Yamaha alebo Onkyo?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 2. 2019 11:56

O tohle se postará ta čínská krabička. Já to mám taky tak. Stereo DAC a stereo zesilovač, normálně pouštím třeba koncerty v 5.1, filmy a hraje to. Kolikrát mi přijde že líp než stereo :D
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 21. 2. 2019 12:34

Supéééééér, tohto som sa najviac obával, to je výborná informácia. Vďaka.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 25. 2. 2019 20:39

vencaxxx: Dovolím sa Ta opýtať aký máš zosík? A ešte Ta poprosím, čo si myslíš o tomto zosíku Denon: https://www.denon.sk/sk/product/hifi/amplifier/pma50 veľmi sa mi páči dizajnovo, veľkosťou a vstupmi, žiadne nadbytočné cinche, v podstate ja mám iba tú china krabičku s optikou a to mi stačí na všetko. Pôsobí že má kvalitný D/A prevodník. Len neviem ako je na tom výkonovo či by utiahol tie moje bedne.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 2. 2019 21:02

Hele ohledně zesiku ti neporadím, sám jsem si tu nechával radit :D Ja mam předzesilovač a koncak od Regy, je to skoro 20 let starý kombo ale hraje jak vztekly :D Doporučil bych ti taky bazar, něco novějšího, ale ušetříš a dostaneš asi lepší kvalitu než od novyho stroje. Ale na to jsou tu jiní odborníci ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 25. 2. 2019 21:22

Rozumiem ale aj tak vďaka. Ak by niekto vedel poradiť poprosím ešte je aj takáto možnosť: https://www.denon.sk/sk/product/hifi/amplifier/pma60 alebo aj tento: https://www.denon.sk/sk/product/hifi/amplifier/pma800ne
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod axton 25. 2. 2019 22:25

Zdravím.
Pokud můžu, přidám nějaký drobný osobní poznatek.
Za sebe si myslím, že tvé repro si zaslouží mnohem lepší zesilovač,než tebou navrhované.
Bez předešlého poslechu být tebou,bych nic nekupoval. Spousta lidí už se takto spálila a pokud není možno zboží vrátit zpět, třeba ve 14 denní lhůtě při objednávce přes net, potom už člověk při prodeji onoho nevyhovujícího zboží dost prodělá.
Taky záleží jaký styl hudby posloucháš a jaký preferureš charakter zvuku.
Můj příklad je takový, že jsem právě hrál na zesilovači od Denon (starší,ale slušný kousek PMA 980R) a hodně mě baví poslouchat rockové kapely ze 70 a 80 let. Repro mám Dali Zensor7. Hrálo to pěkně, příjemně,ale chyběla tomu šťáva,drajv.
Před pár dny jsem koupil Yamaha a-s501 a oproti Denonu je poslech téže hudby úplně jiná kávička.
Má to švih, koule, rychlý řízný neagresivní zvuk, přesně podle mého gusta. A to i v režimu Direct,kdy to takto u Denonu nešlo poslouchat. Ten při Direct zněl jako bych dal přes repro deku.
To by samozřejmě nemusel být tvůj případ, jelikož nemusíš poslouchat uvedený žánr hudby, nemusíš požadovat mnou uvedený charakter zvuku a s tvými repro by to hrálo určitě jinak než s mými Dali. Ale všichni máme jiný sluch, jiné nároky a taky preferujeme něco jiného.
Tím proti značce Denon nic nemám(ostatně jej pořád mám doma),své příznivce měla, má a jistě i mít nadále bude,ale podíval bych se po jiném kousku a hlavně něčem lepším. Tvé repro si to zaslouží.
Vím,tímto jsem ti s výběrem nijak neporadil,ale udělej si pěkný výlet někam do studia a poslechni si pár zesilovačů různých značek a cenových relací a udělej si aspoň obrázek o tom co by ti mohlo zvukově vyhovovat.
A i když nic nekoupíš, budeš aspoň vědět, jaký charakter zvuku se ti líbí a třeba můžeš natrefit na nějaký skvělý kousek za pěkné peníze z druhé ruky.
Chce to čas a neuspěchat. Odměnou za to bude zvuk při kterém si budeš spokojeně užívat oblíbené skladby a třeba i ušetřená značná část finančních prostředků.
Přeji ti hodně štěstí při výběru.
Yamaha A-S501,Dali Zensor7
axton
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 25. 2. 2019 22:33

@axton: Trochu jsem brouzdal po cenach zesiku, takze az budes mit vybrano, hodne hledat !

Novy AVR Yamaha RX-A880:
usa-amazon - 20,300 kc
uk- amazon - 34.500 kc
de-amazon - 25.500 kc
cz prodejny - 29.000 kc

Nerikam zrovna nakupovat ve statech, ale rozdily jsou to slusny. (ale to je spis o me, ja to nevedel)
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod axton 25. 2. 2019 22:44

Souhlasím. Já bral tu Yamahu a-s501 z německého Amazonu a oproti nákupu u nás jsem ušetřil něco přes 4tis. Za tři dny byla doma tak spokojenost.
Yamaha A-S501,Dali Zensor7
axton
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 25. 2. 2019 22:46

S takovým cenovým rozdílem (až na tu Ameru, ale zase DPH, cena dopravy) bych se na to zahraničí vykašlal a zkusil ukecat někoho o cenu.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 25. 2. 2019 22:53

A co zaruka, vraceni a opravy ? Je to stejny tady i v Nemecku ?
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 05:33

axton píše:Zdravím.
Pokud můžu, přidám nějaký drobný osobní poznatek.

Zdravím, súhlasím s Tebou, na tú Yamahu som mal veľký zálusk, mal som ju vyhliadnutú na amazon.de, dokonca tam mám možnosť vybaviť 10% zľavu a aj štýľ hudby preferujem podobne ako Ty ale....tento víkend som mal možnosť zapožičania si model o stupienok nižší, nemali túto ale iba Yamaha A-S301, nebola zlá ale kúsok jej chýbal vo výškach nedosahovala...teda aspoň podľa mňa ale odborník nie som ani audiofil ale nebolo to ono a teraz sa bojím že ani táto 501 nebude dobrá, keby som vedel že tam bude o kus lepší rozdiel by som nezaváhal a zobral ju. To že nekupovať naslepo bez skúšky už viem. Inak na Denon som zanevretý, mal som BZ520 AVR (už je predaný) a slabota (na mojich bedniach) ale je to nízka trieda preto ma napadlo že táto novšia by mohla byť lepšia ale neviem či sa poučili. Je to celé asi fakt len o skúšaní. Vďaka za radu.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 09:56

Já to nechápu, nikdo se nechce dotknout Denona, aby snad nevypadal, že tomu nerozumí nebo co, ale spousta lidí potvrzuje, že zvukově je prostě denon propadák.
Charakteristiky jako klidný, jemný, kulatý a uhlazený zvuk jsou jen zástěrkou, že to prostě hraje blbě, zastřeně, mdle.
Tak už si to sakra přiznejme, že Denon je zdrojem špatného zvuku a pokud si ho někdo koupí bez důkladného poslechu, tak ať si pak nestěžuje, že jsme ho nevarovali.
Jasně, existují i nějaké výjímky uživatelů, kterým takový zvuk vyhovuje, ale evidentně jich moc není.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:07

Veru tak, vsetky Denony su zdrojom spatneho zvuku, nekupovat. Tombas to konecne rozluskol a sme mu za to vsetci vdacni. Takze ked vylucime Denon, nemozeme sa pri nakupe spalit. Howgh.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 10:16

Tak třeba axton to taky potvrzuje: "Můj příklad je takový, že jsem právě hrál na zesilovači od Denon (starší,ale slušný kousek PMA 980R) a hodně mě baví poslouchat rockové kapely ze 70 a 80 let. Repro mám Dali Zensor7. Hrálo to pěkně, příjemně,ale chyběla tomu šťáva,drajv.
Před pár dny jsem koupil Yamaha a-s501 a oproti Denonu je poslech téže hudby úplně jiná kávička."
Jenom to prostě nikdo nechce otevřeně říct. Já se toho nebojím, klidně mě ukamenujte.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:39

Ja som rad, ze sa nasiel niekto, kto nam to otvorene povedal. Akurat trochu nemam rad tieto "vseobjimajuce" subjektivne pravdy.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka