Zesilovač k reproduktorům Xavian Bon Bonus

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Richard B 7. 5. 2019 07:19

Zdravím,
už chvíli poslouchám doma hudbu na reproduktorech Xavian Bon Bonus, které jsem zapojil do AV receiveru Panasonic SA-HR50. Společně s nimi používám aktivní subwoofer, také od panasonicu. Nicméně vím, že je to pouze přechodné řešnení a poslední dobou jsem se začal rozhlížet po něčem kvalitnějším. Takže můj dotaz zní... Jaký byste zvolili zesilovač pro tyto reproduktory pro domácí použití na ozvučení menších a středně velkých místností. Úplně ideální by bylo, kdyby daný zeslilovač neměl problémy s případným lepším subwooferem (který mám v plánu v budoucnu dokoupit), zvládal vykouzlit slušný zvuk pro sluchátka (používám Audiotechnica ATH-M40X) a v úplně nejlepším by měl v sobě zabudovaný předzesilovač pro napojení gramofonu (opečovávaná Tesla).
Vím, že toho není málo :D. Každopádně, nevěděli byste o něčem šikovném s těmito parametry? Ideálně kdybyste měli nápady v různých cenových hladinách, sem s nimi :-D.
Richard B
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 7. 5. 2019 07:57

Nepíšeš, jaký máš rozpočet, ale Bon Bony jsou velmi slušný regálovky, který můžou (nesprávně) mást tělem k podcenění kvalitního krmení. Osobně bych k nim bral živější zesilovače typu a kategorie Yamaha R-N803D, Marantz PM7005 nebo NAD C368.
Z bazarových aktuálně třeba Electrocompanient.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 7. 5. 2019 08:35

Za mě určitě doporučím k poslechu Audiolab 6000A, nejlépe dohromady s firemním CD transportem 6000CDT.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 5. 2019 13:31

Máš toho plnej internet,ze xavian spolupracuje s yamahou,marantzem a v drazsich kategoriich s normou. Levne yamahy jsou tvoje cílová skupina,staci si pohlidat ten sub vystup,kdyz ho teda chces. A hlavne si vysledný výběr jet poslechnout do hostivice,at mas predstavu,co ti bude vyhovovat zvukove líp.
Naposledy upravil Bazi 36 dne 7. 5. 2019 13:34, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 7. 5. 2019 13:32

Vopred sa ospravedlňujem za čiste teoretickú pripomienku /kedze som žiadne Bonbony nepočul/, ale aspoň sa k tomu priznávam, že :-) , Bon Bonusy sú podla Březiny aj podla jeho merania zvukovo živšie, prvý model tzv.Bonbonus z roku cca. 2012-2013 bol zrejme tak řečeno typicky xavianovsky nevyrazný /opis berte s rezervou/, takže pre niekoho by bol k Bon Bonusom zvukovo vhodnejší práve nejaký menej prezentný, neutrálnejší zosilňovač.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Richard B 7. 5. 2019 20:01

Díky moc za rady :). Taky jsem se díval na to, že Xavian se dost spojuje s Yamahou (tedy alespoň v těch nižších cenových kategoriích), ale zajímalo mě, jaký názor na to má širší audio veřejnost :-D. A jinak, Já mám právě starší model Bon Bonusů 2012 – 2013. A teď jsem z toho trochu zmatený... Tedy tenhle starší model je spíš míň výrazný a tím pádem bych k němu měl pořídít výraznější a živější zesák? A jinak jo, do Hostivic bych si rád někdy našel cestu :)...
Richard B
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mesab 7. 5. 2019 21:28

Klidně tam zavolej, je to sice hodně dávno, ale vzal mi to osobně pan B. a v pohodě jsme pohovořili.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 7. 5. 2019 21:37

Takže máš Bonbonusy, ale vlákno jsi založil o Bon Bonusech :-).
V rámci možností těch bedýnek ti bude dobře sloužit každý zatím zmíněný zesilovač.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 8. 5. 2019 03:04

Richard B píše: ... A jinak, Já mám právě starší model Bon Bonusů 2012 – 2013. A teď jsem z toho trochu zmatený... Tedy tenhle starší model je spíš míň výrazný a tím pádem bych k němu měl pořídít výraznější a živější zesák? ...


Richard, keďže som nepočul tak neviem posúdiť nakolko sa zvukovo tie dva modely líšia , ak ťa to zaujíma prečítaj si napr. Březinove recenzie, niečo sa z tých hifistických kecov a fráz dá vyčítať, žial meranie tvojho modelu sa z dôvodu staršej recenzie na HIFI-Voice už nezobrazuje, ale rozumieš tomu správne, logika hovorí, že sa párujú zvukovo protikladne znejúce alebo hrajúce komponenty, v prípade zvuku ale platí, že na prvom mieste nie je logika, ale zvukový vkus a preferencie, predstava poslucháča ako by jeho zostava mala hrať, ak sa niekomu páči prebasovaný zvuk tak si asi k prebasovaným bedniam zadováži silič, ktorý basy ešte trochu "přifukuje" a nie basovo štíhly silič, ktorý by mu logicky tie prebasované bedne trochu zneutrálnil, takže ak môžeš a máš kde vezmi bedničky pod pazuchu a choď niečo vypočuť najlepšie po sebe v jednom štúdiu.
P.S. ono je problém už výklad pojmov, fráz používaných rôznymi recenzentami, hifistami, napr. čo je živý zvuk ?, traja hifisti a štyri názory ... :-)
starší
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků