Yamaha alebo Onkyo?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 13:56

ac3ac3 píše:
anton12345 píše:Na tom zos. Pioneer by ma zaujimalo, nakolko bude rozdielny od Onkyo, pretoze po kupe Pioneeru Onkyom sa napr. AVR zacinaju dost "podobat".

Možno je to ešte stará škola z roku 2014-15, kedy ich Onkyo kúpili?

Tak som si to vygúglil, v r. 2015 a tento zosík je z roku 2015 takže ešte by to mohol byť Pioneer teoreticky.

-- 26. 2. 2019 14:59 --

Mne sa na tom zosíku https://www.basys.sk/sweet-home/hifi-st ... 0da-k.html páči ten D/A prevodník, mohol by byť kvalitný čo poviete lebo všetko si púšťam iba z china krabičky cez S/PDIF.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 14:50

Ten Pioneer má velice dobrý DAC ESS SABRE32. Zvukově povedené jsou nižší modely A-30 a A-40, takže tahle padesátka bude OK.
Ale doporučuji poslechnout.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ac3ac3 26. 2. 2019 15:02

Najhoršie že nemám možnosť ako si to vypočuť a strašne ma to láka kúpť to. Ak by sa to zvukovo približovalo yamahe tak by som bol rád. Natrafil som na inom fóre na majiteľa tých istých bední ako mám aj ja a on má Pioneer ale AVR vyššiu triedu a veľmi je spokojný. Mohol by to byť podobný zvuk AVR a zosík, nie? Iba čo ma odrádza je že je to z roku 2015, nie je to už zastaralé?
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 2. 2019 15:26

Zastaralé to určitě není, mnohé stereo zesilovače stejně konstrukčně vycházejí z obvodového řešení 80-90 let minulého století, Pioneer nevyjímaje. Ale to není chyba. Implementovány jsou akorát nové digitální technologie, převodníky, nebo třeba procesorem řízené ochranné funkce a přepínače apod.
Na samotné výkonové části se toho moc nezměnilo.
Samozřejmě to platí pro klasické zesilovače s transformátorem, ne pro ty D classe.
Když ho vezmeš z e-shopu, tak máš 14 dní na vyzkoušení, to by mělo stačit.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 26. 2. 2019 15:49

satanas1 píše:Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.

Jak píše tombas,o avr yamaha jsem nenapsal ani písmenko. Mluvil jsem o stereu v cenovce 25-40k v tom smyslu,ze tady vévodí uz jine znacky nez ta známá japonská pětka. Navíc jsem reagoval na pekrovo poslední souvětí.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 16:16

satanas1 píše:Nesúhlas, mám AVR Yamaha a je top. Nech si nejaký Bazi píše čo chce.

Já už možná začínám rozumět tomu, proč řada lidí může preferovat Denon - vybavenost. X3500 seženeš za 18 tis. Kč, zrhruba stejně vybavené AVR od Yamahy je až 1080, která stojí 38 litrů. Třeba A680 za stejné peníze neumí (alespoň dle specs) HDMI pass-thru, což využívám často, že se dá koukat na telku, aniž je AVR zapnuté. To má až verze A880, která stojí cca 28 tis. Kč. Pokud bys chtěl HDMI výstup do druhé zóny (což ženu napadla telka v ložnici), tak u Yamahy připlatíš další desítku .... samozřejmě je otázkou, kdo by tahal do více místností kvalitní kabely, to raději koupím druhé a levnější AVR :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 26. 2. 2019 20:31

pekr77 píše:Hele, dotaz trochu bokem, i když nepřímo související - mám možnost si jít ještě poslechnout jiné repro - Wharfedale Diamond a Mission QX2 a vzít k tomu současného Denona. Je možné, že si třeba s něčím jiným více sednou, nebo tam bude pořád ten zastřený rukopis Denonu?

A co mas za bedny? Treba Dali Zensor k receiveru Denon sednou urcite lip nez neutralni Dynaudia, zvuk je zivejsi.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 2. 2019 21:24

Mám Dali Oberon 3.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 26. 2. 2019 21:34

@tombas: souhlas a ano, ten chip je tam super, jenom je to sestnactka, resp ES9016. ta 32 je tam kvuli oznaceni 32bitu. Nicmene vynikajici pro chip. :)

@pekr77: kdesi jsi psal, ze jsi uvazoval o kef q350. uz jsi je na necem slysel ? Je jasne, ze znacky si mohou vzajemne "nesednout" , ale - jak jsi se me ptal - me se treba denon s focal a i s paradigm bednama (sloupy a ve stereu) libil.

oprava:
Tak ne, moje chyba a spatna informace o tech kefech. Ale stejne, jak tak projizdim vlakna, malo - nebo vubec - se hovori o ceskych xavianech a hlavne o kefech v kombinaci s cimkoliv. Nemate nekdo zkusenost ?
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod ac3ac3 28. 2. 2019 10:04

Páni, nemohli by ste napísať nejaké názory čo si o tomto stereo zosíku myslíte, tu je trocha viac údajov ako na našich stránkach:
https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/products/50da.
Viem že počúvať to budem ja ale nemám s nimi žiadne skúsenosti, ako značka je známa len mi to pripadá akoby to bola zanikajúca značka z krajiny vychádzajúceho slnka, u nás malá podpora, málo predajcov, málo sa o nej diskutuje. Myslíte že by mohol byť dobrý kandidát na moje bedne alebo odporučíte ísť ešte do vyššej rady? Alebo si vybrať inú.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 2. 2019 13:27

https://avmania.e15.cz/pioneer-a-50da-i ... zdeho-test

Dulezite je,ze oproti yamaze nebude neutralni,spise jemny,klidny. Zkrátka takový univerzál. Takze si to musis porovnat s žánrem hudby,ktery posloucháš. Onkyo je oproti tomu zivejsi,dravejsi,dynamictejsi. Ale vedle na fóru si majitelé pincka chválí,prý krásný čistý zvuk. Jenze ve stejne kategorii zase neporovnavali s jinými.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 2. 2019 13:45

Ja zas nedam dopustit na creek 50A evolution. Kdyz nechci zaplatit za nový 25k(mimochodem to je s ohledem na kvalitu zadarmiko),je snad jeste na bazaru kolem 15k ve stavu nového.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 1. 3. 2019 08:02

tombas píše:Já bych za ty prachy koupil starší zesilovač:
https://www.hifiroom.cz/hifi-bazar/zesi ... 19971.html

Doporučuji přečíst článek o zesilovači advance acoustics x i60
sice to je nižší model,ale věřím, že ,,kvalita " bude na podobné úrovni. :-D

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=86536
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 3. 2019 09:26

O tomhle jsem nevěděl, díky za upozornění. AA škrtám ze seznamu potenciálně doporučeníhodných výrobců.
Na druhou stranu si nedělám iluze, že spousta rádoby anglických, francouzských a dalších výrobců nevyrábí své komponenty podobným způsobem v Číně.
tombas
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka