stereo zosilovac k Wharfedale Diamond 10.5

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 5. 2019 13:22

tombas píše:Výhoda déčka je, že je hodně rychlý...

Tak to bych zrovna netvrdil. Právě naopak. I levné analogové AB zesilovače mívají šířku pásma do 100 kHz a ty dražší do stovek kHz.
Naproti tomu Dčka jdou mnohem níže, např. i takový Lyngdorf končí někde na 40 kHz: https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... -tdai-3400

Dčka se začaly prosazovat nikoliv pro svou kvalitu, ale že zefektivnily výrobu zesilovačů. I relativně výkonné zesilovače lze poskládat do malých skříněk, odpadají nákladné a hmotné chladiče, a pokud je takový zesilovač napájen z impulzního zdroje, pak i 50Hz trafa.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 7. 5. 2019 13:29

pekr77 píše:Jaky je zde nazor na D-ckove zesilovace? Napadlo me, ze kdyz uz mam treba velky box (Denon X3500), ze bych treba dokoupil neco mensiho na to stereo, co by melo pripadne streaming, a videl jsem treba takove ty NAD 3020 apod. Je to spise designovka a vyhozene penize, nebo to i rozumne hraje? Nebo je doporuceni jit radeji do neceho rozmerove konvencniho? Myslim, ze i Yamaha ma nejaky maly box, ale netusim, zdali to neni mysleno spise tak nejak jako doplnek treba k PC?

@viking81 - nema to tve AVR na ty predni repraky preout? Ze bys to nemusel prekablovavat, ale ze zesilovace napojit do toho pre-outu. Tedy - nikdy jsem to osobne nezkousel, ale mozna by to tak nejak mohlo fungovat. Treba ten muj Denon AVR ma preout v podstate na vsechny repraky.

Nema :( ma pre-out len do druhej zony a to mi pri 5.1 nepomoze. Ale idem dat do..prec celu 5.1 zostavu a ostanem len pri 2.0 pripadne s 2.1 a novym reprom...
Wharfedale Diamond 11.4
Yamaha A-S701
Yamaha CD-S700
Yamaha BD-S473
Samsung UE55KU6472
viking81
Junior

Předchozí stránka