AV receiver + stlpove repro do cca 1000eur

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod malabar 4. 4. 2019 22:39

tombas ma pravdu, tahle masinka toho na svoji cenu umi hodne
(@bazi: ta potvora ma i hoodne dobrej dac asahi chip :D ). ale co me na ni zajima, je
1, hodnoceni-kvalita a za 2, MCACC. pomuze ti naladit sestavu do nejlepsi mozne miry vzhledem ke komponentum a akustice ve tvem pokoji.
https://www.pioneerelectronics.com/PUSA ... rs/VSX-933
tak, aveerko mame, ted ty bedny..... :-D :-D :-D
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 5. 4. 2019 08:59

objavil som toto len este k tomu center a zadne repro
https://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuka/dali-zensor-7 - super cena

neviem nikde najst center: dali senzor vokal a zadne dali senzor 1 ak je to vobec mozne takto skombinovat
tu je cela zpstava ale s dali senzor 5
https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/da ... -cinema-5/
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 4. 2019 10:33

Tak jestli zadavas do vyhledavace "senzor",tak se nedivim,zkus zensor. Jinak budes mit doma misto centru senzor tlaku v pneumatikách....teda ne,že by to hrálo hůř.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 4. 2019 11:15

@Bazi36 - tož já jsem povýšil na Oberon 3, jen abyste mi pak řekli, že to má horší charakteristiky, než Zensor :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 5. 4. 2019 11:35

Ahoj,
KETOS má vo výpredaji Q Acoustics

Sú to veľmi dobré repro, kvalitatívne určite porovnateľné so Zensor 7. Počul som na živo Zensor 5, pričom Zensor 7 má "údajne" hlbšie basy, ale mne sa Zensor 5 veľmi nepáčili. QA 3050 + center 3090c mám doma v zostave (zbytok zadné a stropné mám maličké MAGNATy).
V stereo režime hrajú PERFEKTNE, v režime domáce kino zvládajú film ľavou zadnou. Mám ich síce spárované s vyšším modelom AVR (Marantz SR-6011), než Tvoj plánovaný Pioneer, ale tak kvalitatívne by sa charakter zvuku nemal podstatne zmeniť s iným AVR.
To, že majú basreflex vzadu vieš poriešiť upchávkami, ktoré sú v príslušenstve k reproduktorom. Keď som vyberal repro, tak v hľadáčiku som mal aj Zensor a pozeral som najmä na to, aby som nemusel dávať repro príliš ďaleko od zadnej steny (kvôli basom). No vo viacerých recenziách a odporúčaniach som za dočítal (neviem to už dohľadať), že Zensor rade vyhovuje väčší odstup od stien - nie len 10-20 cm odporúčaných výrobcom.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 4. 2019 13:38

For pekr: ty si kup s tou svojí akustikou mistnosti a rozlozenim repro klidně focal grande utopia a stejne to bude porad na h.vno.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 4. 2019 14:05

Bazi, mě neřeš, se mnou to nemá nic společného. Má reakce byla obecná v tom duchu, že jsi Dracul77 naznačil, že je jedno, zda koupi zensor, nebo senzor, že to vyjde nastejno. Tak jsem jen poznamenal, že i když koupí vyšší řadu Oberon, byl jsi to zrovna Ty, kdo mě upozornil, že podle grafu či já ne nevím čeho, má na středech horší projev i než ty Zensory.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 4. 2019 14:22

Mýlíš se,proti zensorům,konkrétně trojkám,nemůžu říct ani ň. Hraju je se vší spokojeností ve spojení s marantz uz skoro rok. Nastupce jedne serie se nekdy vyvede a je posunem k lepsimu,coz se u oberonu proste nestalo a neni to zadna vyjimka. Proste vyvoj padesat na padesat. Vypadá to,že i dánové šetří,kde se dá.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 4. 2019 14:34

Tutu přímu zkušenost mám zatím jen se sluchátky. Měl jsem nějaké Klipsche, už ani nepamatuju. Týpek z portálu mi říkal, ať ty nové neberu a koupím si ty starší znovu. Jsem si říkal, že nebudu znovu kupovat xy let starou řadu, že ty nové musí být lepší. Nebyly :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 5. 4. 2019 16:49

To, že nové modely jsou horší než staré bohužel není žádná výjimka. A u reprosoustav některých značek je to spíše pravidlem, ale nebudu jmenovat, aby mě jejich spokojení majitelé nekamenovali.
Částečně se to dá poznat i podle poskytovaných informací o použitých materiálech nejen membrán, ale i košů a samozřejmě fotek vnitřností měničů, výhybky apod.
Poctivý výrobce nemá co skrývat a popravdě ve studiu asi nikdo nebude prodejci rozebírat bednu, aby se kouknul dovnitř.
Nejde třeba primárně o samotný zvukový projev, ale i předpokládanou životnost. Rozhodně budu věřit více hliníkovému litému koši reproduktoru, než plastovému výlisku. Foliáky na výhybce také napoví, průřez vnitřní kabeláže a spousta jiných drobností.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 4. 2019 18:22

No já si všimnul,ze dali začali svou trojkovou řadu modelem oberon prezentovat spíše jako lifestylovou zálezitost pro mladé posluchače a tlačí hifisty k nákupu vyšších a dražších modelů. Teda nic proti obchodním praktikám,ať dělají,co umí. Jen jsem si proste precetl pár recenzí a testů,včetně hifivoice a ten rozdíl mezi zensor /oberon je prostě mezi řádky dobře patrný. A navíc,nový zákazník značky,který neměl možnost poslouchat model minulý,nemůže na tom novém bez porovnání shledat nic špatného,na tom je to založené.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dracul77 6. 4. 2019 21:56

Nasklada som do košíka Q Acoustics 5.0
https://www.ketos.eu/kosik?backLink=%2F ... fid%3Dbnez
Je to takto ok?
Cena vyskočila na 967€. Dá sa v tejto hladine urobiť niečo lepšie.
Tieto repro sa mi páčia aj po dizajnovej stránke.

Bazi 36 - sorry za preklep samozrejme že do vyhľadávača zadávam zensor ale väčšina shopov píše že predaj skončil
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 4. 2019 07:43

Zda sa, ze rada Zensor naozaj konci, skoda... Tie Q Acoustic su vyborne (na svoju cenu), len nezabudni, ze maju bassreflex vzadu, ale mozno to u teba nebude tak vadit.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 7. 4. 2019 08:22

Veď s tým basteflexom si lámem hlavu aj ja. :-(
Niekto spomínal že sa dá bassreflex v zadu zapchať, len mám obavu či neprídem o kvalitu basov.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stretcorp 7. 4. 2019 08:27

Chalani chcem sa opýtať...sorry za pre niekoho blbú otázku...keď budem mať receiver 5.1 alebo 7.1 môžem napojiť naň zostavu napr 2.1 alebo 3.1 bez niakych problémov ?? ...rozmýšľam že radšej kúpim zatiaľ dve tri kvalitné repro plus subwoofer a potom dokúpim ďalšie ...nech zbytočne nekupujem bučory :D ...dik za odpoveď
stretcorp
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků