Yamaha alebo Onkyo?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 10:40

Tak ja už ten novší Denon ani nejdem skúšať :-)

Rozšíril som si obzor o tento Pioneer https://www.basys.sk/sweet-home/hifi-st ... 0da-k.html čo poviete?
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:42

Dobre robis, bola by to s najvacsou pravdepodobnostou strata casu.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 10:46

anton12345 píše:Ja som rad, ze sa nasiel niekto, kto nam to otvorene povedal. Akurat trochu nemam rad tieto "vseobjimajuce" subjektivne pravdy.

A já s tebou souhlasím, proto jsem psal, že pokud si to někdo koupí bez předchozího poslechu, ať si pak nestěžuje. ;-)
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 2. 2019 10:48

Na tom zos. Pioneer by ma zaujimalo, nakolko bude rozdielny od Onkyo, pretoze po kupe Pioneeru Onkyom sa napr. AVR zacinaju dost "podobat".
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 10:50

ac3ac3 píše:Tak ja už ten novší Denon ani nejdem skúšať :-)

Rozšíril som si obzor o tento Pioneer https://www.basys.sk/sweet-home/hifi-st ... 0da-k.html čo poviete?

Naopak, běž si ten Denon vyzkoušet a velice pečlivě poslechnout, já bych byl nesmírně rád, kdyby u těch nových "digitálů" došlo k nějakému zvukovému posunu, jako že by opravdu mohlo, ve srovnání s těmi AB-čkovými zesilovači.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 11:04

anton12345 píše:Na tom zos. Pioneer by ma zaujimalo, nakolko bude rozdielny od Onkyo, pretoze po kupe Pioneeru Onkyom sa napr. AVR zacinaju dost "podobat".

Možno je to ešte stará škola z roku 2014-15, kedy ich Onkyo kúpili?
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 11:06

Já s @tombas defakto souhlasím. U mě tedy může být problém i akustika, ale asi částečně. Protože pokud takto mdle hrají i mé starší BW, tak nevím. Co mi ovšem tomu naprosto neodpovídá, jsou reakce uživatelů na netu, včetně řady recenzí, to není jen recenze na what-hifi. Naopak jsem v rozpacích z recenzí Yamahy, kde tomu vytýkají rozpadlý timing, apod.

Nakonec je to u mě tak, že ně nějaké recenze kašlu - prostě chci slyšet, vidět, zvítězit. Nechci měsíc něco štelovat a chlácholit se tím, jak je Audyssey korekce vlivu místností o 100 světelných let před Yamahou, když mi to nakonec je k ničemu :-)

Ještě pošteluju křivky v Audyssey zakoupené aplikaci a pokud to nepomůže, udělám 2 věci - necham si naposílat nějaké repro, se kterými Denon údajně hraje obstojně, no a pak si zajdu s repro co mám, poslechnout Yamahu - je docela možné, že mi lépe bude sedět zvuk klidně i na papírově slabším Yamaha stroji, prostě už jen charakteristikou projevu.

Jinak nevím, zda to brát naprosto univerzálně skrze celou řadu Denonu? Protože tady se občas zmiňuji mašiny za 5-7 tisíc, za 20 tisíc, ale i dražší, ditto pro další značky. Nebo @tombas je Tvá zkušenost s Denonem, že se ta charakteristika nese i do těch vyšších řad AVR či zesilovačů? Díky ....
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 26. 2. 2019 11:25

Nemichat hrusky s okurkama. Avr od denonu primárne na ozvuceni filmů nejsou podle zkusenosti vetsiny uzivatelů spatné,zvlast,kdyz se spárují s vhodnými repro. Nicméně u sterea vidím až nepochopitelné bazirovaní na profláknutých znackach typu denon,onkyo,yamaha,marantz a pioneer. V te nejlevnejsi podobě se to da pochopit,ale v cenovkách 25-40k jsou jiné stroje uplne nekde jinde. Napr. zesilovac creek evolution 50A s prehledem zabíjí zvukove konkurenci i o neco dražší. Poslouchal jsem mnohokrát. V teto cenové bych do denonů a yamah rozhodne nesel.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod satanas1 26. 2. 2019 12:31

Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 12:34

Já mám na mysli primárně stereo zesilovače, i když podobný charakter je zřejmý i u AVR - viz. viewtopic.php?f=1709&t=1296321
ale podobných témat už tady bylo více.
Pokud jde o testy a recenze, tak osobně nevěřím skoro ničemu, komerčním médiím jen popis produktu a fotky a spíše dám na zkušenosti majitelů ať už na fórech nebo třeba na Amazonu, ale zase s notnou dávkou tolerance.
Ale jak jsem psal, s větším rozšířením zesilovačů ve třídě D by mohlo dojít k určitém posunu ve zvuku a já s tím mám osobně dobré zkušenosti i u levných zesilovačů.

-- 26. 2. 2019 12:35 --

satanas1 píše:Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.

A kde čteš, že by se Bazi navážel do AVR od Yamahy?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod satanas1 26. 2. 2019 12:44

Ja nerozlišujem medzi nimi, používam AVR aj na stereo, nebudem si predsa kupovať ďalší stereo ked som spokojný a prepínať ich
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 13:17

Asi jsi vůbec nepochopil, o co v předchozí diskusi jde.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 2. 2019 13:24

satanas1 píše:mám AVR Yamaha a je top.

Velmi odvážné a zavádějící tvrzení.
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 13:29

Hele, dotaz trochu bokem, i když nepřímo související - mám možnost si jít ještě poslechnout jiné repro - Wharfedale Diamond a Mission QX2 a vzít k tomu současného Denona. Je možné, že si třeba s něčím jiným více sednou, nebo tam bude pořád ten zastřený rukopis Denonu?
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 13:41

Charakterem by ty Mission mohly s Denonem docela dobře souznít, ale jsou to malé repro do menších místností.
tombas
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka