Výběr síťového stereo receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 22. 4. 2019 19:12

Zdravím Vás a rád bych Vás požádal o radu při výběru síťového stereo receiveru.
V hledáčku mám např.něco jako: Onkyo TX-8150, Onky TX-8250, Onkyo R-N855, Pioneer SX-N30DAB, Pioneer SX-S30DAB, či Denon RCD-N10 CEOL. Rád si nechám poradit, klidně může být např. i nějaká Yamaha, nebo Merantz.
Záleží mi na síťových funkcích (internetové rádio, přehrávání z NAS, komunikace s mobilem...) a kvalitním zvuku.

Děkuju Vám.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 23. 4. 2019 06:16

Zalezi od rozpoctu a aj ake repro s tym budes napajat. Ale do vyberu urcite zarad aj Yamahu R-N602 pripadne 402 alebo 803 (podla penazi)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 4. 2019 07:15

Taky záleží, jakou požaduješ konektivitu a co vše budeš připojovat. Některé výše uvedené mají i HDMI konektory, což se hodí pro připojení TV, herní konzole, PC.
Síťové funkce mají všechny, spíše si pohlídej, jaký systém používají pro multiroom (může se hodit), nebo zda mají přímou podporu chromecast apod.
Budeš kupovat pouze receiver nebo i reprosoustavy?
Jaký máš cenový limit?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 23. 4. 2019 08:36

Cenově to vidím tak do 15k za receiver a repro budou zatím RFT CORONA, později nějaké jiné regálovky (např. Mission 751,781, nebo co se povede slušného sehnat).
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 23. 4. 2019 09:26

Lépe se vybere receiver pokud už je repro vybrané. Ne ke každému repru se např. hodí Yamaha apod. Záleží jaký charakter zvuku máš rád.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 4. 2019 12:20

Jde to i naopak, vybrat repro podle receiveru a navíc je jednodušší vzít rec pod paži a navštívit nějaké prodejce reprosoustav a vyzkoušet alespoň v jejich prostředí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 4. 2019 12:38

Jo tak to je ideální. Není nad poslech před koupí.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 23. 4. 2019 20:58

Nedokážu specifikovat, jaký charakter zvuku mám rád. Dokážu to porovnat pouze s AVR Denon a repro Canton. V čem bude oproti uvedenému zvukově Yamaha a Onkyo jiné?
Yamaha R-N602 se mi hodně zamlouvá, ale zjistil jsem, že nemá DAB/DAB+ tuner a to by mi v budoucnu asi dost vadilo, protože z největší části asi bude na receiveru poslech rádia.
V tomto případě asi vyhrává Onkyo R-N855. Pokud pořídím nejdříve receiver Onkyo, jaké repro by jste mi k němu doporučili, nebo naopak vůbec nedoporučili?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 4. 2019 21:22

Jak už ti tady někdo radil něco kup, vem to pod paži a začni obcházet prodejce repro a zkoušej co ti bude zvukově sedět.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 4. 2019 07:50

RN 602 nema DAB a co ma jako byt? Vzdyt tam mas moznost prehravat internetova radia celeho světa.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 24. 4. 2019 08:00

Přesně a ono ta kvalita DAB nestojí za nic. To radši internetové rádio nebo Spotify premium.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 4. 2019 08:18

Asi máte pravdu, ale nechtěl jsem hned na startu dělat ústupky a připravit se o možnost DAB. Nekupuju tyhle věci na 2 roky a nevím, zda bude receiver hrát vždy v místě, kde je připojení k internetu. Myslíte si, že to Onkyo R-n855 je horší volba, něž Yamaha?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 24. 4. 2019 08:28

To nevím, ale velmi dobře hodnocené je ještě Onkyo TX-8270. Nejlepší bude , když si je porovnáš někde ve studiu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 4. 2019 08:51

Denis30: Vcelku podstatný rozdíl (ale jak pro koho...) mezi Onkyo R-N855 a řadou stereoreceiverů Yamaha je technologie koncových zesilovačů.
Onkyo má spínaný zesilovač pracující ve třídě D, zatímco Yamaha používá klasické lineární zapojení ve třídě AB.
Také stojí za povšimnutí nižší výkon u Onkya.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 4. 2019 11:35

@Denis30
Ale dobře provedené déčkové zesilovače nejsou žádný problém, záleží na konkrétní implementaci a těch věcech okolo, jako je DA převodník apod.
Těžko může někdo z nás říct, co se ti bude líbit víc, každý zesilovač má svůj charakter, byť rozdíly nemusí být propastné, zvlášť pokud nemáš přímé poslechové srovnání.
Takže "lepší" nebo "horší" volba je špatně formulováno, je to jen o tvých preferencích.
Jediné, co by se dalo takto hodnotit, je výbava, ta může být lepší nebo horší za danou cenu.
Zvuk je do značné míry individuální záležitost a zhruba 80% zvuku dělají bedny a akustika.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků