Sony STR DB840 - samovolné odpojování středového kanálu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod smith22 28. 3. 2019 12:27

Dobrý den. Mám menší problém s receiverem Sony STR DB840. Při sledování filmu se zvukem Dolby Digital(AC3) mně z ničeho nic přestane fungovat středový reproduktor. Jakoby se odpojí nebo ztlumí výstup do středového repro. Filmy i audio stopa jsou O.K. nepřišel jsem ani na důvod proč to znovu začne fungovat - několikrát jsem receiver vypnul/zapnul a nic a potom vypnu/zapnu a středový kanál už běží. Taktéž když jsem přepnul výstupy A, B nebo A+B tak to začalo fungovat, po chvili to zas ale odpojilo středový kanál.Takto si s tím chvíli hraju a pak se povede že, to celý film běží v pohodě až dokonce. Je možné, že by se to zahřálo a potom to už nedělá problém? Spíš jsem myslel jestli se mi to nepřehřívá a neodpojí si to jako ochranu ten sředový.To je zas ale divné, proč by to odpojovalo jen středový reproduktor - kdysi se mi stalo asi při přetížení, že to vypsalo na displeji PROTECT a odpojilo to všechny výstupy - to je logické. Teď to nic nepíše.Ještě bych zmínil, že jsem předělával receiver do nové televizní stěny a je tam tak trochu na těsno - po stranách má cca 1,5cm, z vrchu a ze spodu ani ten 1cm, přesto si myslím, že teplo má kama odcházet a hlavně to provozuji na třetinu výkonu. Než jsem ho tam umístil tak jsem ještě sundal vrchni kryt a vyfoukal prach a dával jsem pozor abych nic nepoškodil - takže nevím zda je to náhoda ale po tom co jsem ho dal do nové TV stěny tak nejprve začal sám od sebe cvakat, několikrát třeba po 5 -10min - jakoby cvakalo nějaké relé - pak to taky ustane třeba po půl hodině provozu. Cvakání už lidi na fórech řešili ale mně to do teď nedělalo. No a teď začalo to samovolné odpojování středového kanálu.Nesetkal se stím někdo? Nenapadá vás čím by to mohlo být způsobeno? Budu rád za každou radu. Děkuji
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 3. 2019 14:53

Nejlepší radou preci je,vyndat receiver do volného prostoru a zkusit prehrávat pár filmů takto. Alespoň zjistíš,zda za problémy nestojí špatná ventilace.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 28. 3. 2019 16:38

Může to být nějaký studeňák, tepelná pojistka by nejspíš spínala vždy a ne jen jeden kanál, ale v podstatě to může být cokoliv.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 28. 3. 2019 16:53

Studeňák už mě taky napadl. A v prostoru jsem už to taky zkoušel ale jen když to cvakalo - a cvakalo to i volně v prostoru. Teď se prostě přidalo i to odpojování střeďáku. Receiver mám už dlouho a nemůžu si ho vynachválit, do teď vše šlapalo. Díky za tipy
Zkusím snad ještě ten kryt sundat a mrknout se po studeňáku, jestli to vuběc půjde vidět
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 3. 2019 18:58

Do volného prostoru ho vyndej za studena a pak prehravej film. Delat to,az kdyz zacne cvakat, nema smysl,to uz muze byt receiver prehratý.
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků