Stereo AVreceiver nebo zesilovač a oddělit zvuk od videa?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 6. 2019 20:46

Ano, volume v aplikacích je na sto procent a ovládá se na zesilovači, ale dá se ovládat zvuk i v aplikacích.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ArnoldRimmer 16. 6. 2019 21:08

Co myslíš těmi aplikacemi? Když tedy zvýším hlasitost na Apple TV a nebo přímo na televizi, tak na to zareaguje zesilovač? Já myslel, že hlasitost se optikou nepřenáší.
ArnoldRimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 6. 2019 21:15

Na TV zvuk vypneš, a skoro každá apka má možnost regulace zvuku. Ovládat hlasitost je možné jak na zesilovači tak v aplikacích v PC. Aplikacemi myslím různé audio či video přehrávače v PC.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ArnoldRimmer 16. 6. 2019 21:19

Omlouvám se, že nejsem bystřejší, ale já nechápu jaká apka. Nějaký příklad prosím:-)
ArnoldRimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 6. 2019 21:21

8-D Spotify, Tidal, VLC …………...a další 8-D
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ArnoldRimmer 16. 6. 2019 21:22

Jo aha, už to asi chápu. Jako v počítači. Tak to ale pro mě nemá smysl, protože počítač k tomu připojovat nebudu, všechno zvládne Apple TV. Omlouvám se za dlouhé vedení:-)
ArnoldRimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 6. 2019 21:26

No to je snad také počítač ? Také tam máš apky na přehrávání videa a audia jen založené na androidu ?

-- 16. 6. 2019 21:29 --

Každopádně ovládání hlasitosti na zesilovači se nevyhneš ani s AVR či stereo recieverem
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ArnoldRimmer 16. 6. 2019 21:30

No na androidu určitě ne!:-) A ano, je to vlastně taky počítač, ale tak nějak jsme se dohodli, že když to bude připojeno rovnou do TV a z TV optikou do zesilovače, tak zesilovač nebude reagovat na hlasitost posílanou z Apple TV a o to mi celou dobu šlo:-)

Měl jsem za to, že stereo reseivery umí dokonce rozpoznat, kdy se zapne přehrávač a pak reaguje na hlasitost přehrávače. Představoval jsem si to tak, že ovladač od reseiveru bude odložený a sáhnu na něj pouze vyjímečně.
ArnoldRimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 6. 2019 21:37

A proč by zesilovač nereagoval. Na zesilovači si nastavím určitou hlasitost a když to chci ztlumit tak to jde třeba při poslechu v přehrávači audia např. spotify, tidal ztlumit bez problému.

-- 16. 6. 2019 21:42 --

No ale k čemu to, když je pro mě nejednoduší používat volume na zesíku.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ArnoldRimmer 16. 6. 2019 21:49

Ale ty aplikace Spotify a Tidal jsou součástí toho receiveru, nebo ne? Protože jinak mi to nedává smysl, když vedeš signál z PC do TV a z TV optikou, tak přece zesilovač nepozná hlasitost.

A v čem je to jednodušší? Já bych prostě jen zapnul Apple TV a všechno ovládal jedním ovladačem. Na ovladač od zesilovače bych sahal tak jedině, kdybych potřeboval změnit režim nebo něco podobnýho,
ArnoldRimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 6. 2019 21:55

Muziku budeš poslouchat na čem ? Mluvím o zesilovači né o rec. s aplikacema. Nevím jak ti to vysvětlit.

-- 16. 6. 2019 22:00 --

To jako že budeš ovládat volume rec. tím ovladačem té krabičky ? No to asi těžko.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 6. 2019 09:16

ArnoldRimmer: Svou AV sestavu můžeš uspořádat takto:
- Apple TV zapoj prostřednictvím HDMI do TV.
- Na kvalitní stereo ozvučení ti stačí jakýkoliv zesilovač s optickým vstupem.
- Komfortní ovládání můžeš realizovat vhodným univerzálním ovladačem (také to tak mám), který umí zamknout ovládání hlasitosti na zesilovač.
- Nejsem si jistý, zda "hlasitost" na Apple TV je plnohodnotná hlasitost s logaritmickým průběhem nebo jen lineární nastavování úrovně signálu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 17. 6. 2019 10:32

pro ArnoldRimmer: Vzhledem k velikosti místnosti a "plnokrevným" repro QA3050i doporučuji Onkyo A9150, které nebude mít problém s výkonem a dokonce bude mít k dispozici i výkonovou rezervu. Již v recenzi na A9130 je jasně uvedeno, že tento má : " - jsou momenty, kdy je cítit limit výkonu. "
V této cenové kategorii (s přítomností DAC) je to jedna z nejlepších možností (nebo třeba PIONEER A-50DA). Oba jsou nyní k dispozici i v bazarech. Howgh ! 8-)
Audio - Onyko TX-8270, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 + 350 M, Sony WH-1000XM2, Sony Xperia XZ1, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 6. 2019 10:45

K nové Apple TV je ovladač Siri Remote, který se umí učit některé IR příkazy. Částečně tedy supluje univerzální ovladač. Minimálně pro hlasitost by tedy použít šel.
Primárně je Apple TV po propojení přes HDMI (ARC/CEC) schopna ovládat koncové zařízení. Neupravuje tedy zvu na straně vlastního zdroje (v aplikaci či podobně), ale přes HDMI pošle ovládací příkaz kompatibilnímu zařízení - v tomto případě TV.
Pokud bude tedy zapojení Apple > hdmi > televize > optický kabel > zesilovač, pak bude Apple ovladač upravovat zvuk televize. Úroveň hlasitosti v optickém kabelu je fixní, tedy by bylo nutno ovládat zvuk zesilovačem.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod ArnoldRimmer 17. 6. 2019 11:20

Děkuji mnohokrát, to jsou přesně ty informace, které jsem potřeboval vědět - stručně a jasně:-)
ArnoldRimmer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka