AV receiver nebo stereo zesilovač? Co vybrat?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ongeo 20. 5. 2019 18:32

Pročítáním fóra zde i jinde po netu jsem zjistil, že pokud chci av receiver pro dk, je celkem jedno, který vyberu, bude to hrát podobně, ale pokud chci i poslouchat hudbu, je lepší koupit stereo zesilovač. Prostě poslech hudby přes av receiver nebude nikdy takový... Je tedy lepší mít oba přístroje, pokud chci i dk ale občas i poslouchat hudbu?
Naposledy upravil Nick Cave dne 20. 5. 2019 22:02, celkově upraveno 2
Důvod: přesunuto do samostatného vlákna
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 5. 2019 20:32

To hlavně záleží na tom, jak jsi náročný na kvalitu zvuku, jak DK, tak sterea.
Raději si na to ale založ vlastní vlákno, ať tady neplevelíme rosswellovi.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 5. 2019 07:12

ongeo: Tady nejde o dělení na DK a stereo, ale na multikanál a stereo. I na stereoaparatuře můžeš provozovat DK ve 2kanálovém režimu.

Také neplatí, že poslech hudby přes AVR je až tak špatný, jak se zhusta prezentuje. Důkazem je stereoreceiver Onkyo TX-8270, o kterém jdou vcelku příznivé reference, přestože se v podstatě jedná o AVR odlehčené o přebytečných 5 koncových zesilovačů.
Obrázek napoví:
https://www.av-online.hu/pictures/galle ... -1_big.jpg
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 21. 5. 2019 09:43

Repro mám vybrané Q acoustics 3050i, využití bude nejvíce na filmy přes Kodi, ale chtěl bych i pěkný zvuk, když si občas pustím hudbu.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 5. 2019 15:54

Onkyo TX-8270 není žádný důkaz. Samotná konstrukce nic nevypovídá o tom, jak je zpracováván signál a vliv na kvalitu, resp. charakter zvuku má především jeho předzesilovací část.
V tomhle videu je to celkem pěkně vysvětleno, doporučuji zhlédnout celé. O poslechu hudby na AVR je to od cca sedmé minuty:
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 21. 5. 2019 18:34

V jedné z prodejen mi bylo doporučeno Onkyo tx nr 686, že ho s těmito reproduktory mají vyzkoušené. Zase tady se píše o jeho cvakání, tak nevím. Možná to moc řeším, ale chtěl bych co možná nejlepší kvalitu a vejít se se vším všudy do 50 tisíc.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 5. 2019 19:05

Q Acoustics jsou dobré bedny, myslím si, že budou hrát dobře i s jinými AVR. Rozpočet máš dostatečný, i když nepíšeš, jakou sestavu repro bys chtěl - 5.0, 5.1, 7.1, 5.1.2....
z toho vyplyne, kolik peněz zbývá na AVR, kabely, držáky na stěnu apod.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 21. 5. 2019 20:07

5.1
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod mike H. 21. 5. 2019 20:21

muzu doporucit stereo reciver Yamaha R-N602, zvukově je skvěly, mam k nemu Wharfedale diamond 230. Dalkový ovladač vůbec nepoužívám, hudbu pouštím přes android apku (multicast), umi to spotify i tidal napřímo.

https://www.mall.cz/prijimace/yamaha-r-n602-stribrna?gclid=Cj0KCQjww47nBRDlARIsAEJ34bnjwReYv-N_o46Af68Bnlpe2nP3LJ8lA6cG7zO6SsJreR7bMskJOUoaAmdDEALw_wcB
Sennheiser HD 650, Hifiman HE-300, Sennheiser HD 515, Koss GT5, AT MSR 7,Sony MDR-1000X, DUNU DN-1000, Klipsch Image S4, PHANTOM MASTER 4, Fiio X3 2 Gen, Fiio E18, ALO Audio PanAm
mike H.
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 5. 2019 22:07

Ale ta Yamaha je stereo přijímač a ongeo chce AVR.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 5. 2019 05:29

Onkyo TX-NR686 je dobrá volba, i pro stereo. V případě konfigurace 5.1 budeš moci provozovat přední bedny v bi-ampingu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 22. 5. 2019 09:07

Kromě tohoto Onkya jsem zvažoval ještě Denon x3500h a marantz nr 1509, jenže v receiverech se nevyznám, tak v tom tápu...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 22. 5. 2019 11:44

Dobře vychází i Pioneer VSX-933.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 24. 5. 2019 18:00

A když by jste srovnali ty receivery, mezi kterými jsem se rozhodoval? A mám brát i subwoofer od Q Acoustics? Místnost je 5*3 metry, někdo mi říkal, že stačí ty sloupy.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 5. 2019 18:48

Do tak malé místnosti bych koupil regálové repro a prostor dobře akusticky zatlumil
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 24. 5. 2019 19:27

Neexistuje duvod, proc by do mistnosti 15 m2 nebyly vhodny mensi sloupovy repro typu QA 3050.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 5. 2019 20:18

Ak si clovek moze dovolit stlpy z pohladu vhodneho umiestnenia a ceny, urcite budu stlpy lepsou volbou aj v takých priestoroch. Aj ked to nie je jednoznacne pravidlo, vacsinou plati za rovnaku cenu budu hrat regaly lepsie. Kdesi pises, ze budes mat aj Kodi, neviem ako novy 18.2, ale na tych starych bolo prehravanie nic moc (obsluha aj zvuk), receivery vsak maju vacsinou podporu Spotify/Tidal, tak to asi netreba riesit.
Z tych receiverov zvukovo bude asi najlepsi Denon, min. o starsich 3x00 radach to z recenzii bolo jasne. Este by som do vyberu zvazil Yamahu x85, je na tom cca rovnako ako to Onkyo. Rozdiely však nebudú veľké, možno skôr pohľadaj na nete vhodné kombinovanie tych repro s receiverom.
Naposledy upravil _daRK dne 25. 5. 2019 07:25, celkově upraveno 1
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 24. 5. 2019 20:28

Všichni prodejci, kterých jsem se ptal, mi doporučovali sloupy. Na filmy chci koukat hlavně přes Kodi, je tady někdo, kdo používá Kodi pro přehrávání filmů na domácím kině? Jde mi o to, jestli vše funguje bez problémů.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 5. 2019 21:47

Kodi je momentálne na prehrávanie filmov asi jediná rozumná voľba, takže asi všetci máme Kodi. Záleží vsak na krabičke, na ktorom bude bežať, na HW a ci je android alebo unix/linux distribúcia. Niekomu na Kodi úplne stačí android telka, na väčších filmoch však môže sekať. A samozrejme výstup to ma aj optický, alebo priamo hdmi... to uz je rôzne od krabičky / telky. Je to väčšia téma celé.
A na predajcov by som sa zrovna nespoliehaj, hádaj z čoho sú platení... česť vynimkam v slušných shopoch.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 24. 5. 2019 22:13

Mám Kodi na android televizi Sony KD65XF9005, u větších streamů se to seká, ale vždy je možnost vybrat menší... Pokud vyberu stream okolo 15 Gb, je to většinou v pohodě.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 24. 5. 2019 22:54

Technická: Onkyo TX-8270 je pokračovatel stereo receiverů řady TX: 8050, 8150, 8250. Oproti předchůdcům byl doplněn o HDMI konektivitu. S žádným AVR Onkyo nemá konstrukčně nic společného.
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2019 04:38

S regálovkami lze lépe manipulovat v poslechovém prostoru, s vhodně zvolenou výškou stojanu lze lépe najít ideální pozici při umístění do prostoru a tím pádem znatelně ovlivnit kvalitu reprodukce v místnosti
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 5. 2019 06:19

merhaut píše:Technická: Onkyo TX-8270... S žádným AVR Onkyo nemá konstrukčně nic společného.

Mýlíš se.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 25. 5. 2019 07:53

Nick Cave píše:S regálovkami lze lépe manipulovat v poslechovém prostoru, s vhodně zvolenou výškou stojanu lze lépe najít ideální pozici při umístění do prostoru a tím pádem znatelně ovlivnit kvalitu reprodukce v místnosti

Tak uz to neni velikost mistnosti 15 m2, ale jine uplne podruzne duvody? S bednama clovek manipuluje jednou, pri umistovani, a co se tyka vysky vyskacu, tak drtiva vetsina beden ma velmi ukaznenou vertikalni smerovost, takze usi vys / niz o par cm nehraji zadnou roli. A kdyby prece, lze snadno resit podlozenim ci naklonenim beden. Spickove zarovnani vysky vyskace a ucha ma smysl resit v mistnosti, ktera je spickove dotazena akusticky - je to takovy perfekcionalismus s uplne marginalnim vlivem na zvuk. V akusticky neupravene mistnosti je par cm sem ci tam uplne jedno, protoze akustika nadela radove vetsi binec nez vertikalni posun ucha o 10 cm ze 3 m od beden... Tam toho primeho zvuku, pro ktery ma smysl resit vysku ucha, k posluchaci doputuje maly zlomek.

Tohle opravdu nejsou relevantni argumenty, ktere by celkove rozhodovaly o kvalite zvuku regalovek vs sloupovek.

Mnohem, mnohem podstatnejsi je, jak ktery model hraje a jak jeho zvuk zapada do poslechovky, vkusu majitele a do zbytku retezce. To ma vliv na zvuk.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dargy 25. 5. 2019 10:25

Ono pri kazdom repro je to ine a zalezi na smerovosti samotneho menica ake ma vyzarovanie. Su repro napr. od MBL kde mozes byt kde chces a zvuk hra nesmerovo. A su repro kde aj posunutie o par cm rozbije lokalizaciu a priestor. Ale suhlas akustika vie robit velmi vela. Ak je vyskovy reproduktor nizsie ako ucho to pocut hned...skoro pri kazdom. Taky monitor audio bronze 5 napr je celkom nizky a vyslovene treba gaucovku nizsiu.. Na stolicke naprklad je vysak dost nizko a je to pocut oproti inym reproduktorom ktore maju vysak aj o 10cm vyssie ako MA.
Staci pozriet merania mimo os a ake hodnoty su na vyskach a porovnat s priamym vyzarovanim. Niekde to su riadne prepady a strata energie meratelna.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 5. 2019 13:33

Denkez píše:
merhaut píše:Technická: Onkyo TX-8270... S žádným AVR Onkyo nemá konstrukčně nic společného.

Mýlíš se.

Nemýlím. Co tedy má podle tebe společnýho?
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 25. 5. 2019 13:42

dargy píše:Ono pri kazdom repro je to ine a zalezi na smerovosti samotneho menica ake ma vyzarovanie.

+ jeho implementace do reprosoustavy, která je neméně důležitá.

Jinak ty směrovky je třeba rozlišovat horizontální (tam to bývá dost horská dráha) a vertikální (kde to zdaleka není tak nevyrovnané - většinou). Případný vertikální pokles lze jednoduše řešit, už bylo zmíněno.
A jak už také bylo zmíněno, frekvenční a hlavně výkonovou směrovost má smysl řešit v takové akustice, kde se k uchu posluchače dostává většina zvuku přímo, bez odrazů a jiných efektů neupravené poslechovky. Jinak je většina zvuku různě poodrážená, posunutá fázově i frekvenčně a tam nějakých +/- 5 ° opravdu nemá smysl řešit. Ano, při pohybu hlavou nahoru a dolů se zvuk mění, ale ne vinou vertikální směrovosti repro, ale díky změně těch všemožných odrazů.

Všeobecně platí, že v dobré akustice se zvuk s pohyby hlavou mění o dost méně než v blbé akustice.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 5. 2019 19:48

merhaut píše:
Denkez píše:

Mýlíš se.

Nemýlím. Co tedy má podle tebe společnýho?

https://www.av-online.hu/pictures/galle ... ck_big.jpg
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 25. 5. 2019 21:11

A?

-- 25. 5. 2019 21:43 --

Pro laika tam podobnost (krabice/plechy) je, elektrotechnik však hnedle povytáhne obočí:-)
https://h-m-entertainment.com/wp-conten ... 68x512.jpg
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 26. 5. 2019 07:59

Osoba orientující se v konstrukci a zapojení nf techniky hned vidí, že celá výkonová část byla použita z nějakého 7kanálového AVR.
Ostatně, co jiného také může být steroreceiver s HDMI vstupy, než AVR s neosazenými přebytečnými zesilovači a deaktivovanými (video)funkcemi a kalibrací?
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 27. 5. 2019 08:44

Většinou se při nákupech rozhoduji podle recenzí, takže tam by volba padla na Denon 3500h, ale několikrát mi to bylo rozmluveno, že pro hudbu to není dobrá volba. Tak asi půjdu do toho Onkya.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 28. 5. 2019 08:28

...popřípadě pokud avr nemusí byt nový, tak koupit použitý kus nejvyšší řady avr. Tam už i stereo bude na slušné úrovni.
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 28. 5. 2019 18:02

Jsem podobného názoru jako mdeejay. Jenže takových TOP AVR se v bazarech moc nevyskytuje, a pokud se už vyskytne, honí se hlavou různé myšlenky...zda se za důvodem prodeje neskrývá třeba nějaká vada.
Denis30
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 28. 5. 2019 22:12

Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),Cambridge Audio 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i3 4330, GTX 1060 6GB, 8GB RAM, GIGABYTE G1.Sniper Z87
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod trnavák 29. 5. 2019 09:55

Do 15 m2 miestnosti by som dal regálové repráky (cca od 55 Hz)
a miesto "plochého" zvuku AVR by som išiel do stereozosilňovača
s integrovaným DACom, páči sa mi napr. Audiolab 6000A.
http://www.hifisound.cz/hifi-elektronik ... olab-6000a.
Mal som AVR Yamaha 2600, bolo to nudné, ploché a bol som *****ý že som to vôbec kúpil.
Aj tak skoro každý, kto chce kvalitu, skončí u sterea a DK je len taký slepý medzikrok
a vyhodené peniaze, po čase to bude len zavadzať.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 29. 5. 2019 13:01

Som na tom podobne. Skoncil som pri stereo zostave a teraz so slusnou stratou predavam DK... :-/ :)
Wharfedale Diamond 11.4
Yamaha A-S701
Yamaha CD-S700
Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD598
Shanling M2X + iBasso IT01s
Samsung UE55KU6472
viking81
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 29. 5. 2019 13:07

Tak záleží asi nejvíc na náročnosti posluchače. V dnešní době mladší generace kvalitu moc neřeší - viz dost lidí má domácí kino vše v jednom a cenové relaci kolem 5tis. Dále poslech mp3 apod. Další co kdo poslouchá za hudbu. Dnešní přebasovaný hip hop, rap, dance a trance, tak na toto je asi blbost kupovat opravdu kvalitní sestavu...Na "náročnější" hudbu to je jiná...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),Cambridge Audio 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i3 4330, GTX 1060 6GB, 8GB RAM, GIGABYTE G1.Sniper Z87
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 30. 5. 2019 22:44

Tak nakonec asi půjdu do Denona X3500h s tím, že vezmu bedny Q Acoustics 3050i a tím bych měl vyřešené domácí kino na filmy. Ohledně hudby bych to řešil později tak, že bych koupil k těmto bednám stereo zesilovač. Pořád nevím, jestli sloupy, nebo regálovky, někdo říká to a jiný ono... Rozhodování je těžké...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 17. 6. 2019 17:56

Ještě váhám mezi tím Denonem 3500h a nebo tím Onkyem tx nr686. K jaké z těchto 2 variant by jste se přiklonili Vy a proč?
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 22. 6. 2019 12:21

Sám vlastním to Onkyo a jsem s ním spokojený,všechno funguje jak má a hraje hodně dobře :) s denonem nemám žádné zkušenosti,u mne ještě hrálo do karet to že denon dělá jen černé recievry, takže jsem bral stříbrné onkyo :) Kalibrace v místnosti byla ihned ok,jsem rád že s mojí sony TV si rozumí skvěle a lze ovládat hlasitost jedním ovladačem :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 6. 2019 13:49

ongeo píše:...vezmu bedny Q Acoustics 3050i a tím bych měl vyřešené domácí kino na filmy.

Ostatní kanály pro domácí kino budou hrát přes co? Nebo termínem domácí kino nemyslíte vícekanálový zvuk? Případně berete celý set?
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 22. 6. 2019 23:36

Emil Pastelka píše:
ongeo píše:...vezmu bedny Q Acoustics 3050i a tím bych měl vyřešené domácí kino na filmy.

Ostatní kanály pro domácí kino budou hrát přes co? Nebo termínem domácí kino nemyslíte vícekanálový zvuk?
Případně berete celý set?

Beru celý set, jen se rozhoduji, jaký k němu vzít av receiver.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 17. 10. 2019 09:45

Tak jsem zatím nákup odložil, ale jak se blíží vánoce, tak bych si chtěl udělat radost... Čtením příspěvků tady na fóru jsem zjistil, že úplně přesně nevím, co chci: spousta lidí tady píše, že měli domácí kino a nakonec skončili u sterea a že je to dostačující i pro filmy. Nechtěl bych, aby jsem za chvíli dk prodával a šel do sterea , chci koupit něco na delší dobu... Tak nevím...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 17. 10. 2019 11:15

Pripis si ma tiez na zoznam tych, co presli z domaceho kina na stereo a su maximalne spokojni ;-). Hudobne luxus a pri filmoch mi tych par efektov co pojde spoza mna vobec nechyba :) Aj tak tam vacsinou ide tv, ktora je len stereo. Ak to chces len na filmy tak ok, ale ak budes na tom chciet pocuvat aj hudbu, tak na dobre hrajuce domace kino v rezime stereo si priprav velmi vela penazi. Klasicky integrovany stereo zosilnovac s dobrym repro ta vide podstatne menej...
Wharfedale Diamond 11.4
Yamaha A-S701
Yamaha CD-S700
Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD598
Shanling M2X + iBasso IT01s
Samsung UE55KU6472
viking81
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 19. 10. 2019 22:25

Tak já bych ty AVR tak úplně nezatracoval. Jsem se zvukem naprosto spokojen. Sice ano, mám nejvyšší model avr Yamaha,ale dle vás,zastánců pouze sterea je zvuk stejně nic moc. Mám k němu dac Cepheus a doma jsem měl pro jistotu půjčený stereo zes. Yamaha A-S701 a žádný zvukový "zázrak" se nekonal, takže já av sestavu měnit nebudu... :-)
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 10. 2019 23:54

mdeejay: Máš pravdu, AVR za 40 tisíc hraje skoro tak dobře jako zesilovač za 16 tisíc. A o tom se tady celou dobu bavíme.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mdeejay 20. 10. 2019 20:57

On ten avr když přišel na trh, tak stál 55 tis, ale jak jsem psal jsem se zvukem spokojen. 4K mě nechybí-mám UHD přehrávač, kdy je propojeno hdmi 2.1 s TV a druhé hdmi s avr. Dívám se na filmy s českým dabingem, kde je skoro vše v DD 5.1, něco v DTS. V Atmosu apod nic. Takže nové formáty mě nechybí...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 20. 10. 2019 21:40

Narazil jsem na receiver Onkyo TX-RZ83. Píšou o něm, že je dobrý jak pro domácí kino, tak i pro hudbu ve stereo.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 10. 2019 22:16

Asi bych volil spíše toto
https://av-prijimace.heureka.cz/marantz-sr6013/#
rozdíly budou v ovládání, zvuk by měl být u obou dostatečně kvalitní.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 10. 2019 20:02

...anebo jestli nevadí bazar, tak zkusit sehnat nejvyšší model dané značky. Např. Yamaha RX-A3020 se dá sehnat kolem 400eur. Novější modely vyjdou dráž...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod leoshavla 22. 10. 2019 18:09

Taky bych zkusil bazar, já jsem koupil Marantz SR 7010 nový stál 50, koupil jsem za 20 a takový receiver hraje velmi slušně i ve stereu.
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 22. 10. 2019 20:36

Do bazaru se mi moc nechce...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod petr.5 22. 10. 2019 21:04

ongeo píše:Narazil jsem na receiver Onkyo TX-RZ83. Píšou o něm, že je dobrý jak pro domácí kino, tak i pro hudbu ve stereo.

A ty jsi ho slyšel? Nebo jen četl pohádky na internetu? Pioneeři, Onkya, Denony, Yamahy, Marantzy ... i nejvyšší modely jsou pořád jen spotřebka, kde priorita je výbava a nesmyslné funkce. Zvuk je až druhořadý a podle toho také tihle japonci hrají - ve stereu nezáživně, sterilně a suše.

V současnosti jediné AVR, které opravdu hrají výborně hudbu ve stereu jsou top modely od Arcamu, respektive Lexiconu za 150-200 tisíc a Cambridge Audio bez Dolby Atmos za polovinu. Takže ano, existují i AVR použitelné na hudbu, ale rozhodně to není Onkyo TX-RZ 830 ani jakýkoliv jiný AVR za 30 tisíc. Chce to více poslechu a nenechat se zblbnout marketingovými kecy :-)

Mimochodem Denon, Marantz, Onkyo a Pioneer jedno a totéž jest. Jeden koncern, který prodává jednu a tutéž technologii pod různými značkami. Kabát jiný, technika z 99% stejná. Tudy opravdu cesta za dobrým zvukem nevede...

Edit: teď jsem si všiml, že máš Q-Acoustics 3050 ... k nim opravdu nemá smysl pořizovat AVR za 200 tisíc. Zkus sehnat Cambridge CXR 120, někde jsem ho viděl ve výprodeji za 30 tisíc (PC byla 55k). Nebo opravdu pořešit jen stereo...

Edit2: https://www.hi-fisystemy.cz/produkty/hi ... /2163.html
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 22. 10. 2019 22:10

Ale no tak, zas bych to nepřeháněl s AVR za 150tis, který pak "zabiju" dalším neadvekátním audio řetězcem, jako repro atd. Můžu mít nejvyšší zes. Accuphase za 500tis a nebudu mít doma akusticky na to připravenou místnost a vyhodil jsem peníze z okna. Dál, co a hlavně z čeho poslouchám hudbu. Např. u mp3 řešit super zesík? :-D . Ano, budu mít FLAC muziku a na ní pojede současný hip hop, nebo trance - přebasovaný a přebuzený hity. Tak na tuhle hudbu si taky kupte super stereo zesilovač. Tam bude "strašný" rozdíl oproti lepšímu avr...U náročné hudby, kde chci slyšet přesně housle, kytaru a další nástroje a hlavně vím,jak mají znít, tak prosím - pak jsem náročný posluchač a zde je investice do kvalitního zesilovače nutnost. Není to jen o tom, jestli % budu poslouchat více hudby, než použití u filmů. Ale jakou kvalitu budu pouštět a z jakých zdrojů...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 23. 10. 2019 10:58

@mdeejay: Takže vlastne iba ten kto poslúcha struny a sláky má nárok si kúpiť poriadne železo. Tí ostatní vlastne počúvajú pičoviny a stačí im na to základné repro z Tesca, hej? Niektorí ľudia sú fakt úplne mimo a myslia si, že sú stred vesmíru.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mdeejay 23. 10. 2019 12:22

Chytráku o repro z Tesca nebyla vůbec řeč. Myslíš si teda, že stereo sestava-myslím tím zesilovač a repro třeba za 100 tis, tak Justin Bieber, Armin van Buuren apod hudba se vyplatí mít takovou sestavu a kolikrát ještě v MP3? Nebo stačí na tuhle hudbu avr z vyšší kategorie se slušným repro? U tohohle žánru hudby bude opravdu tak velký rozdíl?
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 13:38

Tohle bych fakt neřešil, někomu stačí mikrověž i na Gershwina, někdo chce pořádnou aparaturu třeba na Maxim turbulence. Každého věc. I kvalita nahrávek je rozdílná, bez ohledu na žánr, takže asi tak.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 10. 2019 14:28

Nikdo nechce poradnou aparaturu na Maxim Turbulenc, dokonce ani samotní Maxim Turbulenc.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 16:05

Myslím, že i ti Maxim Turbulenc budou hrát na pořádné aparatuře líp než na té z Tesca. Hovořím samozřejmě o technické stránce věci, nikoliv o obsahu :D
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mdeejay 23. 10. 2019 22:21

Zajímavý je, že nikdo třeba nerozporoval nahrávky v mp3, jejich kvalitativní rozdílnapř. oproti flac, ale repro z Tesca,o kterých jsem se vůbec nezmiňoval se řeší... :-)
Primárně mě šlo rozdíl v kvalitě podání hudby u drahého-lepšího avr, oproti stereo zesilovači, kdy třeba oba budu "krmit" zrovna těma mp3...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 22:38

mp3 320kbps CBR je "relativně solidní" kvalita a docela hodně lidí vůbec nepozná rozdíl oproti Flac 16/44,1. Obzvláště ne na repro, u sluchátek je to snažší. A pokud se bude jednat o skladby, které nemáš naposlouchány, bude to ještě těžší poznat.
Pokud budeš krmit avr a zesilovač stejnými skladbami, bude dost záležet na tom, jak který z nich bude schopen uřídit připojené repro, jakou budou mít tonalitu a jak si s těmi repro sednout. Je vysoká pravděpodobnost, že stará poškrábaná deska, nebo mp3 128kbps bude hrát líp na stereozesilovači, než na receiveru ve stejné cenové kategorii. Osobně mám zkušenost, že když mám stereozesilovač, stejně kvalitně bude hrát avr za cca trojnásobek ceny. Samozřejmě to neplatí vždy, ale levné avr mají plochý nezáživný zvuk při stereo poslechu. A jestli je to Justin Bíbr, nebo něco jiného bych vůbec nezohledňoval. Je spousta sraček, které jsou nahrány velice dobře a naopak spousta kvalitní hudby, která je nahrána velice špatně. Akorát je tam jeden maličký oříšek. Pro každého je sračka a kvalita něco úplně jiného.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mdeejay 23. 10. 2019 22:56

Ano, je pravdou že levné avr nejsou nic moc. Měl jsem daleko nižší řadu avr Yamaha a když jsem zakoupil z bazaru nejvyšší model avr Yamaha, tak ten rozdíl v kvalitě zvuku byl veliký. Přišlo mi, že "spadla deka" ,otevřel se prostor a v dříve naposlouchaných nahrávkách byly nově slyšet detaily, které u staršího avr prostě nebyly...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod PetrJč 24. 10. 2019 06:44

Ten zvukový rozdíl mezi stereo zesilovačem a AVR vychází již ze samotné fyzické podstaty obou zařízení.
Stereo zesilovač je v podstatě velmi jednoduché zařízení, k napěťovému zesílení signálu potřebujete, když to zjednoduším, jeden operační zesilovač, navíc si můžete dovolit použít „lepší a dražší součástky“ a na ceně se to téměř neprojeví. Degradace signálu je minimální (měla by být).
U AVR je vše jinak – jak počtem kanálů tak i složitostí vstupní digitálně/analogové části.
V jednom AVR jsem napočítal 70 kusů OZ NE5532. A NE5532 patří rozhodně mezi ty zvukově lepší OZ, osazují se v těch dražších AV receiverech.
Ve svých špičkových AV receiverech (dělených na AV řídící a AV koncovou část) např. firma Marantz používá v cestě analogového NF signálu místo operačních zesilovačů tzv. moduly HDAM, což jsou OZ sestavené z diskrétních tranzistorů. V celém vícekanálovém AV receiveru se pak jedná o stovky tranzistorů. Tyto AV receivery již hrají velmi dobře. Ceny jsou ale vyšší, komplet AV řídící a koncová část přijde na cca 100 k. Např.:
http://www.marantz-hifi.cz/cz/products/ ... tid=av7705
U HiFi platí a zvláště u AVR, tak jako nikde, že kvalitativní zvukový posun vpřed je draze zaplacen. Najít ten správný poměr mezi zvukovou kvalitou a cenou není jednoduché, navíc je to velmi subjektivní a celkový výsledek ovlivňuje mnoho vedlejších faktorů - bedny, prostor, nahrávka - možná více, než si dokážeme a chceme připustit.
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2019 10:19

martas38 - palec hore!

@mdeejay: Ja som reagoval na tvoj povýšenecký príspevok ohľadne štýlov hudby. Hovoriť že napr. klasická hudba je niečo viac ako povedzme pop je úplne od veci a sú to názory ignorantov, resp. arogantných egoistov ktorí nevedia akceptovať iných ľudí a len to svoje presvedčenie považujú za najlepšie na svete. Cítia sa že sú stredom vesmíru.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 10. 2019 11:46

Ja si nemyslim, ze by to mdeejay myslel nejak povysenecky nebo arogantne. Ale logicky, pokud je nekdo ochotny se vydat z penez za sestavu v radu statisicu, tak ho bude zrejme zajimat hudba, ktera je zvukove co mozna v nejvyssi kvalite. Jde tedy o nahravky s velmi dobrym masteringem. To je v soucasnosti zalezitost prave te klasiky, jazzu, ale treba i alb rockovych kapel sedmdesatych let. U toho dnesniho popíku nejde ani tak o obsah, vzdyt nechť si kazdy posloucha, co je mu prijemne. Tady jde spis o to, jak jsou ty nahravky jiz od pocatku zmrsene. Mluvime tu treba o DR, clippingu a ostatnich nedobrych atributech takovych alb. Na lepsich sestavach proste neposlouchatelne. Takze vadí nikoliv obsah a žánr, ale nechut moderni popularni hudbu "vyrabet" ve stejne kvalite, jako např tu klasiku. Na tu kvalitu neni u tohoto druhu hudby dostatecny pocet zakazniků.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod marts 24. 10. 2019 14:42

viking81 píše:Aj tak tam vacsinou ide tv, ktora je len stereo.

Zprávy ano, ale třeba současné TV seriály a filmy mají stadnardně prostorový zvuk.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2019 17:49

Houbičkar píše:...Tady jde spis o to, jak jsou ty nahravky jiz od pocatku zmrsene. Mluvime tu treba o DR, clippingu a ostatnich nedobrych atributech takovych alb. Na lepsich sestavach proste neposlouchatelne...

A práve toto je veľký omyl. Čím lepšia zostava, tým lepší zvuk čohokoľvek. Napr. niektoré veci boli voľakedy na zákldnejšej zostave nepočúvateľné aj u mňa, čatokrát kvôli zmršenému masteringu. Dnes už s oveľa kvalitnejšou zostavou, nech na tom pustím čokoľvek, všetko znie dobre a už je to len otázka vkusu a žánrových preferencií.

Tvrdiť, že kupovať high-end zostavu sa oplatí len pre žánry typu jazz alebo klasika a pod. je úplne mimo. Podobne ako tvrdiť že klasická hudba je niečo viac ako iný žáner. Pretože to vypovedá len o neakceptovaní názorov a preferencií niekoho iného a človek ktorý toto prezentuje vlastne tvrdí, že jeho vkus je niečo viac ako vkus niekoho iného. Je to teda výsledok pocitu nejakej vlastnej nadradenosti. Z toho sa mi dvíha žalúdok.

Pravdou je, že kvalitne nahratá vybrnkávačka zahrá dobre takmer aj na mobile. Iný oriešok je pre zostavy práve masteringovo zmršená záležitosť a nie všetko to potom dokáže dobre zahrať. Preto aj na rôznych výstavách predajci púšťajú jazzové veci špičkovo nahraté. Lebo to skrátka bude znieť dobre. Nájsť však zostavu, ktorá zahrá dobre hocičo už nie je také jednoduché.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 10. 2019 18:18

Ne. Vlastnim jednu popovou zalezitost nedobre kvality. Zatimco maly systemek v pracovne za par tisicovek je k te hruze velmi tolerantni a da se to v pohode vydrzet, na hlavni sestave v poslechovce není tato zalezitost poslouchatelná ani po nitrozilni aplikaci opiátů. A to s tou preferencí žánrů jsi uz psal. Nevim o nikom v mem okoli, kdo by tvrdil, ze jeho poslechovy vkus je tim jedinym a pravym a ze by se citil tedy nejak nadrazenym. Ale pokud by mi vynesl treba poslech progrocku 70' let nejakou vedoucí pozici ve smečce, zlobit se nebudu.
Naposledy upravil Houbičkar dne 24. 10. 2019 19:06, celkově upraveno 1
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2019 18:37

Ja mám inú skúsenosť. Už niekoľkokrát som narazil na nahrávky, ktoré boli príšerne zmastrované a keď to pustím na mojej primárnej zostave (PMC repro), tak sa na tom dá prakticky všetko počúvať. Tie repro proste hrajú všetko a akýkoľvek žáner. Vôbec si nevyberajú. Voľakedy som mal napríklad lacnejšie Wharfedale. Ak im sadol štýl a mastering, hrali skvelo. Ale nerozumeli si so všetkým Niečo na tom bolo nepočúvateľné. Napríklad popové veci. PMC-čkám je to jedno. Zožerú čokoľvek. Wharfedale ale stáli desatinu ceny PMC. Takže u mňa, čím kvalitnejšia zostava, tým schopnejšia zahrať čokoľvek.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2019 19:19

Mám podobnou zkušenost. Čím lepší aparatura, tím líp to hraje. Samozřejmě se na ní i líp objevují chyby, ale já to hledání dokážu potlačit. Na mizerné aparatuře se vše slívá v jeden celek a není tam moc k hledání ani toho dobrého, ani těch chyb.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mdeejay 24. 10. 2019 21:29

zino333 : To jsi se zrovna netrefil. Poslouchám rock,pop, dance, trance, rnb, elektronickou hudbu atd. Takže rozhodně jsem nemyslel, že když někdo poslouchá nějakou hudbu, tak je něco víc. To jsi tedy špatně pochopil.
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2019 22:05

Nechápu co furt řešíte co kdo poslouchá nebo neposlouchá. Já třeba vůbec nemusím Rihannu, ale její alba si myslím jsou velice kvalitně nahraná.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 27. 10. 2019 09:41

Tak jsem oslovil jedno hifi studio s požadavkem, aby mi k repro Q Acoustics 3050i doporučili receiver, který bude hrát dobře i ve stereu. Zkusili několik možností a vybrali Onkyo tx rz 740, které prý s nimi hraje pěkně. Tak si to brzy pojedu poslechnout a potom dám vědět...
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 8. 11. 2019 21:23

Tak jsem si to byl poslechnout a jsem spokojený, tak jsem receiver vzal a bedny Q Acoustics 3050i už jsou taky objednané. Dám vědět, až budu mít vše doma a zapojené.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 9. 11. 2019 08:44

Sice s křížkem po funuse, koupě již proběhla, takže - hlavně ať slouží!

Nicméně - proč se to tady furt staví jako AVR vs zesilovač? Když se podívám na setupy lidí na FB grupách třeba k Dali či Monitor Audio (a jinde se to beztak nebude moc lišit), tak téměř nikdo nemá pouze jediný box. Často vidím obojí - AVR i zesilovač, občas i koncák nebo přímo mono bloky.

Tvrdit, že si ponechám stereo a u filmu budu mít notně stejný zážitek, je poměrně zavádějící. Takto - ucho si zvykne na kde co. Než jsem měl střed, tak jsem poslouchal TV sice přes AVR, ale pouze na stereu. Akorát ty sloupky 1.5m od TV. Dnes, když už centr mám a přepnu to pouze na stereo, tak ten centr prostě dělá neskutečně hodně a myslím, že se o tom není ani potřeba bavit.

Já sám už vím, že to zkusím dotáhnout po 5.0 nebo 5.1 a to mi o ty filmy zase až tak moc nejde. Jsem s tou cestou smířen, protože už zároveň vím, že si pořídím i stereo zesilovač. Zesilovač a AVR se nutně nemusí vylučovat, ale mohou se vhodně doplňovat.

Těch cest je několik - buďto mít zesilovač s Direct-in/Main-in (což třeba pokud bych chtěl zůstat u Denonu je až u nejvyššího modelu za 60 tis., Marantz má myslím u modelu kolem 27 tis. Kč), nebo koncák a zapojit je do AVR přes pre-out. Tím se dá pak provozovat 5.1, ovládat to jedním ovladačem, akorát jsou levý a pravý kanál živeny zesilovačem. Za mě tedy win-win situace.

Do toho koncáku se mi tedy moc nechce, ale byl mi doporučen třeba tento kousek - je tak ošklivý, až se mi začal líbit :-) https://advance-acoustic.com/en/high-end/124-bx1-white

Jediné, co tedy často podobnému scénaři může vadit, je samozřejmě cena, protože logicky AVR + zesilovač bude cenově prostě jinde. Protože takto - než si koupit AVR za 50+ tisíc v domění, že to bude super na stereo, raději koupím AVR za 20-25 a k tomu zesilovač za 30 tis. Kč.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 9. 11. 2019 21:25

No za mě tedy připojit koncák na sereo poslech k AVR je nesmysl. Když už D.K. tak odděleně od sterea.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 9. 11. 2019 21:45

A přepínat to budu jak? Na nějaké případné switche by asi rodina neměla nervy. ČIli předky musí hrát automaticky s kinem, musí se to zapnout jako soustava jedním ovladačem, ideálně samozřejmě aby fungovala i regulace hlasitosti. Mě by ten koncák nenapadl, to mi poradil pan Březina na hifi-voice, když jsem se ptal, zdali je vhodné propojit zesilovač s AVR přes pre-out a ladit hlasitosti odděleně.

Samozřejmě si pro stereo umím představit přímý vstup zdroje do zesilovače. Vzhledem k tomu, že použivám Spotify, tak mi zase u čistého zesilovače bude chybět ten zdroj (na SACD to zatím nevidím). Tady jsem zatím viděl jediný kousek zesilovače s networkingem - má to nový marantz (teď nemluvím o stereo AVR).
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 12. 11. 2019 23:56

No ideál by byl stereo zes. + lepší repro a na domácí kino avr + 5.1 levnější repro. Je to ale více peněz
a víc místa - na přední repro...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 14. 11. 2019 08:30

Tato dilema stereo a kino sa da rozlusknut. Staci sa pozriet aj po inych znackach ako klasika yamaha denon marantz atp. Taky Anthem a jeho receivre vedia vyborne aj stereo a dopomaha im k tomu aj korekcny system ARC ktory naozaj skvelo pracuje aj pri stereu. Najlepsie je ze sa to da vypinat za chodu a ze to je rozdiel pocut okamzite. Takze da sa to aj s receivrami ale bez znacneho priplatku to nepojde.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 10:34

S tim ARC tady opatrne. Aneb neni ARC (anthem room correction) jako ARC (audio return channel). Spousta tazatelu by mohla byt zmatená jako včelstvo. Znama je vetsinou jen ta varianta ARC pri hdmi pripojeni. Na zvukovou korekci mistnosti si mohli vybrat preci jen jiny nazev a zkratku.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 14. 11. 2019 11:54

Tak to suhlasim. Mohol som to uviest. To ma nenapadlo. Kazdopadne je to jeden z top korekcnych systemov ktory naozaj pozitivne ovplyvni reprodukciu a je funkcny. Aj ten software co je k meraniu je super a vysledok sa da upravit aj podla vlastneho ucha a pekne to vidno v grafoch. Vsak myslim ze je aj recenzia na hifivoice ak sa nemylim a uplne suhlasim co je v tej recenzii napisane. Zabtie prachy je to skvely stroj ktory naozaj hra vyborne aj v stereu.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 15. 11. 2019 19:45

Už jsem si říkal, co má ARC společného se korekcemi, takže má @Houbičkář naprostou pravdu, v tomto spojení to slyším poprvé. On jinak má AVR z těch "nekomerčních" značek třeba i Cambridge Audio.

@mdeejay Mně tedy jinak přijde jako blbost pro 5.1 kupovat separátní set repro. Za mě buďto stereo a smířit se s tím (stále si říkám, zda tak nakonec stejně neskončím), nebo by prostě výrobci měli pochopit, že tzv. htc bypass, čili vstup do koncáku, by pro řadu uživatelů mohl být přínosný, protože by mohli vhodně kombinovat stereo a 5.1 a to celkem pohodlně, přičemž mít set repro z jedné řady.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 27. 11. 2019 22:28

Tak už mám celou sestavu doma, dnes jsem všechno zprovoznil a jsem moc spokojený... Akorát jedna otázka, set top box od O2 jsem měl do receiveru připojen na vstup cbl/sat a po každém vypnutí receiveru set top box naskočil, ale bez zvuku. Vyzkoušel jsem ho připojit do všech vstupů, ale funguje jen ve vstupu na předním panelu, který je označený aux. Je to tak správně, nebo mám někde něco špatně nastaveno? Druhá věc: Tidal mi píše: connection error, přitom k síti mám receiver připojený přes LAN. Když jsem Tidal poprvé nastavil, tak normálně fungoval. Poradí mi někdo?
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 27. 11. 2019 23:34

U STB O2 nevím, ale u Tidalu zkus vymazat svůj účet v receiveru a znovu se přihlásit, nebo případně dát AVR do továrního nastavení.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2019 00:41

Nemůže být s tím Tidalem problém v DHCP adrese? Měl jsem u svého receiveru nastavené přidělení adresy a po výpadku proudu jsem nemohl za boha hrát z NAS, nepomohlo nic. Až když jsem mu nastavil pevnou adresu, původní jako byla ta přidělená na začátku (nalezeno v routeru), začalo to zase fungovat. Pravda Tidal mně tehdy hrál, nejelo to z NAS.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macmanar 28. 11. 2019 17:26

V DHCP chyba nebude (není důvod), pokud nemáš na receiveru něco špatně (např. nastaven rozsah použitelných IP adres ), spíš u Titalu občas zlobí překlad DNS, což vede k nerozpoznání skladby v receiveru a vyhození chyby. (řešení může být nastavení DNS 8.8.8.8 (google) na routeru... chyba může být i na straně poskytovatele internetu - DNS nebo chyba po cestě (např. sada IP od poskytovatele může být na blacklistu), takže zkusit tracert (Trace Route) a zjistit ...
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod ongeo 29. 11. 2019 01:52

Tidal už funguje, byl tam nějaký problém s připojením. S tím settopboxem nikdo nevíte?
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod Serffly 29. 11. 2019 20:54

Myslím, že existují některé, které mají aplikace pro oba, ale bude to opravdu záležet. To může být užitečné.
https://easyhometheater.net/the-best-ho ... -receivers
Serffly
Kolemjdoucí