stereo zosilovac k Wharfedale Diamond 10.5

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod macrek 24. 4. 2019 21:11

Nazdarek,

Aktualne fungujem na AVR Yamaha HTR-3063 + WD 10.1.
Buduci tyzden by mi mali dojst WD 10.5 a rozmyslam ze by som ich radsej zapojil cez stereo zosilovac.
Najradsej by som si nechal aj tu yamahu aj 10.1 pre pozeranie kina 4.0 (do buducna mozno 5.1).
Ale tie 10.5 by som chcel zapojit cez stereo zosik.

1) da sa vymysliet nejaky setup, ktory by toto zohladnoval ?
2) ak si odmyslime to zapojenie s AVR a pripojil by som 10.5 len na stereo zosik, aky by ste k tomu doporucili ? Yamaha-A-S-301 ma celkom prijatelnu cenu a predpokladam, ze by to mal byt oproti AVR kvalitativny posun. Co mi vadi je, ze nema moderne standardny (bluetooth, usb, ...)

Dik za kazde rady
macrek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 25. 4. 2019 12:02

V ceně kolem 10-12 tis. je toho více, např.
https://av-prijimace.heureka.cz/yamaha- ... LNI_D_BwE#
https://zesilovace.heureka.cz/pioneer-sx-s30dab/#
https://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-t ... e/#section
https://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-8250/#
Jinak to můžeš vyřešit klidně starším kvalitnějším stereo zesilovačem a nějakou krabičkou se síťovými funkcemi, BT apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macrek 25. 4. 2019 15:00

S tou "network" krabičkou ma to tiež napadlo. Skúsim sa pozerať aj týmto smerom.
Ja sa nebraním ani bazarovému riešeniu.

Otázka možno aj znie, či aj ja ako laik budem počut rozdiel medzi AVR Yamaha HTR-3063 a nejakým čisto stereo receiverom za 10-12000 CZK.

Na značku som sa pýtal aj kvoli tomu, lebo každý receiver ma svoj charakter a nie všetky by museli sedieť s WD 10.5.
Ešte by som možno aj doplnil otázku, že s akým (bez ohľadu na cenu) receiverom sa dá z tych 10.5 vyžmýkať maximum ?
macrek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 25. 4. 2019 16:04

Kombinaci zesilovače a WD si musíš poslechnout, co ti sedne nejlíp, já WD neznám a neslyšel jsem je, takže v tomto ohledu neporadím.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 25. 4. 2019 17:15

pro macrek: Dovolím si přidat svůj názor a také konkrétní návrh. Pokud chceš zůstat u zesilovače, což bych vzhledem k jeho kvailtám doporučil, navrhuji Marant PM6006, který je nyní za super "money" ! Tento zesík si vesměs sedne s každými repro. Pro streamování zamýšlených služeb pak doplň o Chromecast audio a streamuj z PC, mobilu/tabletu. V případě požadavku na opravdový streamer s dalším vybavením (DAB, Bluetooth) pak koukni po bazarovkách, kde se občas nějaký objevuje.
Mohu také z osobní zkušenosti doporučit stereo receiver Yamahu R-N402D, která je opravdu dobrá ve své třídě zvukem a vynikající výbavou. Samo doporučuji poslech.Hodně zdaru při výběru ! Howgh ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 26. 4. 2019 06:53

macrek píše:S tou "network" krabičkou ma to tiež napadlo. Skúsim sa pozerať aj týmto smerom.
Ja sa nebraním ani bazarovému riešeniu.

Otázka možno aj znie, či aj ja ako laik budem počut rozdiel medzi AVR Yamaha HTR-3063 a nejakým čisto stereo receiverom za 10-12000 CZK.

Na značku som sa pýtal aj kvoli tomu, lebo každý receiver ma svoj charakter a nie všetky by museli sedieť s WD 10.5.
Ešte by som možno aj doplnil otázku, že s akým (bez ohľadu na cenu) receiverom sa dá z tych 10.5 vyžmýkať maximum ?


Prave som updatol moj system o stereo zosik. Ako AV mam RX-679 je to vyssia trieda ako tie HTR a doplnil som to zosikom A-S701.A teraz k tvojej otazke, ze ci budes pocut rozdiel. Ak nie si uplne hluchy tak ano :). Vcera po zapojeni som bol sam velmi prekvapeny o kolko lepsie zacali moje NS-555 hrat. Podstatne jasnejsie stredy a hlavne vysky, mohutnejsie basy (skoro ako RX s SW) a hlavne omnoho sirsi "sound stage". Posun minimalne o jeden level vyssie. Ak pozeras po Yamahach, tak zarad do vyberu este aj A-S501. Oproti A-S301 ma vyssi vykon (2x85W) a hlave 12000 uF kapacitatory (vs 6000 uF). Na amazone sa da novy kupit za 307 EUR co je cca 7500CZK. Ak by si pouzil cely rozpocet tak by si tam do 12000 CZK nasiel aj tu A-S701. Ak chces aj vsetky tie sietove funkcie, tak za 12500 CZK tam splasis Yamahu R-N602. Takze je z coho vyberat a posun bude badatelny :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macrek 26. 4. 2019 09:53

Dik za hinty.

Prave som updatol moj system o stereo zosik. Ako AV mam RX-679 je to vyssia trieda ako tie HTR a doplnil som to zosikom A-S701.


A ako to mas zapojene ?
macrek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 26. 4. 2019 10:03

macrek píše:Dik za hinty.

A ako to mas zapojene ?


noo zatial nie uplne idealne. CD a predne repro mam na stereo zosik. Center, sw a surroundy su na AVR. Pre pozeranie TV staci aj toto "3.1" zapojenie. Ked budem pozerat filmy alebo pustat iny zdroj 5.1 zvuku tak budem prekablovavat predne repro zo stereo zosiku na AVR. Dal som tam "banana plugs" tak to az tak vela casu nezaberie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kodym 5. 5. 2019 19:55

macrek píše:Otázka možno aj znie, či aj ja ako laik budem počut rozdiel medzi AVR Yamaha HTR-3063 a nejakým čisto stereo receiverom za 10-12000 CZK.


Tak to si pis, ze poznas. Nedavno som sa pohraval s myslienkou, ze si kupim stereo zosilovac k mojmu AV-receiveru DENON 2313. Tento mam zapojeny na 5.1 system a aj na stereo cez stlpove reproduktory Dynavoice F6-ex ver.2. Som s nimi spokojny ako hraju. Stereo zosilovac som chcel pocuvat na sluchadla.Ked som prisiel do jedneho nemenovaneho obchodu , co aktualne teraz maju, este som nechcel nic kupovat, no akonahle mi majitel pustil muziku cez Dynavox VT80 a male repraky Dynavox ls 700, tak mi odvisla sanka a spakruky som vysolil peniaze na ruku. cely nazhaveny som letel domov zvedavy, ako to bude hrat na mojich Dynavoceoch. A doma mi poklesla sanka druhy krat A to je zosilovac za 120Eur a ten rozdiel v prednese oproti Denonu je priepastny. Takze pocut rozdiel budes urcite. Ja uz niesom ciatnik , takze som uz asi aj nahluchly, ale ten rozdiel som pocul celkom zretelne.
kodym
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 5. 5. 2019 20:36

To si musí každý vyzkoušet a poslechnout sám, aby pochopil, že z AVR se prostě žádný pořádný stereo zvuk nekoná. Ano, hraje to, někteří se budou do krve hádat, že se to vyrovná samostatnému stereu, ale kdo to opravdu slyšel a mohl porovnat...
Samozřejmě řešíme srovnatelnou cenovou kategorii, ne AVR za 100 tis. a stereo za 10.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 6. 5. 2019 07:10

Jaky je zde nazor na D-ckove zesilovace? Napadlo me, ze kdyz uz mam treba velky box (Denon X3500), ze bych treba dokoupil neco mensiho na to stereo, co by melo pripadne streaming, a videl jsem treba takove ty NAD 3020 apod. Je to spise designovka a vyhozene penize, nebo to i rozumne hraje? Nebo je doporuceni jit radeji do neceho rozmerove konvencniho? Myslim, ze i Yamaha ma nejaky maly box, ale netusim, zdali to neni mysleno spise tak nejak jako doplnek treba k PC?

@viking81 - nema to tve AVR na ty predni repraky preout? Ze bys to nemusel prekablovavat, ale ze zesilovace napojit do toho pre-outu. Tedy - nikdy jsem to osobne nezkousel, ale mozna by to tak nejak mohlo fungovat. Treba ten muj Denon AVR ma preout v podstate na vsechny repraky.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 5. 2019 09:51

Mám doma oba typy, AB i D, ale problém je, že ten AB zesilovač je 10x dražší než ten déčkový, takže se to nedá rozumně porovnat.
Výhoda déčka je, že je hodně rychlý, ale pro mě trochu sušší, digitální a odměřený a má ostřejší výšky, které musím korigovat -2 dB.
Na druhou stranu pěkně kontroluje basy a je mu v podstatě jedno, jesli rozehrává malé budky nebo velké sloupy.
Podívej se na NAD C328, ten je velice dobře hodnocený a jako streamer můžeš použít Chromecast Audio za 1000,-, který hraje opravdu dobře a je podporovaný řadou aplikací.
https://www.studiospalicek.cz/zesilovac ... 28-novinka
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 6. 5. 2019 10:05

Díky, určitě kouknu, NAD je mi celkem sympatický, ani nevím proč. Možná i Cambridge Audio. Díval jsem se na modely, které umožňují ty modulové karty, občas lidi chválí ten BluOS, ale taková karta stojí myslím 12 tis. Kč, takže asi ten Chromecast vyjde levněji :-)

Jinak když jsem byl na poslechu, tak tam pán měl zrovna nějaký Audiolab 6000 a říkal, že z toho leze fajn muzika.

Jinak designově se mi líbí třeba Primare i25 nebo NAD M10, ale to už jsme cenově 5x někde jinde :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 5. 2019 11:37

Audiolab 6000 je za tu cenu hodně povedený.
Pokud bys koukal na ten NAD 3020, tak vem verzi V2, je tam nějaké vylepšení proti původní.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 6. 5. 2019 12:04

No pokud chceš nějaké levné a dobře hrající Déčko tak toto https://www.hifiroom.cz/hifi-bazar/zesi ... 19897.html jsem slyšel, hraje to parádně a má to i kvalitní D/A převodník. Vřele mohu doporučit a za tyto peníze tuplem.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků