Návrh ozvučení 5.0/5.1 - Denon X2500 alternativy

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 4. 2019 13:01

pro ViaDraco : Klidně myšlenku bi-amp v této kategorii AVR opusť... Mám osobní zkušenost s Denonem 3313, kde jsem to také zapojil na bi-amp a zvukový přínos byl opravdu neslyšitelný !!!! i s velmi citlivými a frekvenčně "širokopásmovými" Klipsch R-28F. Jelikož preferuji hudbu z 90%, skončil jsem stejně u sterea. 8-)
Hodně zdaru. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 16. 4. 2019 13:34

OK, myšlenku bi-amp s klidem opouštím, díky za info.

Mimochodem, ty kabely 4x2.5mm2 CYSY, co tam mám natažené, jsou OK?

Chápu to správně, že ta Yamaha v této cenové bude hrát stejně kvalitně, ale s trochu jiným projevem, než (cenově) srovnatelné s doporučenými Denon x2500h, Pioneer VSX-933 a trošku dražší Marantz NR1609?
Takže si to mám jít všechno někam naposlouchat, anebo nebo potom neplakat, když to koupím naslepo? :D

S tím bazarovým zbožím chápu, že můžu ušetřit a vydělat na kvalitě/možnostech připojení, ale prostě mi to nějak nesedí: špatné zkušenosti těsně po záruce, chybějící příslušenství, drobné oděrky, co mě štvou a tak. Navíc s tím novým zbožím je i podpora posledních formátů a já chci, aby to vydrželo co nejdýl...

Díky každopádně!
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 16. 4. 2019 14:27

Pro info ještě uvádím odkaz na set repro Dali Spektor, který je teď v akci se zajímavou slevou:

https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... 1_VOKAL_HS

K tomu ještě subwoofer a AVR, což už bude pro zakladatele vlákna nad rozpočet, ale třeba to někoho zaujme :)
AKG K530 Ltd. na doma, IBasso DX50 + CustomArt Ei.XX na ven.
Adult Hilfer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 16. 4. 2019 15:44

Díky, právě jsem rozjímal nad jinými vlákny, kolik do toho vlastně vrazit a co tu doporučujete v ceně řádově do 20tis. za samotnou 5.0 sestavu (chtěl bych se vejít do 15tis., ale nevím, nevím)...

Dali Spector/Zensor, Dynavoice, Q Acoustics 3050, to mě ta hlava ještě hodně zabolí!
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 16. 4. 2019 16:24

No já jsem ten Spektor nakonec objednal, asi by se mi víc líbil Zensor, ale tam je cena už dost jinde, víc do toho nechci dávat. Tady ta sestava 5.0 za 18 je si myslím dobrá, a to i kdyby zatím nezbylo na subwoofer, ten se dá vždy dokoupit později (základní sub Dali je na Amazonu za 10k).
AKG K530 Ltd. na doma, IBasso DX50 + CustomArt Ei.XX na ven.
Adult Hilfer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 17. 4. 2019 21:18

Necham si to par dni projit hlavou a pokud me nic na detailnim zkoumani vybavy netrkne zpateckou, vzal bych toho Pioneera. Cenou je bezkonkurencni a vybava v pohode.
Jak rikam, podivam se na to v detailu a v klidu.
Diky vsem zatim, ozvu se (nejpozdeji) s bednama :D
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 23. 4. 2019 11:01

Este k tvojej otazke ohladom zapojenia / umiestnenia repro. Ak budes mat konfiguraciu 5.1 surroundove repro sa nedaju zapojit v AVR do "surround back". Zvukova stopa 5.1 je totiz kodovana pre repro "surround". Az 7.1 zapojenie umoznuje zapojenie repro "surround back". Preto aj na bi-amp je k dispozicii iba moznost zapojit to do "surround back". Ale nemusis sa nicoho bat. Bude to fungovat aj ked repro nedas zboku, ale budu viac zozadu. Najma ak si kupis AVR s kalibraciou miestnosti, co uz dnes ma hadam kazdy?
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ViaDraco 23. 4. 2019 14:14

Díky, sozi.
A díky i všem ostatním přispívajícím: objednal jsem právě toho Pioneera, tak se můžu ponořit do vybírání repro.

Předpokládám tedy sloupy s reflexem vpředu a boční/zadní menší regálovky - na stojany nebo uchycené na zeď.
O cenovém limitu (skutečném maximu) ještě podumám přesně, ale počítám asi těch 15-20tis.
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 3. 5. 2019 11:59

Ahoj všem, doporučili byste set 5.0 v cenovce 15-20k?
Optimálně s menšími zadními satelity (a montáží na zeď, pokud možno)?

-- 3.5.2019 ??:?? --

Ještě doplním preferenci toho předního reflexu na sloupech...
Naposledy upravil ViaDraco dne 3. 5. 2019 22:45, celkově upraveno 1
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 3. 5. 2019 12:28

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ViaDraco 3. 5. 2019 17:00

Díky, koukal jsem i po kompaktnějších Zensor 5+1+Vokal, ale to už je mimo cenovku (24k).
Dobré recenze, ale nevím, jak by hrály s tím Pioneerem 933.

Nějaký tip na kompaktnější repro, optimálně bass vpředu?
Díky.

-- 3. 5. 2019 23:40 --

Ještě se zeptám blbě, jaký je rozdíl mezi sadami
Spektor 6 HS za 18k
(https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... 1_VOKAL_HS)
a Spektor 6 za 32k
(https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... _6_1_VOKAL)
?

Začíná se mi víc a víc líbit představa těch menších sloupků - výška je fuk, ale hlavně co se hloubky týče.
Začínám uvažovat v těch cenách, ale zatím se mi do toho nechce.
Měli byste příp. nějakou alternativu?
Naposledy upravil ViaDraco dne 3. 5. 2019 22:44, celkově upraveno 1
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dargy 3. 5. 2019 21:35

Monitor audio bronze 5. Len neviem ci sa zmestis s celym setom do limitu cenoveho.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod ViaDraco 3. 5. 2019 23:07

Díky z tip, ale to už je kolem 30k.

Koukal jsem i na Dynavoice Challenger M-65 EX, ale to je zas 40cm hloubka, to bych musel předsunout dost daleko.
Ten Zensor se, zdá se, doprodává kolem 24tis. Stojí to za ty prachy, nebo byste volili něco jiného?
Výš jak 25 už ale fakt nemá cenu přemýšlet...
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 5. 2019 09:20

Este v tej cene do 25tis je tu chvaleny set https://www.l-e.cz/q-acoustics-3050-set-5-0-grafit .
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 5. 2019 10:46

Viadraco píše:
Ještě se zeptám blbě, jaký je rozdíl mezi sadami
Spektor 6 HS za 18k
(https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... 1_VOKAL_HS)
a Spektor 6 za 32k
(https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... _6_1_VOKAL)
?

Ze si delas srandu? Vzdyt snad vidis,ze set i cena je stejná. V prvním pripade je set nabízen pouze se skoro polovicni slevou!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků