Sháním odborníka

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Abox 23. 2. 2019 17:03

To se ti opravdu oplati shanet nekoho na ozvuceni obycejneho obyvaku..?
Pochopil bych to nekde v nejake hale, baraku, ale takhle..?
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lybuna 23. 2. 2019 18:30

já tedy pořád nevidim ten prostor jako hlavní problém přestože ta místnost neni ideální, ale kdo ji má..., na zemi tedy nevim ale mě to přijde jako koberec, pokud umim číst tak předchozí sestava hrála dobře a teď si stěžuje na zastřené dialogy při nízké hlasitosti, a tichý poslech by místnost tolik ovlivňovat neměla, za mě je hlavní problém kombinace avr a repro, denon sází na jemnost a klid a pokud z něj chce dostat trochu říznosti tak to potřebuje více osolit ale díky nadprůměrné citlivosti repro to tolik nejde protože pak už to hodně zkresluje a rezonuje, zkrátka je potřeba avr který hraje výrazně i při nízké hlasitosti nebo repro s nižší citlivostí
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod malabar 23. 2. 2019 20:04

Honza_HK:
"Předtím jsem ty QLN měl jako front, k tomu center od QLN a AVR Yamaha V375. A tam tyhle problémy nebyly. Prostě to hrálo potichu a plynule krásně se to zesilovalo, až to bylo docela nahlas a pak až moc nahlas. :) Tady ta zběsilost co mám teď je mnohem divočejší zvíře."

To je prave ono : Ja totiz tomuhle neverim
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 23. 2. 2019 21:03

Z pozice “odbornika”, co mel nekolik let hifi v podobne ctvercove mistnosti (u me 4 x 3.75 m, vyska 2.6 m) muzu me zkusenosti shrnout jednoduse. Cim vetsi jsem tam mel bedny, tim mensi bordel to delalo.

Kdysi pred lety jsem jel ke komusi cosi kupovat a vezl si s sebou i tehdejsi aparat. Borec bydlel v nejake prvorepublikove vile, krasna obrovska mistnost, levne CD Marantz, zes uz nevim jaky (integrac Primare?), nejake ptaci budky Xaviany. Hralo to naprosto famozne. Ta sama sestava v te me mistnustce pak doma hrala jak z *****. Hlavnim vinikem spatneho zvuku byla vzdy ta mistnost ...
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod duuudl 23. 2. 2019 21:19

takhle nadálku ti asi nikdo nic moc neporadí ani já nebudu vyjímka. Jediné co mě napadá, zkus zkontrolovat fázi (+-) všech reproduktorů.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 2. 2019 21:42

Nejjednodušší cesta je vrátit se k tomu, co dříve hrálo dobře, tj. vyhodit Denon a koupit Yamahu (Onkyo, Marantz), bedny umístit tak, jak byly dříve, když to ještě hrálo.
Potom dělat změny krok po kroku a v okamžiku, kdy se zhorší, je viník nalezen.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 23. 2. 2019 23:18

Asi je to jen výstřel do tmy, ale já se u tchána zapotil s kombem onkyo a jamo... Taky to hrálo zastřeně a bez detailů... Nakonec jsem zjistil, že tam ten"odborník" co to instaloval vytáhl basy v equalizeru, což totálně zničilo zvuk. Po narovnání už hraje dobře. Nicméně to sis jistě ověřil, že tam nikde nestraší equalizer *****...
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 2. 2019 00:05

Myslím, že správné zapojení a reset do továrního nastavení je první krok před všemi dalšími pokusy.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod malabar 24. 2. 2019 00:11

@tombas: souhlas!
Vyse jsem psal, ze Honza nema zajem. Ani tuk. Koncim s vlaknem.
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod Honza_HK 24. 2. 2019 13:25

Díky všem za odpovědi. Rozumím tomu, že někomu můžu přijít jako nevděčný, když se mi upřímně snažíte pomoci. Taky myslím, že vaše odpovědi budou užitečné i dalším lidem, kteří to tady budou v budoucnu číst, což je hrozně fajn.

Ale nehledám zde návod na to, jak si pomoci sám. Já už na to pokud možno nechci sahat. Tak dlouho jsem do toho investoval čas a energii, až toho najednou bylo dost. Proto jsem se odhodlal ještě zkusit pomoc odborníka (zatím na audiotechniku, psychiatra doufám potřebovat nebudu) a zaplatit mu za to, že mi to "na míru" osobně zkoukne, proměří, poradí a v ideálním případě i nastaví tak, aby ve zvuku bylo co nejméně kompromisů. Abych odpověděl na otázku, kolik bych tak nabídnul za tuto službu - nevím. Pět tisíc? Víc? Vůbec netuším, jak se pohybují ceny. V této fázi mi jde hlavně o diagnostiku problému.

Ještě jednou díky za to, že se mi věnujete. Jste fajn.

Abych ale byl užitečný i pro ty, kteří budou řešit podobný problém po mně, níže jsou doplňující informace.

- Mám tam koberec.
S tou předchozí sestavou jsem to napsal nešťastně. Mínil jsem tím, že nebyla jak z divokých vajec. Hlasitost se zvyšovala plynule a zvuk byl pořád vyrovnaný, alespoň v tom rozsahu, který jsem potřeboval. Poslouchat hudbu i filmy bylo příjemné, nic netahalo za uši. A nebylo potřeba nijak extra zvyšovat hlasitost. Současná sestava na druhou stranu zvuk podstatně víc "otevřela", "zpřítomnila". Konečně jsem pochopil, co mají všichni s tou soundstage. A má opravdu spoustu výkonu, což je téměř neustále slyšet. Jako by chtěla být spíš v nějakém menším kinosále než u mě doma. Určitě ji provozuju na vyšší úrovni hlasitosti než tu předchozí, ale ona je to nutnost, protože jinak by lidem nebylo nic rozumět.
- Mám v pokoji ozvěnu. Když se postavím doprostřed místnosti a tlesknu, tak se v reakci ozve ostrý zvuk, jako by odskočila malá pružinka. Trvá to cca sekundu a půl. Přičítám to holým stěnám a stropu, resp. nedostatku ploch absorbujících zvuk.
- Fáze reproduktorů jsou OK, dočetl jsem se, že občas jsou prohozené už z výroby, tak jsem to zkusil prohodit - tím to nebylo.
- Ekvalizér ve hře není.
- Resetuju AVR do továrního nastavení před každým novým nastavením.

Vyzkouším Vaše rady, jsem za ně vděčný, nicméně moje nabídka platí.

Zdravím z Hradce

Honza
Honza_HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 24. 2. 2019 15:49

tak jestli tam máš ozvěnu tak ti každý odborník řekne ať to zatlumíš, nakup na všechny holé stěny nějaké rozměrnější obrazy, nebo něco podobného - https://www.silent-lab.cz/produkty/stil ... e-obklady/
a zkus ty přední repro dát co nejdál od stěn, asi to chtělo lepší volbu repro s ohledem k místnosti a vyústění basreflexu
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 24. 2. 2019 15:50

Mohu se zeptat (jako čerstvý majitel Denon X3500H), proč jsi šel z poměrně základní Yamahy do Denonu vyšší řady, a ne do Yamaha Aventage řady, pokud jsi na tu jejich charakteristiku byl už jakž takž zvyklý?
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 2. 2019 16:23

To s tou celkovou vyssi hlasitosti kvuli dialogum moc nechapu. Hlasitost muzes hrat podle potreby a trochu si pridat pouze na centru,ne?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 24. 2. 2019 16:34

No jestli je to kalibrované přes nějaké ty automatické programy, tak to může s tou ozvěnou dělat pěknou paseku.
V prvé řadě by se mělo něco udělat s tou akustikou.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza_HK 24. 2. 2019 16:42

pekr77: Slyšel jsem ódy na Audyssey a X3400H má jako první v modelové řadě verzi XT32. Taky má pre-outs, takže jsem si říkal, že kdyby Audyssey nebyla až takový zázrak, můžu k tomu dát miniDSP coby nejlevnější variantu, která umí Dirac Live. Důvodem pro upgrade byla touha po lepším zvuku. Jak se ukázalo, byla to trochu past.

Lybuna: Mrknu na to, díky.

Na základě diskuse přemýšlím, že místo těch QLN dám dozadu Klipsch R41M. Sice to není Reference Premiere 2018, ale zato jsou malé a třikrát levnější než ty, co mám vepředu. Ale co když jsou ty QLN úplně v pohodě a ty Klipsche tomu nepomůžou, protože problém je jinde...
Honza_HK
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka