Návrh ozvučení 5.0/5.1 - Denon X2500 alternativy

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 4. 5. 2019 11:33

ViaDraco píše:Ještě se zeptám blbě, jaký je rozdíl mezi sadami
Spektor 6 HS za 18k
(https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... 1_VOKAL_HS)
a Spektor 6 za 32k
(https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... _6_1_VOKAL)
?

Ty HS mám od minulé soboty, rozdíl žádný není, na krabici je normálně napsáno Spektor 6, s tou slevou je ale jen černá verze.
AKG K530 Ltd. na doma, IBasso DX50 + CustomArt Ei.XX na ven.
Adult Hilfer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 5. 2019 11:48

To uz je na chocholouška,jaké HS? To HS je zkratka,interní kódové oznacení v účetnictví pro slevu,přiřazení jako docasna H-Sleva. Vzdyt i na obrazcich snad vidite,ze se jedna o jeden a ten samý set,ne?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 5. 2019 14:04

Pěkná sleva na repro než když si to poskládáš po jednotlivých repro.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 4. 5. 2019 15:47

Bazi 36 píše:To uz je na chocholouška,jaké HS? To HS je zkratka,interní kódové oznacení v účetnictví pro slevu,přiřazení jako docasna H-Sleva. Vzdyt i na obrazcich snad vidite,ze se jedna o jeden a ten samý set,ne?

Tak se nečertěte, mají to označené jako jiný výrobek, nemůžu vědět co to ve skutečnosti znamená. U ničeho jiného ve slevě to takto nemají. A spoléhat se jen na obrázky bych nikomu nedoporučoval.

Jinak repro jsou to fajn, mají pěkný hutný zvuk. Vezmu k nim ještě časem asi SUB C-8 D.
AKG K530 Ltd. na doma, IBasso DX50 + CustomArt Ei.XX na ven.
Adult Hilfer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 4. 5. 2019 20:09

Sorry, však píšu, že je to blbej dotaz. Nikde na stránkách výrobce jsem to označení nenašel, tak se raději ptám.
Díky za tipy, pročtu to. A na ty 3050ky se taky podívám :tleskani :hm

-- 5. 5. 2019 01:17 --

Ještě jednou díky za doporučení.
Prozkoumal jsem Q3050, podle recenze se zdá velmi pěkné, ale obávám se zadního reflexu a spíše více basů podle charakteristiky i hodnocení. Design je taky odvážný, ale já jsem spíš konzerva (chápu, že z vašeho pohledu by to mohlo vypadat jako kombajn, když to bude dobře hrát). Mám z toho designu smíšené pocity...

Zužuju teda dilema asi na řadu Spektor (6/1/Vokal) vs. Zensor (5/1/Vokal).
Pokud ještě někoho nějaká alternativa napadne, budu rád.

Problém umístění od stěny:
Bojím se trochu dunění (možná zbytečně)?
Je to na plovoučce a prostor za sloupem bude vždycky vnitřní roh :oops:
Aktuálně mám místo na sloupy vč. prostoru za nimi cca 40-50cm, víc dopředu je nechci vysunovat, i kvůli dětem. Z toho mi vyplývá, že bych se měl držet spíš méně hlubokých beden, aby kolem nich zbylo aspoň 20cm a obstojně zahrály. I přední reflex beru jako výhodu (ale četl jsem různé názory).
Nevím, co bude v budoucnu za nábytek (budeme měnit) a jak to pak přesně uspořádám, ale počítám, že černá je univerzální a malá hloubka a přední reflex výhodou.

Zkusím to shrnout, když tak mně pls předložte, co je z vašeho pohledu důležité a co ne...

Výhody Spektoru (18k):
+ cena
+ větší basy, hutné podání, objetí hudbou
++ nejsem na basy extra zaměřenej, ale kdyby jich bylo moc, zreguluju snadno v AVR (u menších Zensorů asi spíš hrozí nedostatek?)
++ předpokládám výhoda pro tvrdší muziku, což můžu (oproti tomu o Zensoru se píše:
V klidných pasážích skladby se Dali [Zensor] drží skutečně skvěle, v komplexních pasážích se ale nutně projeví náraz na fyzikální limity.
nebo
Zdaleka nejlépe se Dali [Zensor] cítí u nástrojově jednodušší akustické hudby a při reprodukci neelektrifikovaných nástrojů.

+ černá je dostupná (Zensor Vokal v černé jsem už nenašel skladem)

Výhody Zensoru (24k):
+ prokreslenější nástroje, lokalizace v prostoru, "víc muziky" (http://disq.us/p/1yr6k12)
+ menší rozměry, přední bass reflex - snadnější umístění
+ celé to v mém prostoru asi bude hrát lépe (pokud nebude málo basů, což mi asi vzhledem k současné plastové produkci chybět nebude)

No a na závěr toho elaborátu výsledná dvoj-otázka:
Mám si připlatit za Zensor, aby hard rock i klasika zněly (asi?) líp a mít přední reflex a menší bedny (klidnější pani) :) a dál od stěny, přičemž musím laborovat se sháněním černé verze středu (příp. omilostnit ořech/bílou)?

Nebo jít do té skvělé cenové nabídky Spektoru a neřešit zadní reflex, protože se to dá zregulovat/ucpat, a brát větší objem skříně a utopit ji (divočejší pani) :) , 16,5cm střeďáky proti 13,5cm, ale trochu prostší podání hudby s hutnými basy?

Co byste volili vy a proč?
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dargy 5. 5. 2019 05:12

Myslím, že hľadáš zvuk, čo je v tej cene nedosiahnuteľný. Taká klasika a hardrock či rýchly metal sú najnáročnejšie žánre na podanie pre repro aj pre elektroniku. A to nehovoriac ešte o kvalite nahrávok. V týchto cenových a kvalitatívnych hladinách sa treba zamerať na čo najmenej neduhov čo prináša táto kategória so sebou. Aj násobne drahšie repro majú problémy podať klasiku a náročné žánre kde je veľa nástrojov a rýchle zmeny. Taká je realita.
Plavačka je to najhoršie pre spodné pásmo a keď to necháš v rohu so zadným reflexom máš vážny problém.
Ja by som z toho čo máš tu vybraté volil asi zensory. Ty máš vysoké nároky od cenovej hladiny kde je ti takmer nemožné vyhovieť. Proste to budú veľké kompromisy vo zvuku. Kino bude ok. Ale ak si doteraz hral z nejakých plastových posun to bude dostatočný so všetkými menovanými.
Urob si výlet do štúdia kde ti aj požiciajú komponenty. Je to služba čo síce stojí čas a peniaze navyše nejaké ale má najväčší prínos pri výbere. Recenzie ti veľa o tom ako to bude hrať u teba a tvojim ušiam nepovie zhola nič. Inak je to stále iba lotéria. To je ako kupovať auto bez zvezenia.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 5. 5. 2019 11:33

Na levné komerční repro (i jako ty dražší Dali) bych se ani nedíval. Už jen použitý materiál, měniče a fr. charakteristika (hory doly) lecco napoví. Povrch má však výborné provedení. Tomu se doma přiblížit již chce zkušenosti nebo někomu zadat do výroby. Asi nejlepší dostupné reprobedny za 17-23 tKč (dle vl. úsilí, ježdění a požadavků) si můžeš postavit dle návodu http://vvv.visaton.de/index.php/en/prod ... lassic-200
nebo levnější 2,5p http://vvv.visaton.de/index.php/en/prod ... line-mk-ii Posuneš se o kvalitativní kategorii up, cena je však srovnatelná (+/- pár tisícovek). Měniče najdeš na https://www.vml.cz/ Nebo se podívat k důajerům do království dánského. Pokud se nechceš zabývat stavbou DIY, tak je nezbytné navýšit rozpočet. Lépe asi moc poradit nelze za požadovanou cenu.

Další dostupné bedny (někde také Visaton) pro inspiraci
https://www.audio-visual.cz/wp-content/ ... -BASIC.pdf
NANO D 2 pásmová sloupová, 2xSB-150mm/V-tkanina 180/1200/250 29990 Kč
NANO S 2 pásmová sloupová, SB-150mm/V-tkanina 180/950/250 23990 Kč

AQ Kentaur za 14,5
http://www.aq.cz/obchod/aq-kentaur-line ... -ii--3187/
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 5. 2019 16:08

Stavět vlastní repráky podle mě není pro většinu lidí moc reálné. @ViaDraco - pokud můžeš, domluv se někde na poslechu. Dnes bych neváhal jet třeba i na ten den do Prahy, i když jsem z druhého konce republiky. Abys to slyšel alespoň ve stereu. Ze zadního reflexu bych až takový strach neměl. Větší objem bedny může znamenat plnější zvuk, na druhé straně je prostě Zensor vyšší řada a asi k tomu dělení má také výrobce nějaký důvod - kvalita použitých komponent? Já slyšel jen Zensor regály, doma mám Oberon, také regály, Spektor vůbec, takže bohužel sloužit nemůžu. Nejlepší je poslech na A/B a občas to při stejném songu přepnout. Ten cenový rozdíl podle mě není až tak velký -je to investice na nějakou dobu, tak se to v čase rozloží.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 5. 5. 2019 21:52

Díky, ale stavět vlastní repro - na to nemám vědomosti, ale ani čas a vybavení...
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 5. 5. 2019 22:00

Tak pak jedině navýšit rozpočet... 8-P 8-P
//Neb nyní se ptáš, co bude lepší nadupaná Š Felicia nebo Š Fabia I ?//
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 6. 5. 2019 13:09

Chápu, díky. Beru tedy, že to je víceméně jedno, zadní reflex může být spíš problém, Zensor má spíš o něco kvalitnější zvuk navzdory rozměrům, výběr je na mě ;)
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 5. 2019 13:28

Dali není jediná značka, i když koukám, že ses na ni upnul. Proč si neposlechneš i něco jiného? Třeba Dynavoice, Indiana Line, Polk Audio Signature, Monitor Audio Bronze, Q Acoustics apod.? Možná bys byl příjemně překvapený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 6. 5. 2019 15:09

Hledal jsem, ptal se...
Bohužel mrtvýmu, hluchýmu a línýmu těžko poradit (narážím na to, že si to nejdu nikam poslechnout a chci svatej grál za pár šupů).
Ne, vážně, hledám jen nejlepší možnou kvalitu pro můj prostor a typ hudby, v dané cenovce.

Nicméně věcně:
Klipsch R-620F set 5.0 - nad 25k
Magnat Monitor - v té cenovce údajně mizerné
Heco - v rámci cenovky údajně mizerné
Heco music style - nad 25k
Dantax Classic One - zbytečně hluboko pod cenovkou
Polk T15/T30/T50 - nedostal jsem referenci/doporučení, cena cca 16k
Dynavoice Challenger M-65 EX 5.0-set v4 - 40cm hloubka a zadní bassreflex k tomu
Q Acoustics 3050 - obava z moc basů, reflex vzadu, ne úplně po chuti design
Indiana Line - nevěděl jsem, díky za tip - skouknul jsem recenzi a zdá se, že nejsou špatné
Dali Spektor 6/1/Vokal - zadní bassreflex
Dali Zensor 5/1/Vokal - totální limit ceny

To jsou věci, co jsem zatím zvažoval...
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 5. 2019 15:57

No jo, každý hledá to nejlepší za své peníze, na tom není nic špatného a cenový limiit, ať už fyzický nebo mentální má taky skoro každý.
U hifi je to tak, že v této nižší cenové kategorii i poměrně malý příplatek může znamenat dost velký kvalitativní skok, naopak v té nejvyšší cenové kategorii je to za velký příplatek jen velmi malý posun a než zvýšení kvality spíš drobná změna charakteru.

Ale zpět k repro, pokud hledáš něco rozměrově menšího, tak ty Indiana Line by mohly být trefa do černého, jsou opravdu štíhlé a ne moc hluboké, bassreflex dopředu, jen by si to chtělo je poslechnout. A raději řadu Tesi než Nota
https://www.htpshop.cz/akcni-ceny/india ... a-set-5-0/
Na umístění jsou určitě méně náročné, než třeba Q Acoustics i ty Dali.

-- 6. 5. 2019 16:03 --

Nebo tyhle, ale pozor, není to jen barevná varianta, ale i rozměrově jiná řada.
https://www.htpshop.cz/akcni-ceny/india ... a-set-5-0/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 6. 5. 2019 17:42

Uctivost, pane :) Díky.
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků