Pioneer VSX-531D-B

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LuCZiano 5. 3. 2019 14:52

Ahoj vespolek,

jsem audio začátečník, nemám doma teď nic a chtěl bych si udělat radost a pořídit si AV receiver. Moje požadavky jsou optický vstup, abych mohl připojit zvuk z televize a DAB. Bude to v obýváku, cca 20 m2. Můj favorit je prozatím Pioneer VSX-531D-B
https://www.iviki.cz/av_receivery_5.1-p ... receivery/
Prodává se za velmi příznivou cenu.

Prozatím bych k receiveru připojil staré repro ASR 717 a do budoucna repro Magnat Monitor 202, nebo nějakou obdobu (Dali, Polk...)

Teď proč to tady píšu, chtěl bych se vás, zkušenějších zeptat, zda-li má někdo praktické zkušenosti s výše uvedeným receiverem a pak jestli tento receiver je vhodný vzhledem k mým požadavkům.

Díky
LuCZiano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 3. 2019 18:11

Budeš kupovat set repro 5.1?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LuCZiano 5. 3. 2019 19:12

5.1 ne. Ale centr ano a pokud bude třeba, tak to podpořím sub.
LuCZiano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 6. 3. 2019 06:31

Úplně přesně nevím, jak to funguje, ale pokud chceš centr, tak to už ti nebude stačit stereo, nebo 2.1, ale bude to muset být už 5.1, tedy receiver?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 3. 2019 07:42

To pekr:
Doporucuji ti,precist si uvodni prispevek tazatele.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 6. 3. 2019 09:37

Ten jsem samozřejmě četl. Ale také jsi na dotaz, zda bude kupovat 5.1, dostal poměrně jasnou odpověď, že nikoliv. Mě jen přišlo docela zvláštní, že pak někdo chce centr, protože pokud by to byl pouze front, maximálně sub, tak by vyhovovala řada stereo zesilovačů, nebo receiverů, kdežto pokud bude vyžadován centr, stejně to musí být AVR s minimálně 5.1, nebo se pletu?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 3. 2019 11:00

Tak ti nevim,tazatel jasne pise,ze chce kupovat 5.1 avr pioneer,o zadnem stereo zes,či receiveru nepadlo ani slovo. Ja se ptal,jestli bude kupovat set 5.1 REPRO.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 6. 3. 2019 11:22

V této souvislosti by myslím mohlo být zajímavé zapojení repro do konfigurace 3.1.2 pro Dolby Atmos, pokud zájemce nechce zapojovat zadní repro.
Atmos se v tomto případě řeší těmi repro pro odraz od stropu a je na to potřeba AVR 5.1 s možností Atmos.
https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/pi ... -832-cerna
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuCZiano 6. 3. 2019 12:23

pekr77 - jak jsem psal na začátku, nemám o HiFi páru, krom pár recenzí na AVmania a něco málo na internetu, takže případným nákupem centru bych sledoval jednak zlepšení reprodukce (FM/DAB, film, playstation...) a pak pěkný centr na poličce je i designový doplněk. Je to malicherný, ale to prostě tak. Určitě nebudu tahat repro za sedačku, mám nově udělaný obývák včetně podlah, dráty po zemi nechci, lišty nepřipadají v úvahu...

tombas - díky za odkaz, prohlédnul jsme si ho, ale bohužel nemá DAB. Chci se receiver pořídit na delší dobu a předpokládám, že bych za pár let řešil, že nechytím rádio.

Obecně to bude nejčastější použití, bude přehrávat FM rádio. Jen když si budeme chtít pustit film, z DVD nebo flashky, tak bych si to chtěl přes optiku pustit do receiveru. Já vím, na toto použití by mi stačil i nějaký menší systém, taky jsem se díval například na Denon RCD-M41DAB, který byl na Alze ve výprodeji za 6200,- ale nakonec jsem se rozhodnul pro "full receiver" jednak kvůli případnému připojení centru a pak to prostě na TV stolku daleko lépe vypadá. Doufám, že to někomu nepřipadá malicherné, ale budu se na to každý den koukat, tak chci, ať se mi to líbí.
LuCZiano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 6. 3. 2019 12:37

Na DAB bych osobně nelpěl, jednak kvůli pořád ještě malému pokrytí a taky proto, že klasické FM tady bude ještě minimálně 20 let a do té doby už stejně bude ten AVR v křemíkovém nebi.
Navíc možnost streamování internetových rádií často v lepší kvalitě a prakticky neomezeném množství stanic DAB pohodlně nahradí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuCZiano 6. 3. 2019 13:47

to tombas

aha, díky za informaci. Někde jsem četl, že přechod na DAB je otázka jednotek let a pak už FM prostě nebude. Tím pádem by se otevíral prostor na XY dalších receiverů bez DAB ale s internetovým připojením.

Teď ještě teda, jak je to s tím centrem? Pomůže při reprodukci hudby a při koukání na TV nebo je to rozmařilost a nepomůže vůbec?
LuCZiano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 3. 2019 14:21

Ty uz jsi nekdy videl nekoho poslouchat hudbu s centrem?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LuCZiano 6. 3. 2019 14:23

Neviděl jsme spousty věcí, ale přitom existují... nevím to. Jak jsem psal, jsem audio laik.
LuCZiano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 6. 3. 2019 19:44

:D jo, třeba manželku detektiva Columba.
Hudba bude prakticky vždy stereo bez centru, max. podpořená subwooferem. Centr se užije pouze u filmů s vícekanálovým zvukem, tedy v některém z dolby formátů nebo virtuálních prostorvých.
Kvalitní stereo centr nepotřebuje, zvuk je usazen přesně tam, kde má být. Problémy můžou nastat u špatného downsizingu z vícekanálového zvuku na stereo, kdy v nejhorších případech hrají pouze hlavní přední repro a zvuk z ostatních se prostě ztratí.
AVR by měly umět vícekanálový zvuk poslat pouze do stereo reproduktorů v plném rozsahu bez ztráty informace, případně do těch kanálů, které jsou do AVR připojeny.
U poslechu stereo hudby je dobré obejít veškeré korekce a dekodéry funkcí pure direct (nebo podobné), aby nebyl zvuk degradován různými úpravami a modulacemi.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuCZiano 20. 3. 2019 21:22

Zdravím vespolek. Takže nakonec jsem dilema, který AVR by byl pro mně ten pravý vyřešil náhodou, protože jsem v neděli večer narazil na akci na Mall na Yamahu HTR-4071 za 8200,- (akce už skončila :-), tak jsme ten AVR objednal. Jsem nadšen. AVR je opravdu dobrý.
Zklamání se ale dostavilo při zapojení repro ASR 717. Doufal jsem, že staré Tesly něco předvedou... jasně, nečekal jsem zázraky, ale tohle je fakt otřes. Basy 0. Tohle budu muset rychle vyřešit, protože můj původní cíl byl zlepšit zvuk z TV pomocí AVR, což se s těmito repro skutečně nekoná... škoda.
LuCZiano
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků