Návrh ozvučení 5.0/5.1 - Denon X2500 alternativy

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Orendas 15. 4. 2019 15:29

Přínos to nebude mít žádný.

Pioneer bude pěkná sračka, ale "ušetříš".

Já ti poradím.
Kup si toto nebo podobné
https://www.mall.cz/sestavy-reproduktor ... on-hkts-65
našetři, a po čase se rozhodni, jestli půjdeš výš.
Naposledy upravil Orendas dne 15. 4. 2019 15:57, celkově upraveno 1
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod ViaDraco 15. 4. 2019 15:55

Díky všem za tipy.

Orendas: A máš nějaké jiné doporučení v té cenovce?
Chápu, že z vašeho pohledu to můžou být vyhozené peníze, ale nechci prostě vysypat 20k za AVR a 25+ za bedny, aby to "aspoň trochu hrálo".

Proto se na bi-amping ptám, jestli to má v téhle kategorii vůbec smysl, když už tam budou ty dva ampy navíc nevyužitý.
Já nepotřebuju 7.2, potřebuju ty funkce a konektivitu, jinak bych šel do 5.x...
Ale když už to tam je, tak se ptám, jestli to má cenu vůbec řešit.

Díky všem ještě jednou.
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 4. 2019 17:49

Ale ty dva ampy navíc, jak říkáš, jsou pro boční efektové repro a u AVR s Dolby Atmos se používají právě pro Atmos repro. Konfigurace je potom 5.2.2 a ne každý AVR umožňuje tyto ampy použít pro bi-amp připojení hlavních repro. Ale to se dá vyčíst z návodu, takže před nákupem rozhodně doporučuji nastudovat.

@Orendas: máš pro tvůj názor "Pioneer bude pěkná sračka, ale "ušetříš"." taky nějaké zdůvodnění? Nebo je to jen takový výkřik do tmy?
A ty repro, nic proti, HK je dobrá značka, ale rozhodně se nehodí všude, nejsou to sloupy, jak bylo v zadání, a na hudbu se moc nehodí, díky omezenému frekvenčnímu rozsahu satelitů, který je doháněn subwooferem.
Pokud je máš doma, chápu tvůj příspěvek, jinak je ale úplně mimo.
A stejně jsou to jen repro, potřebuješ ještě AVR a ten za 5 tis. dle požadovaných parametrů nekoupíš.
Dovolím si tvrdit, že za 20 tis. se dají koupit lepší plnohodnotné repro.
např.: http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... t-bily-v-4

-- 15. 4. 2019 18:06 --

Tak jsem se dočetl, že ten Pioneer VSX-933 umožňuje konfiguraci 5.1 s bi-amp připojením předních reprosoustav.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 15. 4. 2019 18:50

Ano, na Pioneer jsem vysazenej, jednoho jsem měl a stačilo...

Za tyhle peníze co do toho chce dát to nemůže hrát ani slušně.

Pro začátek bych šel touhle cestou a pak se uvidí.
https://www.excelia-hifi.cz/harman-kard ... 9/1388.php

Doma mám AVR Cambridge Audio 651.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod ViaDraco 15. 4. 2019 18:58

tombas: Diky, pokud jsem to dobre pochopil z jejich webu, 7-kanalove Denony i Marantzy lze takto zapojit.

Chci se ale zeptat, jestli neni problem zapojit jako SurroundR a SurroundL ty repra, co budu mit za sebou. Na nekterych nakresech jsou spis vedle (treti a devata hodina) poslechoveho mista.
Tam ale zadne repro nechci urcite (ja vim, tezka prace se mnou)...

Ano, mohl bych je zapojit jako SurroundRearR/L, kam nejspis patri: ale to jsou prave ty svorky potencialne pouzitelne na bi-amping predku.
Takze pokud ty zadni bedny zapojim takhle "blbe" do svorek SurroundR/L, da se to prenastavit v AVR, prip.poladi se to tim nastavenim mikrofonem?

Orendas: Diky za tip, na tenhle set jsem taky driv koukal, ale popravde jsem skepticky k takhle velkym bedynkam, byť jsou od HK.
Vzdycky jsem tak nejak myslel, ze jde o tuhost, objem, vnitrni geometrii, osazeni a tak...
Naposledy upravil ViaDraco dne 16. 4. 2019 06:38, celkově upraveno 3
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 4. 2019 19:09

Orendas píše:Ano, na Pioneer jsem vysazenej, jednoho jsem měl a stačilo...

Za tyhle peníze co do toho chce dát to nemůže hrát ani slušně.

Pro začátek bych šel touhle cestou a pak se uvidí.
https://www.excelia-hifi.cz/harman-kard ... 9/1388.php

Doma mám AVR Cambridge Audio 651.

Jak jsem psal, HK je OK, ale už trochu starší kousek, nepodporuje nejnovější videoformáty HDR, nemá nejnovější dolby kodeky atd.
Do budoucna a dokonce i v současnosti dost velký problém.

Samozřejmě Pioneer není jediná značka, může vybírat i z ostatních, ale má omezený rozpočet, takže stejně bude pořád ve stejné cenové kategorii.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 15. 4. 2019 19:33

Chapu to spravne, ze vybavou jsou porovnatelne s tim Denonem x2500h spis Marantzy 1608/1609, ktere jsou cenove vyse?
A ta rada 1508/1509 spis s Denonem x1500?
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 4. 2019 20:02

Ano
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 16. 4. 2019 06:08

V podobne cene jsem nasel Yamahu RX-V685. Ze srovnani vychazi prakticky stejne jako Denon, i kdyz ma mene HDMI (4 by myslim stacily) a navic Virtual Surround a DAB+.

Mate nekdo zkusenost, jak ta Yamaha hraje?
Stoji ty dve featury za to? Kolega se nechal slyset, ze i v Kodiaqu s "dobrym audiem" je to s/bez DAB nebe a dudy.
Da se prip. na DAB pouzit nejaky USB dongle jako doplnek, pokud bych nebyl spokojen s beznym stereo FM?

Porovnani zde (Denon x2500h vs. Yamaha RX-V685):
https://exceptional-av.co.uk/catalog/pr ... re/index/#
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 4. 2019 06:18

DAB je samozřejmě plus, pokud ho AVR má, na druhou stranu při možnosti streamování nekonečného množství internetových rádií díky Chromecast a to i v celkem slušné kvalitě, nevidím důvod na DAB lpět za každou cenu.
V autě je to samozřejmě něco jiného, tam DAB nelze jednoduše nahradit a klasické FM moc kvalitní není.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orendas 16. 4. 2019 06:40

Nestálo by za to se mrknout tady?
http://www.hifibazar.cz/
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 4. 2019 06:53

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ViaDraco 16. 4. 2019 07:02

Diky, s temi inet radii to dava smysl.

A to zapojeni zadnich sikmych (viz planek na prvni strane) do SurroundR/L, da se to pak prenastavit v AVR? Nebo bych se musel vykaslat na bi-amp predku a zapojit to do SurroundRearR/L?

Nekdo neco k te konkretni Yamaze prosim?
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 16. 4. 2019 07:24

Čoveče,ja furt nemuzu pochopit,proc v tehle cenové a jeste k tomu u avr resis nejaky biamp pripojeni. Tys nekdy poslouchal muziku,kdy si si řek,tak bez takovehoto zapojení uz nemůžu dál žít? Takový to mělo přínos? Kdybych ti na obě moznosti(single a bi) zavázal oči,pustil hudbu,tak poznáš starou bačkoru.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ViaDraco 16. 4. 2019 07:37

Ne, neni to, ze by mi to nedalo spat :)
Ale pokud tam jsou ty dva ampy navic, tak bych to tak zapojil.

Ale pokud to nedava smysl, tak tu myslenku klidne opustim :D
ViaDraco
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků