne hledat !

Novy AVR Yamaha RX-A880:
usa-amazon - 20,300 kc
uk- amazon - 34.500 kc
de-amazon - 25.500 kc
cz prodejny - 29.000 kc

Nerikam zrovna nakupovat ve statech, ale rozdily jsou to slusny. (ale to je spis o me, ja to nevedel)
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod axton 25. 2. 2019 22:44

Souhlasím. Já bral tu Yamahu a-s501 z německého Amazonu a oproti nákupu u nás jsem ušetřil něco přes 4tis. Za tři dny byla doma tak spokojenost.
Yamaha A-S501,Dali Zensor7
axton
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 25. 2. 2019 22:46

S takovým cenovým rozdílem (až na tu Ameru, ale zase DPH, cena dopravy) bych se na to zahraničí vykašlal a zkusil ukecat někoho o cenu.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 25. 2. 2019 22:53

A co zaruka, vraceni a opravy ? Je to stejny tady i v Nemecku ?
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 05:33

axton píše:Zdravím.
Pokud můžu, přidám nějaký drobný osobní poznatek.

Zdravím, súhlasím s Tebou, na tú Yamahu som mal veľký zálusk, mal som ju vyhliadnutú na amazon.de, dokonca tam mám možnosť vybaviť 10% zľavu a aj štýľ hudby preferujem podobne ako Ty ale....tento víkend som mal možnosť zapožičania si model o stupienok nižší, nemali túto ale iba Yamaha A-S301, nebola zlá ale kúsok jej chýbal vo výškach nedosahovala...teda aspoň podľa mňa ale odborník nie som ani audiofil ale nebolo to ono a teraz sa bojím že ani táto 501 nebude dobrá, keby som vedel že tam bude o kus lepší rozdiel by som nezaváhal a zobral ju. To že nekupovať naslepo bez skúšky už viem. Inak na Denon som zanevretý, mal som BZ520 AVR (už je predaný) a slabota (na mojich bedniach) ale je to nízka trieda preto ma napadlo že táto novšia by mohla byť lepšia ale neviem či sa poučili. Je to celé asi fakt len o skúšaní. Vďaka za radu.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 09:56

Já to nechápu, nikdo se nechce dotknout Denona, aby snad nevypadal, že tomu nerozumí nebo co, ale spousta lidí potvrzuje, že zvukově je prostě denon propadák.
Charakteristiky jako klidný, jemný, kulatý a uhlazený zvuk jsou jen zástěrkou, že to prostě hraje blbě, zastřeně, mdle.
Tak už si to sakra přiznejme, že Denon je zdrojem špatného zvuku a pokud si ho někdo koupí bez důkladného poslechu, tak ať si pak nestěžuje, že jsme ho nevarovali.
Jasně, existují i nějaké výjímky uživatelů, kterým takový zvuk vyhovuje, ale evidentně jich moc není.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:07

Veru tak, vsetky Denony su zdrojom spatneho zvuku, nekupovat. Tombas to konecne rozluskol a sme mu za to vsetci vdacni. Takze ked vylucime Denon, nemozeme sa pri nakupe spalit. Howgh.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 10:16

Tak třeba axton to taky potvrzuje: "Můj příklad je takový, že jsem právě hrál na zesilovači od Denon (starší,ale slušný kousek PMA 980R) a hodně mě baví poslouchat rockové kapely ze 70 a 80 let. Repro mám Dali Zensor7. Hrálo to pěkně, příjemně,ale chyběla tomu šťáva,drajv.
Před pár dny jsem koupil Yamaha a-s501 a oproti Denonu je poslech téže hudby úplně jiná kávička."
Jenom to prostě nikdo nechce otevřeně říct. Já se toho nebojím, klidně mě ukamenujte.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:39

Ja som rad, ze sa nasiel niekto, kto nam to otvorene povedal. Akurat trochu nemam rad tieto "vseobjimajuce" subjektivne pravdy.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 10:40

Tak ja už ten novší Denon ani nejdem skúšať :-)

Rozšíril som si obzor o tento Pioneer https://www.basys.sk/sweet-home/hifi-st ... 0da-k.html čo poviete?
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:42

Dobre robis, bola by to s najvacsou pravdepodobnostou strata casu.
Philips 55OLED803
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 10:46

anton12345 píše:Ja som rad, ze sa nasiel niekto, kto nam to otvorene povedal. Akurat trochu nemam rad tieto "vseobjimajuce" subjektivne pravdy.

A já s tebou souhlasím, proto jsem psal, že pokud si to někdo koupí bez předchozího poslechu, ať si pak nestěžuje. ;-)
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:48

Na tom zos. Pioneer by ma zaujimalo, nakolko bude rozdielny od Onkyo, pretoze po kupe Pioneeru Onkyom sa napr. AVR zacinaju dost "podobat".
Philips 55OLED803
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 10:50

ac3ac3 píše:Tak ja už ten novší Denon ani nejdem skúšať :-)

Rozšíril som si obzor o tento Pioneer https://www.basys.sk/sweet-home/hifi-st ... 0da-k.html čo poviete?

Naopak, běž si ten Denon vyzkoušet a velice pečlivě poslechnout, já bych byl nesmírně rád, kdyby u těch nových "digitálů" došlo k nějakému zvukovému posunu, jako že by opravdu mohlo, ve srovnání s těmi AB-čkovými zesilovači.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 11:04

anton12345 píše:Na tom zos. Pioneer by ma zaujimalo, nakolko bude rozdielny od Onkyo, pretoze po kupe Pioneeru Onkyom sa napr. AVR zacinaju dost "podobat".

Možno je to ešte stará škola z roku 2014-15, kedy ich Onkyo kúpili?
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 11:06

Já s @tombas defakto souhlasím. U mě tedy může být problém i akustika, ale asi částečně. Protože pokud takto mdle hrají i mé starší BW, tak nevím. Co mi ovšem tomu naprosto neodpovídá, jsou reakce uživatelů na netu, včetně řady recenzí, to není jen recenze na what-hifi. Naopak jsem v rozpacích z recenzí Yamahy, kde tomu vytýkají rozpadlý timing, apod.

Nakonec je to u mě tak, že ně nějaké recenze kašlu - prostě chci slyšet, vidět, zvítězit. Nechci měsíc něco štelovat a chlácholit se tím, jak je Audyssey korekce vlivu místností o 100 světelných let před Yamahou, když mi to nakonec je k ničemu :-)

Ještě pošteluju křivky v Audyssey zakoupené aplikaci a pokud to nepomůže, udělám 2 věci - necham si naposílat nějaké repro, se kterými Denon údajně hraje obstojně, no a pak si zajdu s repro co mám, poslechnout Yamahu - je docela možné, že mi lépe bude sedět zvuk klidně i na papírově slabším Yamaha stroji, prostě už jen charakteristikou projevu.

Jinak nevím, zda to brát naprosto univerzálně skrze celou řadu Denonu? Protože tady se občas zmiňuji mašiny za 5-7 tisíc, za 20 tisíc, ale i dražší, ditto pro další značky. Nebo @tombas je Tvá zkušenost s Denonem, že se ta charakteristika nese i do těch vyšších řad AVR či zesilovačů? Díky ....
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 26. 2. 2019 11:25

Nemichat hrusky s okurkama. Avr od denonu primárne na ozvuceni filmů nejsou podle zkusenosti vetsiny uzivatelů spatné,zvlast,kdyz se spárují s vhodnými repro. Nicméně u sterea vidím až nepochopitelné bazirovaní na profláknutých znackach typu denon,onkyo,yamaha,marantz a pioneer. V te nejlevnejsi podobě se to da pochopit,ale v cenovkách 25-40k jsou jiné stroje uplne nekde jinde. Napr. zesilovac creek evolution 50A s prehledem zabíjí zvukove konkurenci i o neco dražší. Poslouchal jsem mnohokrát. V teto cenové bych do denonů a yamah rozhodne nesel.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod satanas1 26. 2. 2019 12:31

Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 12:34

Já mám na mysli primárně stereo zesilovače, i když podobný charakter je zřejmý i u AVR - viz. viewtopic.php?f=1709&t=1296321
ale podobných témat už tady bylo více.
Pokud jde o testy a recenze, tak osobně nevěřím skoro ničemu, komerčním médiím jen popis produktu a fotky a spíše dám na zkušenosti majitelů ať už na fórech nebo třeba na Amazonu, ale zase s notnou dávkou tolerance.
Ale jak jsem psal, s větším rozšířením zesilovačů ve třídě D by mohlo dojít k určitém posunu ve zvuku a já s tím mám osobně dobré zkušenosti i u levných zesilovačů.

-- 26. 2. 2019 12:35 --

satanas1 píše:Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.

A kde čteš, že by se Bazi navážel do AVR od Yamahy?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod satanas1 26. 2. 2019 12:44

Ja nerozlišujem medzi nimi, používam AVR aj na stereo, nebudem si predsa kupovať ďalší stereo ked som spokojný a prepínať ich
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 13:17

Asi jsi vůbec nepochopil, o co v předchozí diskusi jde.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 2. 2019 13:24

satanas1 píše:mám AVR Yamaha a je top.

Velmi odvážné a zavádějící tvrzení.
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 13:29

Hele, dotaz trochu bokem, i když nepřímo související - mám možnost si jít ještě poslechnout jiné repro - Wharfedale Diamond a Mission QX2 a vzít k tomu současného Denona. Je možné, že si třeba s něčím jiným více sednou, nebo tam bude pořád ten zastřený rukopis Denonu?
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 13:41

Charakterem by ty Mission mohly s Denonem docela dobře souznít, ale jsou to malé repro do menších místností.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 13:56

ac3ac3 píše:
anton12345 píše:Na tom zos. Pioneer by ma zaujimalo, nakolko bude rozdielny od Onkyo, pretoze po kupe Pioneeru Onkyom sa napr. AVR zacinaju dost "podobat".

Možno je to ešte stará škola z roku 2014-15, kedy ich Onkyo kúpili?

Tak som si to vygúglil, v r. 2015 a tento zosík je z roku 2015 takže ešte by to mohol byť Pioneer teoreticky.

-- 26. 2. 2019 14:59 --

Mne sa na tom zosíku https://www.basys.sk/sweet-home/hifi-st ... 0da-k.html páči ten D/A prevodník, mohol by byť kvalitný čo poviete lebo všetko si púšťam iba z china krabičky cez S/PDIF.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 14:50

Ten Pioneer má velice dobrý DAC ESS SABRE32. Zvukově povedené jsou nižší modely A-30 a A-40, takže tahle padesátka bude OK.
Ale doporučuji poslechnout.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 15:02

Najhoršie že nemám možnosť ako si to vypočuť a strašne ma to láka kúpť to. Ak by sa to zvukovo približovalo yamahe tak by som bol rád. Natrafil som na inom fóre na majiteľa tých istých bední ako mám aj ja a on má Pioneer ale AVR vyššiu triedu a veľmi je spokojný. Mohol by to byť podobný zvuk AVR a zosík, nie? Iba čo ma odrádza je že je to z roku 2015, nie je to už zastaralé?
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 15:26

Zastaralé to určitě není, mnohé stereo zesilovače stejně konstrukčně vycházejí z obvodového řešení 80-90 let minulého století, Pioneer nevyjímaje. Ale to není chyba. Implementovány jsou akorát nové digitální technologie, převodníky, nebo třeba procesorem řízené ochranné funkce a přepínače apod.
Na samotné výkonové části se toho moc nezměnilo.
Samozřejmě to platí pro klasické zesilovače s transformátorem, ne pro ty D classe.
Když ho vezmeš z e-shopu, tak máš 14 dní na vyzkoušení, to by mělo stačit.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 26. 2. 2019 15:49

satanas1 píše:Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.

Jak píše tombas,o avr yamaha jsem nenapsal ani písmenko. Mluvil jsem o stereu v cenovce 25-40k v tom smyslu,ze tady vévodí uz jine znacky nez ta známá japonská pětka. Navíc jsem reagoval na pekrovo poslední souvětí.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 16:16

Já už možná začínám rozumět tomu, proč řada lidí může preferovat Denon - vybavenost. X3500 seženeš za 18 tis. Kč, zrhruba stejně vybavené AVR od Yamahy je až 1080, která stojí 38 litrů. Třeba A680 za stejné peníze neumí (alespoň dle specs) HDMI pass-thru, což využívám často, že se dá koukat na telku, aniž je AVR zapnuté. To má až verze A880, která stojí cca 28 tis. Kč. Pokud bys chtěl HDMI výstup do druhé zóny (což ženu napadla telka v ložnici), tak u Yamahy připlatíš další desítku .... samozřejmě je otázkou, kdo by tahal do více místností kvalitní kabely, to raději koupím druhé a levnější AVR :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 26. 2. 2019 20:31

pekr77 píše:Hele, dotaz trochu bokem, i když nepřímo související - mám možnost si jít ještě poslechnout jiné repro - Wharfedale Diamond a Mission QX2 a vzít k tomu současného Denona. Je možné, že si třeba s něčím jiným více sednou, nebo tam bude pořád ten zastřený rukopis Denonu?

A co mas za bedny? Treba Dali Zensor k receiveru Denon sednou urcite lip nez neutralni Dynaudia, zvuk je zivejsi.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 21:24

Mám Dali Oberon 3.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 26. 2. 2019 21:34

@tombas: souhlas a ano, ten chip je tam super, jenom je to sestnactka, resp ES9016. ta 32 je tam kvuli oznaceni 32bitu. Nicmene vynikajici pro chip. :)

@pekr77: kdesi jsi psal, ze jsi uvazoval o kef q350. uz jsi je na necem slysel ? Je jasne, ze znacky si mohou vzajemne "nesednout" , ale - jak jsi se me ptal - me se treba denon s focal a i s paradigm bednama (sloupy a ve stereu) libil.

oprava:
Tak ne, moje chyba a spatna informace o tech kefech. Ale stejne, jak tak projizdim vlakna, malo - nebo vubec - se hovori o ceskych xavianech a hlavne o kefech v kombinaci s cimkoliv. Nemate nekdo zkusenost ?
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 28. 2. 2019 10:04

Páni, nemohli by ste napísať nejaké názory čo si o tomto stereo zosíku myslíte, tu je trocha viac údajov ako na našich stránkach:
https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/products/50da.
Viem že počúvať to budem ja ale nemám s nimi žiadne skúsenosti, ako značka je známa len mi to pripadá akoby to bola zanikajúca značka z krajiny vychádzajúceho slnka, u nás malá podpora, málo predajcov, málo sa o nej diskutuje. Myslíte že by mohol byť dobrý kandidát na moje bedne alebo odporučíte ísť ešte do vyššej rady? Alebo si vybrať inú.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 2. 2019 13:27

https://avmania.e15.cz/pioneer-a-50da-i ... zdeho-test

Dulezite je,ze oproti yamaze nebude neutralni,spise jemny,klidny. Zkrátka takový univerzál. Takze si to musis porovnat s žánrem hudby,ktery posloucháš. Onkyo je oproti tomu zivejsi,dravejsi,dynamictejsi. Ale vedle na fóru si majitelé pincka chválí,prý krásný čistý zvuk. Jenze ve stejne kategorii zase neporovnavali s jinými.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 2. 2019 13:45

Ja zas nedam dopustit na creek 50A evolution. Kdyz nechci zaplatit za nový 25k(mimochodem to je s ohledem na kvalitu zadarmiko),je snad jeste na bazaru kolem 15k ve stavu nového.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 1. 3. 2019 08:02

tombas píše:Já bych za ty prachy koupil starší zesilovač:
https://www.hifiroom.cz/hifi-bazar/zesi ... 19971.html

Doporučuji přečíst článek o zesilovači advance acoustics x i60
sice to je nižší model,ale věřím, že ,,kvalita " bude na podobné úrovni. :-D

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=86536
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 3. 2019 09:26

O tomhle jsem nevěděl, díky za upozornění. AA škrtám ze seznamu potenciálně doporučeníhodných výrobců.
Na druhou stranu si nedělám iluze, že spousta rádoby anglických, francouzských a dalších výrobců nevyrábí své komponenty podobným způsobem v Číně.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 1. 3. 2019 11:22

Přesně, proto mám jedině vintage zesilovače.Tam ta kvalita ještě je.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 3. 2019 12:48

No jo, ale to se taky nedá tvrdit úplně paušálně. Něco bylo hodně dobré, něco průměrné a hlavně spousta vintage kousků už se dnes bez servisu neobejde.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 1. 3. 2019 13:00

Jasně ,ale pokud si vytipuješ ty osvědčený kousky, tak tam to provedení kvalita a super zvuk je .A relativně za pár korun.Rozhodně jsou ty vintage kousky poctivě vyrobený.Tehdy se ještě nešetřilo jako dnes.Ten Advance acoustics to je fakt katastrofa a podobně se takto vyrábí spousty dalšího v té ceně do 15 tisíc.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 12. 3. 2019 11:02

vencaxxx píše:O tohle se postará ta čínská krabička. Já to mám taky tak. Stereo DAC a stereo zesilovač, normálně pouštím třeba koncerty v 5.1, filmy a hraje to. Kolikrát mi přijde že líp než stereo :D

Prosím Ťa, nevieš náhodou ako je to presne, totiž som dostal info že čínske krabičky robia dobrý downmix z viackanálov do sterea cez HDMI aj cez S/PDIF ale konkrétne cez S/PDIF vraj nedokážu cez downmix pretlačiť aj dolný basový kanál LFE, nemáš s tým skúsenosť?
ac3ac3
Junior