Výběr síťového stereo receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 13. 5. 2019 16:19

tombas píše:Na stereo není AVR nikdy lepší volbou, ale určitě je z hlediska kvality zvuku lepší volbou starší integrovaný zesilovač vyšší třídy, byť nenabízí síťové funkce.
Hledal bych přístroj s integrovaným DAC a síťové funkce vyřešil samostatnou krabičkou typu Chromecast Audio.



Takže stereo receiver za 15 tis. bude pro stereo poslech opravdu vždy lepší volbou, než např. vlajkové lodi AVR, které stály před několika lety např. 50-70 tis. ?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 5. 2019 16:47

Zajdi si to někam poslechnout a posuď sám.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 13. 5. 2019 18:28

Jenže to se těžko realizuje. Poslechnou si někde nový stereo receiver by nebyl problém, ale poslechnout si současně s ním nějaký kvalitní bazarový AVR se stejnými repro, to už je docela problém...
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 5. 2019 20:46

Já to chápu, ale tohle za tebe nikdo nerozhodne. Dostal jsi tipy, je tady spousta názorů, nějaká doporučení a více od fóra prostě čekat nemůžeš.
Máš jen dvě možnosti, buď se ti podaří někde něco poslechnout a porovnat, nebo provést nákup naslepo.
Třeba hifibazar má skladem starší AVR a umožňuje zboží vrátit, takže se zkus s nimi domluvit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 14. 5. 2019 09:02

pro Denis30 : Zažil jsem podobné dilema a tak se podělím o své zkušenosti. Domníval jsem se, že vyšší řada AVR bude zvukově dostatečná pro stereo. Má anabáze to však popírá....Měl jsem původně zesík Denon PMA 720 (za cca 7000,-), který však dostatečně "nenakrmil" plnokrevné repro Klipsch R-28F (mám poslechový prostor opravdu reálných 40m2). Zkusil jsem ho nahradit AVR Denon 3313, který je chválen i za stereo (původní cena cca 33000,-). Pravda je taková, že s uvedenými repro hrál podobně jako pma 720 a to jen díky tomu, že hodně zvuku pomohla avr kalibrace Audyssey. Nakonec jsem skončil u stereo receiveru Onkyo TX-8270 a jsem spokojen. Pokud budu něco v budoucnu řešit, tak jedině kvalitní zesilovač (např. Marantz PM8006 a podobný level) + streamer ! Na kvalitní stereo opravdu nemá nic jinýho smysl, neboť pokud máš dobrý zdroj muziky - přehrávám především FLAC, pak SACD a DVD-Audio disky, hodně cd zakódovaných v hdcd a také Tidal Master (MQA) - tak je to prostě znát/slyšet. Pokud snad někdo pochybuje o slyšitelnosti rozdílu mezi mp3 (lhostejno jaký bit rate) a skutečným flac (o dalších formátech ani nemluvím), jak se v některých vláknech tady uvádí, tak má buď velmi špatnou aparaturu anebo by měl jít na ušní !!!! Howgh. 8-)
Naposledy upravil Tapir1 dne 14. 5. 2019 15:44, celkově upraveno 1
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 5. 2019 11:44

Onkyo TX-8270 jsem neslyšel, ale jak moc se tento stereoreceiver liší od srovnatelných AVR téže značky, pokud je konstrukčně zjevně od nich odvozen, či lépeřečeno pokud se jedná dílem o "odlehčený" AVR?
https://www.av-online.hu/pictures/galle ... ck_big.jpg

A co se týče rozdílu mezi flac a mp3, tak hodně záleží na datovém toku u mp3. Je-li to 128 kbps pak ten rozdíl je markantní. Jedná-li se ale o kvalitně udělané mp3 (VBR nebo 320 kbps), pak ten rozdíl už je mnohem obtížněji zjistitelný, a zda vůbec.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 14. 5. 2019 13:54

Tapir1 píše:Zkusil jsem ho nahradit AVR Denon 3313, který je chválen i za stereo (původní cena cca 33000,-).

Asi by člověk musel jít ještě výš, ale stojí to pak za to?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ac3ac3 14. 5. 2019 17:34

Denkez píše:A co se týče rozdílu mezi flac a mp3, tak hodně záleží na datovém toku u mp3. Je-li to 128 kbps pak ten rozdíl je markantní. Jedná-li se ale o kvalitně udělané mp3 (VBR nebo 320 kbps), pak ten rozdíl už je mnohem obtížněji zjistitelný, a zda vůbec.

.mp3 320 a najmenší flac 16 okolo 900 je parádny rozdiel ktorý by som za žiadnych okolností nepodceňoval a určite by som bral bez rozmýšľania ten flac aj keď netvrdím že som majster sveta v počúvaní.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 5. 2019 22:26

Flac je bezeztrátový kompresní algoritmus optimalizovaný pro audio. Něco jako zip. Zvukovou kvalitu nijak nedefinuje ani neovlivňuje, není to zvukový kodek, co za zvuk do něj "vstoupí", takový "vyflusne". Na vstupu howno, na výstupu též. Na vstupu diamant na výstupu diamant.

Jinými slovy: kdo porovnává zvukovou kvalitu flac vs mp3, dává akorát najevo, že o té problematice neví zhola nic:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 15. 5. 2019 06:29

merhaut:
Z puristicky technického pohledu máš samozřejmě pravdu. Předpokládám ale (a snad ne mylně), že se tu baví lidé s nějakou elementární znalostí, kteří pojmem flac zjednodušeně myslí bezztrátově komprimovaný zdroj, tedy CD (44.1/16), popř u hi-res flacu 24 bit a >=88.2 kHz.

-- 15. 5. 2019 06:35 --

Tapir1 píše:Pokud snad někdo pochybuje o slyšitelnosti rozdílu mezi mp3 (lhostejno jaký bit rate) a skutečným flac (o dalších formátech ani nemluvím), jak se v některých vláknech tady uvádí, tak má buď velmi špatnou aparaturu anebo by měl jít na ušní !!!!


Naprostý souhlas s dodatkem, že takhle nekompromisně to platí pro dobré nahrávky. U nějakého elektro-pop kňourání s DR <5 a mizerným masteringem se rozdíl mezi CD a 320 mp3 smazává. Blbý mastering dovede na zvuku nadělat mnohem víc škody než komprese mp3.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 15. 5. 2019 07:30

Podle mě rozdíl mezi kvalitním MP3 320 kbps a flac vytvořeném ze stejného kvalitního CD zdroje, by při slepém testu na běžné aparatuře nepoznal skoro nikdo, resp. by výsledky hraničily se statistickou chybou pravděpodobnosi náhodného určení zdroje.
Na špičkových sestavách by mohl být rozdíl větší.
Tady je rozhodující, jakým způsobem a za použití jakého kodeku MP3 vznikla, jaké kompresní algoritmy byly použity a na jakém zařízení.
Totéž platí u flac, není jedno jakým způsobem vznikl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 15. 5. 2019 07:52

Co to je "běžná aparatura" :-D?

Podle kondicionálu ve tvé větě to vypadá, že s tím nemáš vlastní zkušenost.

Já ze své zkušenosti zastávám názor, že i na aparatuře střední třídy (cenově hladina dejme tomu kolem 30 tis. Kč za komponent v neprůserové akustice) a při dobré nahrávce je šance rozeznat mp3 od CD 9 z 10. Na opravdu kvalitní aparatuře je to pak jistota.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ac3ac3 15. 5. 2019 07:57

Tak ako amatér mám v tomto čistojasno. MP3 je pre chodiacich po ulici so štupľami v ušiach. Kto si chce vypočuť muziku tak použije FLAC v kvalite či už 44.1 kHz/16 bit alebo 48 kHz/24 bit alebo 96 kHz/24 bit alebo aj vyššie ale môže aj LPCM alebo WAW.... Kto použije nižšie hodnoty ako som tu uviedol tak si kvalitnú muziku neužije. A samozrejme platí ako to všetko vznikne pri všetkom.
ac3ac3
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 15. 5. 2019 08:33

tombas píše:Podle mě rozdíl mezi kvalitním MP3 320 kbps a flac vytvořeném ze stejného kvalitního CD zdroje, by při slepém testu na běžné aparatuře nepoznal skoro nikdo, resp. by výsledky hraničily se statistickou chybou pravděpodobnosi náhodného určení zdroje.
Na špičkových sestavách by mohl být rozdíl větší.
Tady je rozhodující, jakým způsobem a za použití jakého kodeku MP3 vznikla, jaké kompresní algoritmy byly použity a na jakém zařízení.
Totéž platí u flac, není jedno jakým způsobem vznikl.

Robil som si niekoľko druhov slepých testov. Na repro aparatúre by som vzhľadom na nedokonalú akustiku asi naozaj ťažko poznal rozdiel. A to mám zostavu, za ktorú sa nie je vôbec treba hanbiť. Avšak, na slúchadlovej zostave je to už o niečom inom. Moja úspešnosť týchto testov bola vždy okolo 90%. Ale, to stále nič neznamená a osobne považujem rozdiel medzi kvalitným stratovým a bezstratovým formátom za zanedbateľný. Bežne počúvam Spotify v aute a na repro a nemám pocit že by som o niečo prichádzal. Na večerné počúvanie so slúchadlami preferujem Roon+Tidal. Ale dá sa spokojne žiť aj so Spotify. Tie rozdiely sú počuť, ale nie je to rozdiel deň a noc. Ide o zvukové nuansy, ktoré si myslím bežný človek ani nerozozná. Ja sa hi-fi venujem viac ako 10 rokov, som naučený rozoznávať niektoré detaily, ktoré by som v minulosti nevnímal, pretože ma začali baviť až pri lepších zostavách na ktorých sa začali objavovať, resp. začal som ich vnímať.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 5. 2019 08:36

Takže výsledkem je, že na to máme každý svůj názor a tím bych tuto kapitolu MP3 uzavřel, případně pokračoval v samostatném vlákně, abychom neplevelili tohle.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků