Jaký AV receiver (kvalitativně převážně na muziku)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod berrky 28. 2. 2019 08:01

Zdravím vás tu všechny!
Chtěl bych využít znalostí některých z vás k radě. Chtěl bych si pořídit AV receiver, hlavně tedy na muziku (já vím, lepší je zesik, ale potřebuju ho někdy i na video...). Již v tom ležím pár týdnů a nemůžu si vybrat. Zásadní informace je, že chci do 15tis.kc. Vím, to nehraje žádný dobře, ale prosím jen o všeobecnou informaci - jaký z těchto výrobců má KVALITATIVNĚ nejlepší zvuk?

Pioneer
Onkyo
Marantz
Harman kardon
Yamaha?

Vic toho v teto cenové skupině asi není... Jde mi jen opravdu o kvalitu zvuku, funkcí mají všichni přehršel, podobně...
Děkuji vám.
berrky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 2. 2019 09:09

A to te nenapadlo,ze zvuk delaji predevsim pripojene reprosoustavy? Jakou mas znacku,jakou konfiguraci-5.1,7.1,9.1,nebo bez subwooferu? K nim lze pak doladit vhodný avr.
Naposledy upravil Bazi 36 dne 28. 2. 2019 14:44, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 28. 2. 2019 12:33

@berrky: to je zase dotaz... podobných témat jsou tady mraky, stačí hledat.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 28. 2. 2019 13:26

Za 15 ? To jako novej ?
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod berrky 28. 2. 2019 14:33

Tak pardon, že jsem se zeptal... Zapomeňte na to.
berrky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 28. 2. 2019 17:32

berrky nebuď vztahovačný, takhle se špatně radí,je potřeba se víc rozepsat hlavně jaké máš ostatní komponenty,co posloucháš za žánr atd. u těch značek ve stejné třídě je to spíš o charakteru zvuku než o větší kvalitě a proto je potřeba spíš hledat vhodnější kombinaci avr/ repro
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Dcharlie 28. 2. 2019 18:20

Zdravím, řeším podobný problém jako berrky. Chtěl bych sestavu ve stereu na které se dá občas pustit DV/BD. Nemám žádné zkušenosti, proto se ptám Vás zkušených. Místnost 20m2, poslouchám rock,pop, swing a klasiku, cena do 25t.Kč.

Co jsem pochopil je problém propojit stereo zesilovač s Bluray přehravačem? V mé cenové hladině poznám rozdíl stereo zvuku ze stereo zesilovače a z vícekanálového av?

Líbí se mi tato kompinace - YAMAHA HTR-4069, BD YAMAHA BD-S681 a repro DALi Zenzor3. Jak to bude hrát? Co vy na to? Díky za názory a zkušenosti.
Dcharlie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 28. 2. 2019 19:37

Samozřejmě existují stereo přijímače s HDMI vstupy pro bezproblémové připojení BD, TV...
Nejlevnější je asi Pioneer
https://www.htpshop.cz/stereo-prijimace ... z-zaruka-/
dražší Onkyo
https://www.htpshop.cz/av-prijimace/onkyo-tx-l20d/
nebo
https://www.htpshop.cz/stereo-prijimace/onkyo-tx-8270/
nebo Yamaha
https://www.htpshop.cz/stereo-prijimace/yamaha-r-n803d/
Repro je potřeba vybírat podle konkrétní značky zesilovače/přijímače, aby to ladilo.
Na hudbu stačí konfigurace 2.0, nejlépe sloupky např. QAcoustics, Polk Signature, Dynavoice Definition, Indiana Line Tesi... možností je celá řada.
K filmům bych, především k regálovkám, doplnil subwoofer.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 28. 2. 2019 20:15

K propojení BDP a zesilovače po zvukové stránce není nutné Hdmi. Problém žádný není.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 28. 2. 2019 20:33

To samozřejmě není, ale pokud by někdo chtěl připojit více zdrojů, jako např. konzoli, PC, TV, BD je HDMI výhoda, ne vše má výstup na optiku nebo coax.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dcharlie 28. 2. 2019 20:35

Jaký máte názor na kombinaci YAMAHA HTR-4069, BD YAMAHA BD-S681 a repro DALi Zenzor3?
Dcharlie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 28. 2. 2019 20:55

YAMAHA BD-S681 jsem vlastnil a po zvukové stránce ( propojení analogem ) příjemné překvapení a umí i SA CD.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dcharlie 1. 3. 2019 06:46

Kombinace yamaha - dali zensor 3 by byl vyhovujici?
Dcharlie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 1. 3. 2019 08:18

Pouze osobní poslech...nic jiného nikdy nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude.
Je to asi tak (s prominutím) stejně hloupý dotaz, jako jestli bude vhodná kombinace repro WB Chimera a zesilovač Denon PMA700...
Vagi
Mírně pokročilý